Obsah fóra DAMyko
Domov Amatérských Mykologů
Habitat lokalit ohnivců
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Mykologie - trochu vědečtější diskuze
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: ne 09. března. 2008 12:04
  Předmět: Habitat lokalit ohnivců
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Je tu jedno téma věnované geologickému podloží ohnivců. Jsem názoru, že lokalita se ještě přesněji vytipuje podle souputníků. Takže by bylo možná zajímavé pohovořit o tom, co roste kolem těch ohnivců. Jestli se nepletu tak na většině fotek je kopřiva, orsej a mech nějaký. Ze stromů a keřů je to olše, vrby, "jasmíny", údajně i akát. Doplňuji, že obě místa výskytu jsou u staré navážky stavebního odpadu. Místo je značně vlhké, na dohled roste i skřípina. Je to kousek od řeky.

Naposledy upravil Bob dne po 10. března. 2008 10:23, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kobera Václav



Založen: 10. 12. 2006
Příspěvky: 323
Bydliště: Slatiňany-Kunčí

PříspěvekZaslal: po 10. března. 2008 7:54 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Mám dvě lokality, obě pod akátem, obě druhotné na kyselém podloží s příměsí stavebního materiálu (beton, omítka).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: po 10. března. 2008 10:21 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

jo, ten stavební materiál tam mám požehnaně taky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lupo
Site Admin


Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 2312
Bydliště: Chomutov

PříspěvekZaslal: po 10. března. 2008 18:50 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Ty doupovské mají okolo sebe lísky, javory a břízy. Jinak se jedná o svah pod nepoužívanou cestou mezi dvěmi zaniklými obcemi, ale přímo na místě žádné ruiny, nebo navážky zřejmé nejsou, od nejbližší bývalé obce je to pár set metrů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Baba Jaga
Čestný člen


Založen: 11. 01. 2007
Příspěvky: 158
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: so 12. dubna 2008 20:46 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

....


   188.66 kB    
Sarcoscypha austriaca.jpg
   Sarcoscypha austriaca.jpg

_________________
Baba-Jaga
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: po 14. dubna 2008 8:56 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

pěkné? Chceš tam malovat další lokality?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Baba Jaga
Čestný člen


Založen: 11. 01. 2007
Příspěvky: 158
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: po 14. dubna 2008 20:46 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

po 14. dubna 2008 8:56 Bob napsal:
pěkné? Chceš tam malovat další lokality?
Pokud lidi z republiky sešlou souřadnice, muže se udělat celková mapa výskytu na našem území. A nejen ohnivců.
_________________
Baba-Jaga
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gothmog



Založen: 02. 06. 2011
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: út 15. listopadu 2011 21:30 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

po 14. dubna 2008 19:46 Baba Jaga napsal:
po 14. dubna 2008 8:56 Bob napsal:
pěkné? Chceš tam malovat další lokality?
Pokud lidi z republiky sešlou souřadnice, muže se udělat celková mapa výskytu na našem území. A nejen ohnivců.


Letos na jare jsem nasel spoustu ohnivcu rakouskych (potvrzeno mikroskopicky) v Bořím lese na Břeclavsku. Souradnice asi 48°46'15.414"N, 16°47'17.648"E. Jestli ti to jeste k necemu je. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roman Manak



Založen: 08. 07. 2009
Příspěvky: 1379
Bydliště: Veselí nad Moravou

PříspěvekZaslal: út 15. listopadu 2011 21:36 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

No, tak teda já se přidám. Na dvou mě známých lokalitách je akát a akát Smile Na další je pro změnu akát. A čtvrtou, kterou znám, okupují stromy měkkého luhu (hlavně olše). A abych napsal o které ohnivce jde, tak jsou to rakušani, v jednom případě i žlutá forma a v jednom je to šarlatový.
_________________
---
RAM

Do lesa se dá jít vždy. Když tam člověk nenajde houby, tak tam najde houby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rkhonza
Čestný člen


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 283
Bydliště: Solnice-Orlické hory

PříspěvekZaslal: út 15. listopadu 2011 22:14 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Já mám jednu lokalitu na břehu cesty zpevněné kamenem z lomu, poblíž jsou olše, černý bez, dub, nejbližší akát je 80 m daleko. Další tři lokality jsou totožné, podloží je opuka, s porostem břízy, olše, habru, lípy a osiky a na jedné je navíc akát. Jednotlivé lokality jsou od sebe vzdáleny +/- 1 km a leží 310 - 340 m.n.m. Podorlicko. Ovšem nevím, zda jde o rakouské nebo šarlatové.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
hanýžka



Založen: 19. 02. 2010
Příspěvky: 134

PříspěvekZaslal: st 16. listopadu 2011 11:07 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Kolem Brna rostly loni ohnivce snad na každém kroku. "Ohnivcový plevel", jak říkáme ve Štatlu ohnivci rakouskému, znám z lokalit kolem cest, většinou teplomilné dubohabřiny s příměsí smrku + různé druhy keřů nebo bez nich, akáty jsem neviděla na žádné z lokalit. Podloží kolem Líšně a Ochozu je vápencové, kolem Útěchova a Soběšic nevím. Přesnější lokality můžu poslat mailem, ale v podstatě od Útěchova po Ochoz jsem je loni nacházela na každé procházce. Smile Letos je kolem Brna mimořádné sucho, takže ohnivce očekávám až na jaře, dám vědět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anri



Založen: 15. 11. 2011
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: pá 18. listopadu 2011 1:26
  Předmět: Gabrielčina huť ...
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

... předminulý rok jsem během toulek v Krušných horách narazil na dva ohnivce v místě zaniklé Gabrielčiny huti ... rostly tam těsně vedle sebe na jednom z ostrůvků přímo uprostřed polovyschlého řečiště pod vypuštěnou "přehradou" mezi kusy modré strusky (strufelitu, jenž je pozůstatkem bývalé hutní činnosti) ... mám to dokonce i nafocené, ale je to na některém z archivních disků, které jsem po stěhování stále ještě neobjevil, takže zatím raději nic neslibuji ... byl to úžasný kontrast červené a modré barvy ... Smile ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Mykologie - trochu vědečtější diskuze Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory