Obsah fóra DAMyko
Domov Amatérských Mykologů
Léčivé účinky českých hub
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Mykologie - trochu vědečtější diskuze
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lemet
Anonymní





PříspěvekZaslal: po 18. ledna 2021 19:49
  Předmět: březovník
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

zdravím, zajímalo by mě jestli by mi tady někdo dokázal poradit ohledně březovníku... Našly jsme začátkem prosince spoustu březovníku, nebyl červivý, ale samozřejmě už byl tvrdý a nahořklý. No a mě by zajímalo, zda-li se dá požít jako doplněk, nebo jestli se dají použít pouze mladé měkké plodnice.
Co jsem tak hledal, tak že tvrdé plodnice jsou nepoživatelné... ale z jakého důvodu ? Že jsou tvrdé ? Hořké ? Nemají léčivé účinky a nebo jsou dokonce jedovaté ? Poraďte prosím někdo Smile
Návrat nahoru
no-X
Čestný člen


Založen: 31. 07. 2012
Příspěvky: 1384
Bydliště: jižní Čechy

PříspěvekZaslal: po 18. ledna 2021 22:12 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Obecně platí, že staré plodnice hub by se neměly konzumovat, protože jejich rozkladem může docházet ke vzniku jedovatých látek. Březovník tvoří jednoleté plodnice, takže v okamžiku, kdy jsou už tvrdé a nepráší, jde o dávno mrtvý organizmus, který se pomalu rozkládá. To znamená, že léčivé látky v něm mohou být rozložené a krom toho je možné, že se rozkládají na látky, které nejsou zrovna zdraví prospěšné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Mykologie - trochu vědečtější diskuze Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory