Obsah fóra DAMyko
Domov Amatérských Mykologů
Způsob vkládání fotek hub k určení.
Jdi na stránku 1, 2  Další
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Určovna - Vše okolo určování hub
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jirka Kohl
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 1961
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út 09. září 2008 13:56
  Předmět: Způsob vkládání fotek hub k určení.
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

K tomu aby byly houby zde v určovně pokud možno včas a správně určeny, je zapotřebí aby měl KAŽDÝ jednotlivý druh k určení své SAMOSTATNÉ TÉMA !!!


Má to několik výhod jak pro ty kteří chtějí něco určit, tak pro ty co to určí, a stejně tak i pro ty kteří to pak přesunou mezi určené houby do jiných témat !
Dále je zapotřebí ke snímku uvést:
1.) Datum nálezu
2.) Pod jakými dřevinami, keři nebo na jakém místě (mimo les např.) houba rostla.
3.) Nejlépe znáte-li i geologický podklad na místě nálezu (vápenec, opuka, pískovec apod.)
4.) Místo nálezu, jestliže si ho nechcete z jakýchkoliv důvodů nechat pro sebe.

_________________
Jirka Kohl
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: út 09. září 2008 15:23 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Nezapomeňte popsat co nejvíce detailů, jako je chuť, vůně, barva, vlhkost místa, ... atd. Barva na fotkách a monitorech může být značně matoucí - nejlepší barevné srovnání s nějaký "standardem" ... čokoláda, mlíko, banán ... Čím více toho o nálezu uvedete tím větší zájem o určení vyvoláte u diskutujících. Pouhé zaslání fotky často vede k tomu, že pokud to není jednoznačné, tak se ani nikdo nebude obtěžovat něco k tomu pronést. Jinými slovy, pokud se tazatel neobtěžuje kvalitním popisem, těžko může očekávat, že se bude někdo vážněji zajímat kvalitním určením ...

"Výsledek je prostě lepší když jede každý nález druhu vzlášť ... v Určovně. Je to kvůli tomu, že po určení se dá nález snadno přesunout k ostatním nálezům druhu do DAtlasu. Pokud je jich více v jednom tématu, pak je to práce na hodinu či je to zhola nemožné.

Samosebou, sledování jedné lokality je také důležité! A tak je samosebou správnou volbou mít vše v jednom vláknu jako to mnozí mají ... v Houbárně.

Nejlepší volbou v takovém případě je si v houbárně vést sledování lokality "pouze" písemně a fotky určených dávat do DAtlasu a fotky neurčených do Určovny. U každé vložené fotky je v nahoře několik tlačítek. Jedno z nich je IMG, toto tlačítko vygeneruje ve vyskakovacím okně kód, který lze nakopírovat do libovolného příspěvku, čím dojde ke zobrazení klikacího náhledu v onom příspěvku. Fotka je tedy na webu pouze jednou, ale zobrazit jí lze tímto kdekoliv, například v tématu té lokality. Výhodu vidím v tom, že fotky takto vložené lze prokládat textem, a lze jich mít v příspěvku neomezené množství. Je to trochu práce navíc, ale chcete-li mít pěkný "blog" ... Smile"


Naposledy upravil Bob dne pá 07. května 2010 6:56, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Vlkodlak



Založen: 16. 03. 2007
Příspěvky: 1886
Bydliště: Praha, Böhmen

PříspěvekZaslal: pá 03. července 2009 0:58 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Dále doporučuji:
1. Vyfotit ne jen jednu fotku, ale všechny znaky houby - svrchu, zespodu, ze strany. Při dnešních digitálech a mobilech to přece není problém, cvaknout 1-2x více.

2. Znaky fotkou nepostižitelné popsat
- velikost (lze použít i měřitko, nejlépe dělené po milimetrech)
- vůně (kuřáci pozor!)
- chuť (jen u některých skupin!)
- změna barvy na poraněných místech
- tendence k růstu v trsech/skupinách/samostatně

Samostatnou kapitolou je věrné podání barev. Lze použít kalibrované stupnice, ale to je spíše teoretická možnost, kdo k nim má přístup...

3. Popis lokality, např.:
- stromy/keře/byliny (důležité pro mykorizní druhy)
- nadmořská výška
- geologické podloží
- další charakter - suchá/vlhká/podmáčená, přirozená/člověkem ovlivněná/člověkem vytvořená

Nevadí, když některé znaky neuvedete, protože je nevíte. Snažte se ale poskytnout určujícím co nejvíce informací, jinak ztrácí určení na pravděpodobnosti i důvěryhodnosti.

P.S. Záměrně jsem se snažil některé termíny převést do srozumitelné češtiny. Tento seznam nemá ambice být úplný a vyčerpávající, uvítám doplnění!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yohaness



Založen: 05. 06. 2008
Příspěvky: 677
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá 03. července 2009 15:06 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Co datum sběru či pozorování....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vrana



Založen: 06. 01. 2007
Příspěvky: 50
Bydliště: Jeseník

PříspěvekZaslal: pá 21. srpen 2009 22:27
  Předmět: určování
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Laikovi se těžko hledá damyko a pak ještě forum a pak ještě je fakt rebus do kterého to dát, zakládat nové téma se mi zdá tak trochu plýtvání snad by to šlo udělat aby bylo jedno téma na všecky fotky kde se hledá co to je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: so 22. srpen 2009 11:20 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Možná napoprvé, ale časem to přijde vcelku logické a samozřejmé Wink Nejprve je třeba si rozmyslet, co chci zejména publikovat, a pak vybrat jedno fórum s nejbližším tématickým obsahem. A pak to tam jako nové téma vložit. Tj. vkládat to jen jednou a jen do jednoho tématu (existují výjimky, ale o těch jindy). Pokud se netrefíš do toho správného, moderátoři to přesunou kam je potřeba. Dávat každý nález jako sólo téma může někdo vidět jako plýtvání. Ale jistě je to opodstatněná cena za přehlednost, možnost manipulace, a hlavně neplýtvání časem těch, kteří se snaží odpovědět. Porhlédni pár témat, které mají více druhů a uvidíš sám, kde to má nedostatek, a kolik tě bude stát času se v tom zorientovat. Je lepší plýtvat počtem témat nežli našim-vašim časem Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Michal Zima



Založen: 19. 05. 2010
Příspěvky: 242
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: út 25. května 2010 18:49
  Předmět: cokoli!!!
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Vážení,je mi to trapné,protože jsem se zaregistroval teprve nedávno a tímto se omlouvám,ale TAKTO SE HOUBY NEURČUJÍ!!!Ať je foto sebelepší,kromě obecně známých druhů,nelze určit species podle FOTO!!!Na co si tu hrajete??!!Na kvíz??Tento můj příspěvek se netýká pouze tohoto případu,je to běžný postup na stránkách DAMYKO.Obrázek lze možná použít pro základní určení čeledi max. rodu,určující je min. POPIS MAKROznaků plodnice. Uznávám,že mikroskop pro popis výtrusů,cystid nebo basidiii nemá každý z nás a na tom netrvám,ale stručný popis ve smyslu např.:
nález KDY?
nález KDE(habitat) ;
Obecný popis: velikost ;
Klobouk-tvar,barva a struktura pokožky ;
Lupeny,rorky,póry,připojení ke tř. ;
Třeň: kortina,velum,... ;
Pach,vůně,...
Specifické znaky:tečkování,rýhování,hygrofánost klobouku,atd...
Každý z nás má doma nějakou literaturu,podívejte se,jak má stručný popis vypadat!!!
V případě,že dotyčný přímo označí druh,je vhodný odkaz na zdroj článek,publikace,i/net apod.
Opravdu ze sebe nechci dělat chytráka,a existenci webu vítám,ale pokud si má zachovat určitou úroveň,nejenom jako obrazová prezentace byť vyjímečných nálezů,musí být určitá pravidla zachována.Ať si tyto stránky zaslouží svůj název,tzn. jedná se mi o slovo MYKOLOG!
Doufám,že jsem se nikoho nedotkl a přeji našim DAM stránkám dlouhá léta:Michal Zima.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: st 26. května 2010 6:53
  Předmět: Re: cokoli!!!
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

út května 25, 2010 6:49 pm Michal Zima napsal:
... TAKTO SE HOUBY NEURČUJÍ!!!...


Jasný Wink To tu většina z uživatelů samosebou ví. Myslím, že je tu několikrát někde zdůrazněno, že určení je pouze orientační. Jakési nasměrování kam se v atlasech a monografiích vydat. Samosebou jsou tu uživatelé různého stupně poznání a tudíž i různého stupně zájmu o určení. Tuším jsem tu už někde navrhoval, aby nálezy, které jsou "perfektně" zdokumentovány byly přesunuty do fóra Mykologie, čímž by se tyto nálezy k určení dostaly ze sevření většinových ... tedy rozdělit určované nálezy na ty, které:
1. Mají super popis, existuje exikát, nálezce je rozhodnut houbu určit i s vynaložením mnoha úsilí či prostředků... Laughing
2. Popis víceméně nemají, nálezce jen zkusil zda je to snadno poznatelný druh či rod ano/ne a víc ho to +/- nezajímá neboť život jde dál Smile

Je tu několik příspěvků, který si sem mnozí tak nějak odloží a postupně ho doplňují o mikroznaky, opakované nálezy a podobně ... koukni třeba na určování Discina parma - Destice okrouhlá či Lactarius aquizonatus - Ryzec vodopásý ... tak nějak by to mohlo například vypadat ...


Zkus kouknout též na první Téma fóra Určovna
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Michal Zima



Založen: 19. 05. 2010
Příspěvky: 242
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: st 26. května 2010 20:36
  Předmět: Re: cokoli!!!
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

st 26. května 2010 6:53 Bob napsal:
út května 25, 2010 6:49 pm Michal Zima napsal:
... TAKTO SE HOUBY NEURČUJÍ!!!...


Jasný Wink To tu většina z uživatelů samosebou ví. Myslím, že je tu několikrát někde zdůrazněno, že určení je pouze orientační. Jakési nasměrování kam se v atlasech a monografiích vydat. Samosebou jsou tu uživatelé různého stupně poznání a tudíž i různého stupně zájmu o určení. Tuším jsem tu už někde navrhoval, aby nálezy, které jsou "perfektně" zdokumentovány byly přesunuty do fóra Mykologie, čímž by se tyto nálezy k určení dostaly ze sevření většinových ... tedy rozdělit určované nálezy na ty, které:
1. Mají super popis, existuje exikát, nálezce je rozhodnut houbu určit i s vynaložením mnoha úsilí či prostředků... Laughing
2. Popis víceméně nemají, nálezce jen zkusil zda je to snadno poznatelný druh či rod ano/ne a víc ho to +/- nezajímá neboť život jde dál Smile

Je tu několik příspěvků, který si sem mnozí tak nějak odloží a postupně ho doplňují o mikroznaky, opakované nálezy a podobně ... koukni třeba na určování Discina parma - Destice okrouhlá či Lactarius aquizonatus - Ryzec vodopásý ... tak nějak by to mohlo například vypadat ...


Zkus kouknout též na první Téma fóra Určovna


Ahoj Bobe,mám pocit,že jsem nebyl zcela pochopen a nedivím se,protože můj příspěvek mohl vyznít trochu agresívně.Věnuji se amaterské mykologii už dobrých 40 let.Prožil jsem svá učňovská léta s esy amaterské mykologie,p.Havelíkem,p.ing.Smotlachou,p.Pavlem Šťastným a dalšími kolegy z mykologické poradny v Karmelitské.Učil jsem se a první pravidlo znělo: výstižný popis je rozhodující,obrazová příloha doplňující.I dnes k určení species v první řadě sáhnu po 50 let staré publikaci Přehled čs. hub Veselý-Kotlaba-Pouzar,která je nedostižná v popisnosti a doplněná ČB kresbami.Domnívám se,že k určení (a odd. Fóra se nazývá URČOVNA) je připojení popisu nálezu NEZBYTNÉ!!!Je to v zájmu vkladatele příspěvku,který má zájem o určení druhu.V opačném případě se nejedná o určení,ale o dohad - buď anebo.A to by mohlo být i nebezpečné.V reakci na můj příspěvek jsem byl upozorněn,že pokud hledám 100% jistotu určení,měl bych ji hledat jinde.Já ale nehledám 100% jistotu určení,ale kvalifikovaný postup při určování založený na dodržování pravidel,která jsou obecně mezi mykology(amaterskými) uznávána.Pokud budou do URČOVNY nadále docházet žádosti o určení pouze podle foto,bude to na škodu jak vkladatelům příspěvků,kteří se v odpovědích dočkají(v lepším případě) pouze obecných názorů typu ...možná,mohlo by to být,atd.,v horším případě naprosto chybného určení nějakého střelce,s následky,které si nikdo nechce domyslet.
Toto je samozřejmě pouze můj názor,který nikomu nevnucuji,všechny účastníky fóra srdečně zdravím a přeji hodně krásných úlovků letošním vyjímečném houbařském roce.
Michal Zima.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin Kříž



Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 2638
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: st 26. května 2010 20:55
  Předmět: Malá reakce
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Myslím, že zde dochází k přeceňování popisů. Není totiž popis jako popis, většinou to bývá tak, že nálezci - amatérští houbaři - vůbec nevědí, co v popisu vyzdvihnout, co je pro určování důležité. V takovém případě fotka druhu na lokalitě (čím kvalitnější, tím lépe) skoro vypoví více. Myslím si, že daleko zásadnější je, kdo na dotaz reaguje, protože na takto stavěných internetových stránkách může odpovídat naprosto každý. A tazatel to nemůže nijak selektovat (pokud jsou pokusy o určení různé), nemá na základě čeho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: čt 27. května 2010 6:42
  Předmět: Re: cokoli!!!
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

st května 26, 2010 8:36 pm Michal Zima napsal:
Ahoj Bobe,mám pocit,že jsem nebyl zcela pochopen...


Myslím, že to pochopeno bylo Wink Já osobně souhlasím prakticky se vším co jsi napsal Wink Problém je trochu jinde, a sice v tomto:

st května 26, 2010 8:36 pm Michal Zima napsal:
Domnívám se, že k určení (a odd. Fóra se nazývá URČOVNA) je připojení popisu nálezu NEZBYTNÉ!!!Je to v zájmu vkladatele příspěvku, který má zájem o určení druhu.


V tom je ten "problém" Sad Ne každý vkladatel má 100% zájem o určení, ale jen to zkusí, jestli náhodou ...

Jelikož DAMyko vždy mělo chuť být všelidové či možná lépěji řečeno "multiplatformní" ve smyslu různého stupně mykoznalství, je zřejmé, že jsou tu příspěvky super kvalitní i neprosto nekvalitní. Cílem bylo, aby se tyto skupiny stýkali na stejném místě a mohli si vzájemně pomoci, ale na druhou stranu si nepřekáželi = vznikl/vzniká systém několika tématicky oddělených fór a několik moderátorů, kteří se snaží udržet alespoň nějaký pořádek Smile ... Nikdy to dokonalá nebude, ale stále se lze zlepšovat.

Pokud jde o šílence, kteří si zde či jinde nechají určit houbu a pak jí jdou sníst ... s tím se asi nedá nic dělat Sad Absolvováním autoškoly člověk asi také není skvělým řidičem a mnozí způsobí nehodu v které jde o život Sad Děláme pro to to, že nikoho většinou nenabádáme k pozření nálezu (kotrč je jistě výjimkou), ale spíše varujeme před možnou záměnou. Věřím, že za případnou sebeotravu člověka neseme asi tak stejnou morální zodpovědnost jako tištěné atlasy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Teri



Založen: 23. 06. 2009
Příspěvky: 800
Bydliště: Pardubice/Hradec Králové

PříspěvekZaslal: čt 27. května 2010 10:31
  Předmět: Re: cokoli!!!
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

citace:
Pokud jde o šílence, kteří si zde či jinde nechají určit houbu a pak jí jdou sníst ... s tím se asi nedá nic dělat Sad Absolvováním autoškoly člověk asi také není skvělým řidičem a mnozí způsobí nehodu v které jde o život Sad Děláme pro to to, že nikoho většinou nenabádáme k pozření nálezu (kotrč je jistě výjimkou), ale spíše varujeme před možnou záměnou. Věřím, že za případnou sebeotravu člověka neseme asi tak stejnou morální zodpovědnost jako tištěné atlasy.


Nedá mi to, abych nereagovala... I když si troufám říct, že nejsem úplný laik, tak bych v životě nesnědla houbu, o která nejsem na 100% přesvědčená, že je to ta která.
Včera nám do muzea v HK přinesli starší manželé pečárky zápašné, že jim rostou už kolik let na zahrádce a oni je pokaždé vyhodí... A tuhle je prý viděla sousedka a povídá jim, že to jsou přeci výborné jedlé houby a jakou dělají škodu... Manželé se zachovali správně, a donesli pečárky ukázat ještě nám do muzea... A o tom by to přece mělo být? Damyko nemá poskytnout 100%určení houby, ale třeba navést tazatele někam blíž - na druh... Ale jestli se někdo řídí tím, že mu tu určí bez jakékoliv záruky houbu a on ji nekriticky sežere... je to podle mě jen a jen jeho problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal Zima



Založen: 19. 05. 2010
Příspěvky: 242
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: čt 27. května 2010 22:18 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Ahoj Bobe a všichni ostatní,které srdečně zdravím!
1/Nechci už dále prodlužovat tuto debatu,navíc na místě,které pro ni není určeno.
2/Všechny reakce jsem si pozorně přečetl.
3/Můj názor zůstává stejný,že alespoň stručný popis nálezu+obrázek přispěje k přesnějšímu určení a to by měl být zájem vkladatele příspěvku.K tomu není potřeba extra zvláštní odbornost,pouze pozorovací talent (absenci odborných názvů určitě každý pomine).
4/Jakákoli osobní odpovědnost za chybné určení a event. následky,je,na tomto webu, jak správně říkáš,bezpředmětná.Nicméně,já osobně bych si to na triko nevzal,proto do budoucna se k dotazům o určení bez řádného popisu nálezu,nebudu vyjadřovat.
S pozdravem,M.Zima
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DavidusCZ



Založen: 06. 10. 2008
Příspěvky: 1111
Bydliště: Chomutov

PříspěvekZaslal: čt 27. května 2010 22:48 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Nevím,jestli jsi reagoval náhodně, nebo konkrétně k mému příspěvku. Pokud z tvého příspěvku vyjmu požadavky k určení:nález KDY?= datum je,-nález KDE(habitat) = nevím jak jinak popsat palouk, který se nijak nevázal k plodnicím, jelikož evidentně profitovaly z oněch plev a obilí jež jsem uvedl,- Obecný popis: velikost = vzhled,barva,tvar jsou patrné z fotografie, velikost jsem uvedl,-Třeň: kortina,velum,.= ńemělo,patrné z fotografie -Pach,vůně,...= sorry,vzhledem k velikostem plodnice a místa nálezu bych zřejmě cítil tlející plevy,-Specifické znaky:tečkování,rýhování,hygrofánost klobouku,atd...= vzhledem k druhu bezpředmětné. Prosím, neber to jako rýpání z mé strany, jen nevím co ti na tomto příspěvku vadilo, že ses rozhodl psát to zrovna sem. Jinak vím, že tyto a plno jiných druhů nejde při sebelepším popisu určit jinak než mikroskopicky,ale mě třeba stačilo vědět, že "může " jít o žlutěnku nebo hovník a pod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Michal Zima



Založen: 19. 05. 2010
Příspěvky: 242
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: čt 27. května 2010 23:48 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

čt 27. května 2010 22:48 DavidusCZ napsal:
Nevím,jestli jsi reagoval náhodně, nebo konkrétně k mému příspěvku. Pokud z tvého příspěvku vyjmu požadavky k určení:nález KDY?= datum je,-nález KDE(habitat) = nevím jak jinak popsat palouk, který se nijak nevázal k plodnicím, jelikož evidentně profitovaly z oněch plev a obilí jež jsem uvedl,- Obecný popis: velikost = vzhled,barva,tvar jsou patrné z fotografie, velikost jsem uvedl,-Třeň: kortina,velum,.= ńemělo,patrné z fotografie -Pach,vůně,...= sorry,vzhledem k velikostem plodnice a místa nálezu bych zřejmě cítil tlející plevy,-Specifické znaky:tečkování,rýhování,hygrofánost klobouku,atd...= vzhledem k druhu bezpředmětné. Prosím, neber to jako rýpání z mé strany, jen nevím co ti na tomto příspěvku vadilo, že ses rozhodl psát to zrovna sem. Jinak vím, že tyto a plno jiných druhů nejde při sebelepším popisu určit jinak než mikroskopicky,ale mě třeba stačilo vědět, že "může " jít o žlutěnku nebo hovník a pod.

Nejednalo se o Tvůj konkretní příspěvek a máš pravdu,že zde alespoň nějaký popis byl,má reakce byla spontání a na tomto místě ne zrovna vhodná,což jsem také uvedl dnes v posledním příspěvku na dané téma.Chtěl jsem poukázat obecně na nedostatečnost popisu u příspěvků k určení a veškeré své argumenty jsem již uvedl.Za nevhodné umístění mých názorů u Tvého nálezu k určení se omlouvám.M.Zima
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Určovna - Vše okolo určování hub Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory