Obsah fóra DAMyko
Domov Amatérských Mykologů
Xerocomus armeniacus f. luteolus?
Jdi na stránku 1, 2  Další
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Určovna - Vše okolo určování hub
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
J. Č.



Založen: 18. 03. 2006
Příspěvky: 74
Bydliště: Bratislava-Petržalka

PříspěvekZaslal: st 28. června 2006 10:52
  Předmět: Xerocomus armeniacus f. luteolus?
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Neviem, či to je určené správne, ale skúste sa vyjadriť. Plodnice rástli na okraji lesa (lipa, buk, dub, javor) pri obilnom poli v nadmorskej výške cca 400 m.


   82.18 kB    
?
Xerocomus1.jpg
   Xerocomus1.jpg

   85.62 kB    
?
Xerocomus.jpg
   Xerocomus.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
gekko
Čestný člen


Založen: 15. 02. 2006
Příspěvky: 587
Bydliště: ČB/UL

PříspěvekZaslal: st 28. června 2006 12:45 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Dost malé fotky, nejsou na nich moc vidět detaily Sad
Jenom tak tipuju, ale myslím si že to nebude ono.
Jestli jsem to dobře pochopil tak hlavní rozdíl mezi klasickou formou a tou žlutou je barva exsikátů, fakt dost obskurní Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Pepa
Čestný člen


Založen: 07. 11. 2005
Příspěvky: 845
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st 28. června 2006 16:33 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Můj typ je varianta X. pruinatus.

taky jsem si myslel že jsem našel X. armeniacus a nakonec to byl plstnatý. Snímek je z listnatého lesa a sem tam borovice. je možné, že tam chytne ten červený odstín.



   234.05 kB    
Suchořib sametový1.jpg
   Suchořib sametový1.jpg

   246.09 kB    
Suchořib sametový.jpg
   Suchořib sametový.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
J. Č.



Založen: 18. 03. 2006
Příspěvky: 74
Bydliště: Bratislava-Petržalka

PříspěvekZaslal: st 28. června 2006 17:13 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Tak nad Boletellus som uvažoval tiež, ale môže on vyrásť takto začiatkom leta v 30-stupňových horúčavách? Neviem, nemám s tým skúsenosti. Nachádzam ho skôr v závere sezóny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Martin Kříž



Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 2638
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: čt 29. června 2006 0:08 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Xerocomus armeniacus f. luteolus asi bude těžko mít na klobouku převládající tmavohnědé odstíny, které vidím na prvním obrázku. Tento druh pravidelně sleduji, má několik jmen, navíc většinou nebývá správně určen a někdo ho ani neuznává Confused . Měl by to být Xerocomus communis - X. quercinus - Boletus engelii - B. declivitatus ... vyber si. Laughing
Pravdou ale je, že je velmi úzce příbuzný se hřibem meruňkovým, a možná víc než to...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
J. Č.



Založen: 18. 03. 2006
Příspěvky: 74
Bydliště: Bratislava-Petržalka

PříspěvekZaslal: čt 29. června 2006 10:33 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Ďakujem za názory, opäť sa dozvedám niečo nové. Ako armeniacus sme ho dali sem (budem musieť niečo s tým názvom urobiť):

http://www.foto-net.sk/?idi=3507&abc=S&stype=1

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Martin Kříž



Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 2638
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: pá 30. června 2006 12:15 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Já bych je tam jako armeniacus provozně nechal, ale ne jako f. luteolus. Armeniacus může mít klidně skoro šedohnědý klobouk. X. communis by měl na rozdíl od něj mít nedostatek červeného zbarvení na třeni, takže zde si netroufnu říct najisto raději nic. Spíše bych to moc nepitval, mohou existovat přechodné formy...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pantáta
Čestný člen


Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 1583
Bydliště: Praha 6 - Dejvice

PříspěvekZaslal: pá 30. června 2006 12:24 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Hmmm ....

Přiznám se tedy. Tuto houbu jsem našel asi před 4 lety (v ten suchej rok) kousek od Medníku a považoval jsem to za normální babku ... Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martin Kříž



Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 2638
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: pá 30. června 2006 14:23 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Ta houba je ale běžná a roste každoročně. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sley
Čestný člen


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 1594
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: pá 30. června 2006 14:27 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

pá 30. června 2006 14:23 Martin Kříž napsal:
Ta houba je ale běžná a roste každoročně. Smile

Myslíš ten Xerocomus armeniacus f. luteolus?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Pantáta
Čestný člen


Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 1583
Bydliště: Praha 6 - Dejvice

PříspěvekZaslal: pá 30. června 2006 14:31 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

pá 30. června 2006 14:23 Martin Kříž napsal:
Ta houba je ale běžná a roste každoročně. Smile


Jo - to je možný. Já takový ty různý uťatovýtrusý apod. nerozlišuju od babek Embarassed - měl bych snad????
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martin Kříž



Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 2638
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: pá 30. června 2006 14:45 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

pá června 30, 2006 2:27 pm Sley napsal:
Myslíš ten Xerocomus armeniacus f. luteolus?

Myslel jsem jak X. armeniacus, tak X. communis, mezi kterými je veliká souvislost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martin Kříž



Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 2638
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: pá 30. června 2006 14:47 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

pá června 30, 2006 2:31 pm Pantáta napsal:
Já takový ty různý uťatovýtrusý apod. nerozlišuju od babek Embarassed - měl bych snad????

Tak třeba uťatovýtrusý se většinou pozná hned (i když ne vždy), mikroskop už to jenom potvrdí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
gekko
Čestný člen


Založen: 15. 02. 2006
Příspěvky: 587
Bydliště: ČB/UL

PříspěvekZaslal: po 14. srpen 2006 17:17
  Předmět: Xerocomus - Suchohřib
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Nějaký nápad? Ten jasně žlutý okraj mi přišel dost podzřelý...


   204.76 kB    
Kynšperk nad Ohří, pod lískami, 10.8.06
Xerocomus_sp.JPG
   Xerocomus_sp.JPG

   195.08 kB    
Kynšperk nad Ohří, pod lískami, 10.8.06
Xerocomus_sp2.JPG
   Xerocomus_sp2.JPG
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Martin Kříž



Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 2638
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: po 14. srpen 2006 21:49 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Stejný případ jako http://www.damyko.info/ForumA/viewtopic.php?t=1258. Tedy dvojice armeniacus/communis.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Určovna - Vše okolo určování hub Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory