Obsah fóra DAMyko
Domov Amatérských Mykologů
Velká spora?
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Mikron - Fórum o mikroskopii nejen hub
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
no-X
Čestný člen


Založen: 31. 07. 2012
Příspěvky: 1384
Bydliště: jižní Čechy

PříspěvekZaslal: st 22. ledna 2014 21:48
  Předmět: Velká spora?
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Pokoušel jsem se dostat pár spor z nevalného exsikátu jednoho hřibu (předesílám, že na čisté sklíčko) a mezi nimi jsem našel cosi, co ta zjevně nepatřilo. Ani ne tak tvarově, jako spíš rozměry: 43×25 mí. Nic s tak velkými sporami jsem dosud nemikroskopoval. Mají vůbec některé houby tak rozměrné spory?


   22.17 kB    
spora.jpg
   spora.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
hanýžka



Založen: 19. 02. 2010
Příspěvky: 134

PříspěvekZaslal: pá 24. ledna 2014 9:59 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Spíš mi to připadá jako bublina nebo kapička než jako výtrus.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
no-X
Čestný člen


Založen: 31. 07. 2012
Příspěvky: 1384
Bydliště: jižní Čechy

PříspěvekZaslal: pá 24. ledna 2014 10:12 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Vypadá to tak, ale byly to jen nasucho vysypané spory na podložním sklíčku, bez jakékoli tekutiny, která by mohla něco takového vytvořit. Proto mě to překvapilo. Bublina ani tekutina by to být neměla - spokojím se s tím, že spora to taky nebude Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: pá 24. ledna 2014 14:59 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Obecně jsou spory i přes 100 mikronů (u hřibovitých netuším), ale tohle vypadá spíš jako zrnko písku? a nebo nějaká vypadlá buňka? ... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Mikron - Fórum o mikroskopii nejen hub Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory