Obsah fóra DAMyko
Domov Amatérských Mykologů
Založení pěstírny.
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Pěstírna - Pěstování hub
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Anonymní






PříspěvekZaslal: so 25. června 2016 17:46
  Předmět: Založení pěstírny.
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Zdravím. Dá se založit živnost na pěstování hub, když nemám na papíře vzděláni ani praxi v oblasti mykologie. Můžu to zařadit do volně živnosti? Jestli ano, tak konkrétně kam?
Návrat nahoru
planetahub



Založen: 21. 07. 2009
Příspěvky: 178
Bydliště: Červený Kostelec

PříspěvekZaslal: po 27. června 2016 21:14 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Absolvoval jsem, takže vím jak to chodí. Pěstování hub je z definice nějakého zákona "zemědělství". Musíš se tedy zaregistrovat jako zemědělec. Řeší to živnostenský úřad. K uvádění hub na trh (tedy prodeji výpěstků) musíš mít "Osvědčení o znalosti hub" - řeší Krajská hygienická stanice. Na volnou živnost bych to neriskoval. Měl jsem to z nevědomosti také tak a vyhrožovali mi neoprávněným podnikáním s pokutou 50000. Naštěstí se to obešlo jen s dodatečným zaregistrováním coby zemědělce. Takže já mám klasický živnostenský list (živnost volná) a registraci do rejstříku zemědělců, ačkoli se zemědělstvím nemám vůbec nic společného a mým pracovním oděvem je laboratorní plášť.
_________________
"Dejte si co nejvíc práce, abyste doopravdy žili." W. Saroyan
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Anonymní






PříspěvekZaslal: út 28. června 2016 9:37 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Děkuji to jsem přesně potřeboval vědět. To osvědčení o znalosti hub obnáší co konkrétně?
Návrat nahoru
planetahub



Založen: 21. 07. 2009
Příspěvky: 178
Bydliště: Červený Kostelec

PříspěvekZaslal: st 29. června 2016 9:33 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Osvědčení o znalosti hub se vydává na základě úspěšně vykonané zkoušky na Krajské hygienické stanici. Skládala se z poznávačky hub (zejména šlo o rozlišení zaměnitelných hub typu "žampion kontra muchomůrka zelená"nebo "satan kontra kovář" atd.) a z písemného testu z vyhlášky o potravinách. Tam jsou uvedeny mimo jiné podmínky pro skladování hub, na čemž dost bazírují. Číslo vyhlášky už nepamatuji. Zkoušku jsem skládal před několika lety, tak se to snad od té doby nezměnilo... Když oslovíš místně příslušnou Hygienickou stanici (řeší to odbor hygieny potravin), oni ti aktuální požadavky sdělí nebo je někdy mají na webovkách. Jo a za zkoušku (nikoli za osvědčení, protože platili i propadlíci) se před lety platilo 1000,- Kč.
_________________
"Dejte si co nejvíc práce, abyste doopravdy žili." W. Saroyan
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Anonymní






PříspěvekZaslal: čt 30. června 2016 11:16
  Předmět: 2
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

V tom osvědčení jsou 2 body na které se chci ještě zeptat:
1-dosažené vzdělání a jeho zaměření,
2-délku a obsah dosavadní praxe na úseku sběru, třídění a zpracování hub,

Uvedu tam například:
1-automechanik (vzdělání úplně mimo obor)
2-rekreační sběratel a pěstitel hub pro osobní potřebu s několikaletými
zkušenostmi. (zkušenosti a praxe která nejde nijak doložit)

Nebude v tom problém?
Návrat nahoru
planetahub



Založen: 21. 07. 2009
Příspěvky: 178
Bydliště: Červený Kostelec

PříspěvekZaslal: so 02. července 2016 17:30 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Ani jedno není rozhodující. Rozhodující je jen a pouze podat výkon u zkoušky. Totéž dále - pro založení živnosti na pěstování a prodej hub není nutné dokládat žádnou praxi ani vzdělání.
_________________
"Dejte si co nejvíc práce, abyste doopravdy žili." W. Saroyan
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Anonymní






PříspěvekZaslal: ne 03. července 2016 10:50 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Děkuji. Zaslal jsem žádost na krajskou hygienickou stanici, tak snad to úspěšně absolvuji.
Návrat nahoru
Richiee
Anonymní





PříspěvekZaslal: čt 14. ledna 2021 4:49 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Rad bych se zeptal, jak je to s vyrobou a prodejem spore printu a spore syringes? At uz pro jedle, lecive nebo napriklad psychoaktivnich hub? Plati stejna pravidla?
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Pěstírna - Pěstování hub Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory