Obsah fóra DAMyko
Domov Amatérských Mykologů
Sadba Vatovce
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Pěstírna - Pěstování hub
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kysucan3100
Anonymní





PříspěvekZaslal: ne 08. srpen 2010 19:52
  Předmět: vatovec
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

...ahojte, ludkovia...

...na tuto stranku som sa dostal ohladne vatovca...pracujem totizto v Anglicku, v zrebcine...a nasiel som nejake biele huby...gulate...vonali pekne...a kedze boli aj trosku obryzene od slimakov, povedal som si, ze to musi byt asi huba jedla...pozbieral som vsetkych 6 gul...ved ak to nie je jedle, poriadne poumyvam ruky a zivot ide dalej...Na internete, som vsak nasiel v Atlase hub, ze je to huba jedla...zacal som hladat recepty...a vyprazil som si ho v trojobale s hranolkami a tatarkou...poviem vam, to bola zranica...dnes som sa bol zas prejst a nasiel som 2 huby...skusil som to rozpucit a zahrabat do zeme, mozno to vyjde, mozno nie...ale vlhko je tu dost a aj zapadna strana vyhovuje...takze uvidim, ci nieco z toho bude...ak by ste mali nejaky otazky, alebo rady, kludne my mozte napisat..: kysucan3100@azet.sk
Návrat nahoru
Roman Manak



Založen: 08. 07. 2009
Příspěvky: 1379
Bydliště: Veselí nad Moravou

PříspěvekZaslal: ne 08. srpen 2010 20:16 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

ojoj, to je špatný přístup, že pokud je to ohryzané od slimáků, je to jedlá houba. Vždyť i nejjedovatější houby často bývají ožrané od slimáků!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JARIN



Založen: 01. 05. 2008
Příspěvky: 578
Bydliště: Hroznětín okr. Karlovy vary

PříspěvekZaslal: ne 08. srpen 2010 20:29 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Můj bože to snad už není
možný Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
návštěvník
Anonymní





PříspěvekZaslal: ne 27. března. 2011 10:24 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Jojo je to možný Jarine Very Happy
Návrat nahoru
kolemjdoucí
Anonymní





PříspěvekZaslal: st 31. října 2012 22:23
  Předmět: Re: dotaz - pýchavka
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

pá 12. září 2008 19:15 Lupo napsal:
pá 12. září 2008 17:38 fero napsal:
Zdravím vespolek, můžete mi pomoci, viděl jsem tu někde před časem příspěvek nějakého člověka s odkazem či adresou na sadby hub, konkrétně právě vatovce, nemohu to nikde najít, hledám špatně poradíte mi kde to bylo?
Děkan.
Bylo to opravdu zde, ale dotyčnému "podnikateli" se velmi nelíbilo, že jsme doplněním kontaktních údajů prolomili jeho anonymitu (anonymní reklama není povolena) a požádal o odstranění příspěvků.


anonymní prodejna je v ČR zakázána. dotyčný pán nemá právo provozovat e-shop a neuvádět na něm své jméno, číslo registrace nebo kontaktní telefon. všechny údaje jsou povinné a může za to dostat pokutu. jak koukám stále ty údaje totiž na svém webu neuvádí.
Návrat nahoru
kolemjdoucí
Anonymní





PříspěvekZaslal: st 31. října 2012 22:28 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

ne 08. srpen 2010 19:16 Roman Manak napsal:
ojoj, to je špatný přístup, že pokud je to ohryzané od slimáků, je to jedlá houba. Vždyť i nejjedovatější houby často bývají ožrané od slimáků!


pán netvrdil že ožrání od slimáků zaručuje jedlost, jen její pravděpodobnost, a zjevně každou nejistou houbu následně doma kontroluje dle atlasu a určitě ji jí jen pokud si je jistý. čtěte líp lidi
Návrat nahoru
kolemjdoucí
Anonymní





PříspěvekZaslal: st 31. října 2012 22:34 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

st 01. října 2008 18:30 Anonymous napsal:
Já jsem někde četl, že hřibovité houby zatím uměle pěstovat nejdou?!? Tak jak to je? To např. myceliumwolf prodává sadby pýchavky a ani od něj myslíte, že to nevyroste nikomu?!?

To snad ne????? Komu či čemu potom lze věřit????????????


v obchodech se už dávno před vaší diskuzí prodávají hřibovité i jiné houby a nemyslete si že jsou nasbírané v lese - vždyť by to bylo i příliš nebezpečné. existují pěstitelské firmy specializované pro pěstování nejrůznějších druhů hub. na netu najdete např. i eshop jedné firmy které nechci dělat reklamu, a ta prodává opravdu plejádu nejrůznějších druhů, vše pěstuje na farmě a zásobuje i řetězce..
Návrat nahoru
daggy



Založen: 29. 05. 2013
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: po 03. června 2013 14:29 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Trosku to tu ozivim - v nedelu sla v Receptari na Prima Family "reportaz" o pestovani vatovca, vsimol som si ze pouzivali sadbu od Wolfa Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DavidusCZ



Založen: 06. 10. 2008
Příspěvky: 1111
Bydliště: Chomutov

PříspěvekZaslal: po 03. června 2013 21:37 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

kolemjdoucí: Cituji "a kedze boli aj trosku obryzene od slimakov, povedal som si, ze to musi byt asi huba jedla". Dá se to vyložit i jinak? Já myslím, že ne. Pisatel si řekl, že je to asi jedlá houba, protože je ohryzaná od slimáků. Před tím Bob varoval a toho se zhrozil. Zadruhé: To nemyslíš vážně, že prodej mykorhizních hřibovitých hub pochází z hub vypěstovaných na farmách, ze kterých se už dávno před tímto příspěvkem zásobují řetězce?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
daggy



Založen: 29. 05. 2013
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: po 10. června 2013 14:05 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Ked uz sa bavime ze ci to je mozne, tak sa priznam ze som mal v jari 8 malych 10g sadieb vatovca (mycelia) a "vysadil" som si ho v zahrade. Snazil som sa ho dat na tieniste a vlhsie miesta, kde rastu zihlavy, tak uvidime ci z toho o rok-dva nieco bude. Ja to beriem iba ako maly experiment, jeden 10g sacok ma stal 1 Euro....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daggy



Založen: 29. 05. 2013
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: út 24. června 2014 12:29 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Vatovce zatial nic, je strasne sucho. Ale postrehol som cosi zaujimave - zihlava sa zblaznila, este som nezazil aby som nestihal vyzinat zihlavu a susit ju pre sliepky na zimu. Kde som ockoval vatovce, tak tam rastie mnohonasobne rychlejsie a ma mohutnejsie "trsy" ako roky predtym. U suseda popri plote nevyzera tak mohutne. Zeby to bolo sposobene symbiozou s myceliom vatovca? Inak si ten mohutny rast zihlavy tento rok neviem vysvetlit...
Ked uz nebudu vatovce, tak aspon sliepky budu mat celu zimu vydatnu stravu Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
borovec



Založen: 16. 01. 2008
Příspěvky: 218
Bydliště: Tržek u Litomyšle

PříspěvekZaslal: út 24. června 2014 12:45
  Předmět: Vatovec
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Pozoruji to samé,vatovec je třetím rokem a stále nic. Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
daggy



Založen: 29. 05. 2013
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: st 25. června 2014 7:01 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Tak aspon bude dobra zihlava pre sliepocky, pripadne pre liecive caje. Aj to neni na zahodenie Very Happy
Podla mna je na nich strasne sucho, ale azda poriadne zaprsi a potom sa uvidi...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Johnyhacek
Anonymní





PříspěvekZaslal: pá 01. srpen 2014 10:31 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

hledal jsem recepty na vatovce a narazil jsem na toto téma

roste mi na zahradě už několik let (nevím, kde se tam vzal) - vždy o několik metrů jinde a na nepraktických místech Smile a navíc neodpovídajících tomu, co je v literatuře - je to sekaný trávník - hustý sešlapaný drn, po kterém se chodí i jezdí, částečně pod starou jabloní a u stodoly.

Několikrát jsem ho přejel nebo ulomil, protože jsem si ho v počátku nevšiml - rostl u stodoly přímo těsně u vrat, nebo přesně v koleji, kde se jezdí traktorem nebo autem...
Návrat nahoru
onanym
Anonymní





PříspěvekZaslal: so 28. února 2015 21:25 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Já zasel (zasadil) již před pěti lety na výborná místa. Zaléval a čekal.
A nic Confused
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Pěstírna - Pěstování hub Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

 
Přejdi na:  
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory