Obsah fóra DAMyko
Domov Amatérských Mykologů
Návrh: přednastavitelná filtrace vybraných uživatelů
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Kancelář - Vše ohledně provozu těchto stránek
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Martin Kříž



Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 2638
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: čt 13. října 2011 1:05
  Předmět: Návrh: přednastavitelná filtrace vybraných uživatelů
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Ťuky ťuk. Smile Jsem tu správně v kanceláři? Smile Inu dobrého dne vinšuji, ctění ředitelé Damyka, potažmo světa. Laughing

Měl bych návrh, jak učinit cesty průchodnějšími, zejména s ohledem na poslední dění zde.
Podobně jako kdekdo z nás na ulici či v lese obchází určité typy lidí nebo vybrané jednotlivce, mohla by být taková možnost i zde na stránkách. Např. pokud má někdo nezvladatelnou potřebu strefovat se do druhých, a třeba zejména těch, kteří se nemohou bránit (= nejsou na jejich stránkách přítomni), je dost pravděpodobné, že někteří uživatelé nebudou mít zájem dále jejich příspěvky číst. A tak se určitá skupina lidí bude moct bavit např. rýpáním do ČMS a nikdo je v tom nebude rušit, neboť jejich příspěvky by se nezobrazily v Nepřečtených tématech právě těm, kterým by to mohlo vadit. Přirozeně by to znamenalo možnost zaškrtnout si naopak člověka, který stále opruzuje s tím, aby administrátoři Damyka nevystupovali jako nevychovaní extrémisté a nemůže pochopit, že toto jsou jejich stránky a tudíž oprávnění, že pojmy jako arogance, nenávist, lež a pokrytectví tu nacházejí živnou půdu a jako celek se staly normou.

Jak by to vypadalo konkrétně? Jednoduše: Každý sám by si dle svého zaškrtl (přesněji: měl možnost zaškrtnout) osoby, kteří pro něj dle jeho názoru nemohou nic nového či zajímavého přinést, a příspěvky takových uživatelů by nenaskočily v Nepřečtených tématech. Pokud by na to reagoval někdo, kterého by dotyčný neměl v "seznamu nežádoucích", téma by se v Nepřečtených tématech samozřejmě objevilo, a to normálně včetně příspěvku (příspěvků) "nežádoucího" jedince (jedinců).

Docela tuším, jak bude s mým návrhem naloženo, co za to schytám a jak budu ideologicky zpracován Laughing , ale přece jen si myslím, že není od věci, aby se takový návrh v konkrétní podobě aspoň jednou položil na stůl. Pochopitelně by to nebyl žádný všelék, ale aspoň trochu by to dle mého názoru poskytovalo možnost prevence čelních srážek.

_________________
Suspendovaný člen (na vlastní žádost)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DavidusCZ



Založen: 06. 10. 2008
Příspěvky: 1111
Bydliště: Chomutov

PříspěvekZaslal: čt 13. října 2011 18:54 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Jestli jsem to dobře pochopil, máš na mysli něco podobného jako je třeba u her na jedněch nejmenovaných stránkách funkce " ignorace " , kdy nevidíš příspěvky nicku, kterýho sis do ignorace vložil. Problém pak je ale v tom, že příspěvky ostatních vidíš, vidíš i jejich reakce na toho koho máš v ignoraci a už nevíš wo co go. Třeba to myslíš ale jinak a já to špatně pochopil Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Martin Kříž



Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 2638
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: čt 13. října 2011 20:33 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

čt října 13, 2011 5:54 pm DavidusCZ napsal:
Jestli jsem to dobře pochopil, máš na mysli něco podobného jako je třeba u her na jedněch nejmenovaných stránkách funkce " ignorace " , kdy nevidíš příspěvky nicku, kterýho sis do ignorace vložil. Problém pak je ale v tom, že příspěvky ostatních vidíš, vidíš i jejich reakce na toho koho máš v ignoraci a už nevíš wo co go. Třeba to myslíš ale jinak a já to špatně pochopil Smile.

Jak to myslím, jsem snad jasně napsal. Bylo by vidět vždy vše, jen by příspěvky uživatelů v "ignoraci" nenaskočily do Nepřečtených příspěvků. Toť vše - psal jsem, že by to byla jen malá cestička k možnému úniku před čelními srážkami s blbouny...

_________________
Suspendovaný člen (na vlastní žádost)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DavidusCZ



Založen: 06. 10. 2008
Příspěvky: 1111
Bydliště: Chomutov

PříspěvekZaslal: čt 13. října 2011 20:43
  Předmět: Re: Návrh: přednastavitelná filtrace vybraných uživatelů
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

[quote="čt 13. října 2011 0:05 Martin Kříž a příspěvky takových uživatelů by nenaskočily v Nepřečtených tématech. [/quote]

Z tohohle mi to nebylo jasný, proto jsem se ptal. Dá se to vysvětlit tak i tak. Omlouvám se za nepochopení, když jsi to napsal tak jasně....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Martin Kříž



Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 2638
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: čt 13. října 2011 21:17 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Damyko-háv poslední reakce je opět zřejmý.
_________________
Suspendovaný člen (na vlastní žádost)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DavidusCZ



Založen: 06. 10. 2008
Příspěvky: 1111
Bydliště: Chomutov

PříspěvekZaslal: čt 13. října 2011 21:33 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Aha, takže když něčemu nerozumím, něco špatně pochopím a zeptám se, jsem rejpal? Zeptal jsem se na tvůj první příspěvek slušně, tys odpověděl podle mě arogantně....že jsi to snad napsal jasně. Já ti nic neudělal, ty mě také ne, pokud ve všem vidíš útok na svojí osobu, tak sorry, vážně sorry, že jsem chtěl vědět jak to myslíš. Tvůj příspěvek....háv Damyka, jako reakce na můj příspěvek je vážně schizoidní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Martin Kříž



Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 2638
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: čt 13. října 2011 22:18
  Předmět: Re: Návrh: přednastavitelná filtrace vybraných uživatelů
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

čt října 13, 2011 7:43 pm DavidusCZ napsal:
, když jsi to napsal tak jasně....

Lépe by bylo uklidniti se.

_________________
Suspendovaný člen (na vlastní žádost)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DavidusCZ



Založen: 06. 10. 2008
Příspěvky: 1111
Bydliště: Chomutov

PříspěvekZaslal: čt 13. října 2011 22:37 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Já jsem v poho, ty koukám moc ne. Nechytej se mojí reakce na tvou první nepřiměřenou, oki?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Martin Kříž



Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 2638
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: čt 13. října 2011 22:52 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Má "nepřiměřená" reakce dle tvého tkví ve slově "jasně". Smile To je trochu síla, ne? Smile Podle mě je slovo jasně opakem slova nejasně. Smile Má význam popisný. Tož tak. Wink
_________________
Suspendovaný člen (na vlastní žádost)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DavidusCZ



Založen: 06. 10. 2008
Příspěvky: 1111
Bydliště: Chomutov

PříspěvekZaslal: čt 13. října 2011 23:10 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Dle tvého je háv Damyka zřejmý z- " když jsi to napsal tak jasně ". Pro mě to tak jasný nebylo. Ostatně, jinak bych se slušně nezeptal. Tož tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Martin Kříž



Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 2638
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: čt 13. října 2011 23:21 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Vida, teď se konečně shodujeme. Protože dle mého je dovětek "když jsi to napsal tak jasně" opravdu nadbytečný. Abych ještě zdůvodnil, co na tom bylo to jasné, tak v prvním příspěvku toto: "a to normálně včetně příspěvku (příspěvků) "nežádoucího" jedince (jedinců).
_________________
Suspendovaný člen (na vlastní žádost)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DavidusCZ



Založen: 06. 10. 2008
Příspěvky: 1111
Bydliště: Chomutov

PříspěvekZaslal: čt 13. října 2011 23:34 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Ano shodneme. I s tím, že " jak to myslím, jsem snad jasně napsal" je tam taky zbytečný. I bez toho by tvá odpověď dávala smysl. A pokud se zeptám, že mi něco neni jasný, pak odpověď " jsem snad napsal jasně ", dostává zcela jiný rozměr. V tom se doufám také shodneme. Takže slovíčkaření, že jasně je opak nejasně, je tu tak trochu mimo mísu, že?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Martin Kříž



Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 2638
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: pá 14. října 2011 0:00 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Nikoli, s tím druhým se neshodneme. Jak jsem napsal, slovo jasně mělo v tomto případě význam popisný. Jinými slovy: Slovem jasně jsem myslel, že to bylo napsáno jasně. Určitě jsem to nemyslel ve smyslu něco jako "Davidus je ošklivý", to opravdu ne... Pokud bych chtěl uvést, že jsem něco napsal nejasně, napsal bych, že jsem to napsal nejasně. Pokud to je podle mě tak, že jsem něco napsal jasně, pak uvedu, že jsem to napsal jasně. Pokud někde běží cenzura, pak píšu, že tam a tam běží cenzura. Atd.
_________________
Suspendovaný člen (na vlastní žádost)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DavidusCZ



Založen: 06. 10. 2008
Příspěvky: 1111
Bydliště: Chomutov

PříspěvekZaslal: pá 14. října 2011 0:25 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Pokud něco napíšeš a někdo to nepochopí, zeptá se, tak i kdyby to nepochopil jeden a zeptal se, nemůžu mu psát, že jsem to napsal jasně. Pokud by to bylo napsáno jasně, dotyčný by se neptal, zda to pochopil správně. Je zbytečné psát někomu že to je napsáno jasně, když je to dotyčnému napsáno nejasně, jinak by se neptal. Těžké pochopit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Martin Kříž



Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 2638
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: pá 14. října 2011 0:46 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

No, je těžké pochopit, že někomu se občas nepodaří něco pochopit, i když je to napsáno jasně? Jestli je to jasné nebo není, se neodvíjí podle toho, jestli se někdo přihlásí, že tomu dostatečně neporozuměl. To se odvíjí podle toho, jestli to skutečně jasné je, nebo ne. Podle mě to skutečně jasné bylo a dal jsem k tomu důkaz - viz tučná citace. Obecná otázka: Pokud někdo neporozumí oznámení, že se "příspěvky objeví všechny, a to normálně včetně příspěvku (příspěvků) "nežádoucího" jedince (jedinců)", jak je napsáno v prvním příspěvku, znamená to, že je to nejasné? Podle mě to jasné je, ale přesto jsem to vyložil znovu v dalším svém příspěvku. To by snad mohlo stačit...
_________________
Suspendovaný člen (na vlastní žádost)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Kancelář - Vše ohledně provozu těchto stránek Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory