Obsah fóra DAMyko
Domov Amatérských Mykologů
smrže
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Pěstírna - Pěstování hub
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jarda



Založen: 09. 11. 2005
Příspěvky: 676
Bydliště: Červený Kostelec

PříspěvekZaslal: st 17. května 2006 22:00
  Předmět: smrže
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

S pěstováním asi moc nepomůžu, jenom pár poznatků. Před 3 roky jsme osázeli násep okolo aktivačních nádrží na ČOV koniferami (plazivý jalovec) a zavezli mulčovací kůrou. Po prvním roce na jaře tam vyrostly stovky plodnic smržů. Druhým rokem (vloni) už to byly jenom desítky a letos zatím vůbec nic. V loni po smržích na těch stejných místech rostly hnojníky, pravděp. domácí a na podzim množství helmovek mléčných. Na zbylé kůře složené hned vedle ve vrstvě vysoké asi 1m , celkem 4 m2 nevyrostlo za 3 roky vůbec nic. Tak pravděpodobně růst hub nebude ovlivňovat pouze ta kůra, ale i to co je pod ní. Rolling Eyes
_________________
jp.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Šaman



Založen: 16. 05. 2006
Příspěvky: 68
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po 22. května 2006 23:19
  Předmět: Re: smrže
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

No, nějak jsem si tohoto příspěvku pár dní nevšiml, ale potvrzuje to přesně moje nálezy i zkušenosti dalších lidí, kteří mi píšou. Když ne kůra, nebo půda, můžou za tím být také ty konifery. Viz. můj příspěvek v diskusi o pěstování 22. května 2006 19:37

s dovolením přesunu tento příspěvek i do "pěstování smržů"

Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Anonymní






PříspěvekZaslal: pá 02. srpen 2019 13:43 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

našla som túto stránku - sadba aj s návodom: https://www.ekohouby.cz/cs/uvodna-stranka/63-smrz-zrnite-podhoubi-1kg.html
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Pěstírna - Pěstování hub Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory