Obsah fóra DAMyko
Domov Amatérských Mykologů
Boletus pinophilus - Hřib borový
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Další
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> DAtlas - Atlas diskuse
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Roman Manak



Založen: 08. 07. 2009
Příspěvky: 1379
Bydliště: Veselí nad Moravou

PříspěvekZaslal: st 02. března. 2011 12:36 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

st 02. března. 2011 11:16 Lůca napsal:
A já zase ještě neviděla takto purpurovou suchou trávu. Stačí ubrat trochu magenty a budeme v reálu Very Happy


Jo, máš pravdu. Já jsem byl tak zaujatý kloboukem, že jsem si ani nevšiml, že je ta fotka zjevně barevně upravovaná

_________________
---
RAM

Do lesa se dá jít vždy. Když tam člověk nenajde houby, tak tam najde houby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lůca



Založen: 15. 02. 2011
Příspěvky: 17
Bydliště: Praha - Čakovice

PříspěvekZaslal: st 02. března. 2011 13:53 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Řekla bych, že spíš neupravovaná, ale to je do jiné diskuse. I tak je zřejmé, že barva klobouku byla v reálu hezky červenohnědá Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
b.gun
Čestný člen


Založen: 08. 10. 2010
Příspěvky: 546
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: st 02. března. 2011 18:05 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Nechtěl jsem reagovat dřív, než si něco ověřím. Takže jsem se zašel nejprve podívat na jiné PC, jak vypadá fotka na něm. Zatímco u mne na NB se fotka zobrazuje v normálních barvách (ani ta suchá tráva není purpurová...), na dvou stolních PC jsou barvy úplně jiné.
Jinak co se týká barvy klobouku, má drahá polovička jeho nález okomentovala slovy "hele, tady je nějakej hřib s divně červenou hlavou..."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DavidusCZ



Založen: 06. 10. 2008
Příspěvky: 1111
Bydliště: Chomutov

PříspěvekZaslal: st 02. března. 2011 18:34 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Mno, já nevim, podle mě byl opravdu hodně do "červena". Suchá tráva je suchá tráva a to víc hnědý jsou jehlice. Kdyby fotka byla tak barevně nevyvážená, že by ovlivnila až tak barvy, postrádala by bílou a té je tam víc než dost. Takže zajímavé zbarvení. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: čt 03. března. 2011 8:50 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

A je to hřib borový?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jirka Kohl
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 1961
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt 03. března. 2011 13:44 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

čt března. 03, 2011 7:50 Bob napsal:
A je to hřib borový?

Je to hřib borový a ta barva (přesto že jí tam trochu víc) není nic tak vyjímečnýho spíš naopak.

_________________
Jirka Kohl
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jiří Novák



Založen: 16. 11. 2009
Příspěvky: 1070
Bydliště: Valašské Meziříčí

PříspěvekZaslal: út 12. července 2011 16:58 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

st 02. března. 2011 8:05 ram2007 napsal:
út 01. března. 2011 20:57 b.gun napsal:
Tento měl štěstí a přežil víkendový nájezd vandráků, druhý do party již nikoliv - ležel pohozený vedle něj seschlý, nepoškozený. Zřejmě dotyčného odradila po utrhnutí a prozkoumání jeho barva ...


Ten má opravdu zvláštní barvu - hodně do červena. Takto zbarvený borovák jsem ještě neviděl. Vypadá zajímavě


Mohu-li přispět svou troškou do mlýna:
Barvy na snímku může ovlivnit i to, jak je momentálně nastavený foťák. Mám dojem, že autor měl nastavený přístroj na "slunečno". To znamená, že aparát přidává na celou plochu maličko modré barvy, aby částečně eliminoval žluť slunka. Naproti tomu barvy ve stínu jdou trošku k modré. Tudíž tam bývá méně žluté. Borovák je focený ve stínu. Tudíž se tam, nechtě tyto dvě věci sloučily. Dle mne je to tento případ, protože jsem si všiml, že barva na klobouku tohoto borováka jde na stinnějších místech až k fialové. Což je dle mne barva tomuto druhu nepřirozená. Možná by stačilo na tomto snímku nepatrně ubrat modré.... Samozřejmě memám patent na rozum a po bitvě je generálem každý pěšák...

_________________
JGLN
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jiří Novák



Založen: 16. 11. 2009
Příspěvky: 1070
Bydliště: Valašské Meziříčí

PříspěvekZaslal: út 12. července 2011 17:00 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Ještě dodatek k předešlému: Taky se mi často stává, že si nevšimnu toho, jak mám foťák momentálně nastavený ....
_________________
JGLN
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jiří Novák



Založen: 16. 11. 2009
Příspěvky: 1070
Bydliště: Valašské Meziříčí

PříspěvekZaslal: st 13. července 2011 15:55
  Předmět: Boletu pinophilus - hřib borový
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Abych jenom planě nekecal o tom, jak má borovák vypadat, tak přidávám svůj včerejší úlovek jednoho maličkého. Všiml jsem si totiž, že tu ještě není žádný letošní úlovek. Tak to zkusím spustit. Nalezeno u obce Růžďka na Valašsku ve smíšeném lese - borovice, smrk, ojediněle modřín, bříza, osika, dub, buk, sem tam i javor a zřejmě i další, které už jsem neidentifikoval. Les je na stráni obrácené k JZ. Napršeno a asi 6 dní teplo. V klobouku byly nakladené vajíčka tak na 7 místech (zjištěno při krájení). Počítám, že najít jej o 2 - 3 dny déle, již by byl "děravý jak řešeto". (Až budu mít ty fotky s nakladenými vajíčky v PC, tak to sem zkusím hodit, pokud to tu už někde není.


   97.92 kB    
Tesně vedle něj rostla maličká lištička. (horní snímek)
Propiska má průměr 1 cm.
DSC08007L.jpg
   DSC08007L.jpg

_________________
JGLN
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jiří Novák



Založen: 16. 11. 2009
Příspěvky: 1070
Bydliště: Valašské Meziříčí

PříspěvekZaslal: ne 24. července 2011 16:02
  Předmět: Nakladená vajíčka hmyzu
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Takto tento borováček vypadal po rozkrojení a krájení. Na několika místech v klobouku (asi 6-8) byla nakladená vajíčka nebo už to možná byly i právě se vylíhnuvší se larvičky.


   92.37 kB    
DSC03854L.jpg
   DSC03854L.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jiří Novák



Založen: 16. 11. 2009
Příspěvky: 1070
Bydliště: Valašské Meziříčí

PříspěvekZaslal: po 01. srpen 2011 9:15 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Hřib borový má v Datlasu svou kolonku, tak je myslím zbytečné, aby byl ještě zde. Hodí-li se tyto příspěvky do Datlasu, nechť je tam Adminové laskavě přesunou. Jinak myslím, že je možno je smazat. J. Novák.
_________________
JGLN
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jarda



Založen: 09. 11. 2005
Příspěvky: 676
Bydliště: Červený Kostelec

PříspěvekZaslal: ne 01. července 2012 11:49 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Dám jednoho letošního, zatím byl jediný. 28.6. Slatina nad Úpou- Končiny, převážně smrkovy les s pruhem borovic,
sem tam buk.



   98.99 kB    
PICT0001-002.JPG
   PICT0001-002.JPG

_________________
jp.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josef Chalupský II



Založen: 08. 09. 2011
Příspěvky: 538
Bydliště: Budvicius

PříspěvekZaslal: út 18. září 2012 22:17
  Předmět: Boletus pinophilus - Hřib borový
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Nebyly jich záplavy, ale asi 4 takhle malé jsme během dopoledne našli. Smrko-borový les, sem tam nějaká jedle a bříza.



   197.26 kB    
Řepešín, okr. Prachatice, 15.9.2012, 900 m n.m.
bb.JPG
   bb.JPG
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Roman Manak



Založen: 08. 07. 2009
Příspěvky: 1379
Bydliště: Veselí nad Moravou

PříspěvekZaslal: ne 28. října 2012 20:49 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Taky přidám jednoho borováka. Viděl jsem jej teprve podruhé v životě (v lese, nemyslím výstavy) s tím, že poprvé byla plodnice dost nehezká. Ale tato stála za to. A dostat se k ní taky nebylo uplně jednoduché. Rostla na strmém svahu, kde rostl převážně buk, v menší míře borovice a jiné stromy. Klobouk má mírně vyšisovaný, v okolí pak byly tuším tři odřezané třeně Sad


   173.97 kB    
26.10.2012, Beskydy
Boletus pinophilus2.jpg
   Boletus pinophilus2.jpg

_________________
---
RAM

Do lesa se dá jít vždy. Když tam člověk nenajde houby, tak tam najde houby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
no-X
Čestný člen


Založen: 31. 07. 2012
Příspěvky: 1384
Bydliště: jižní Čechy

PříspěvekZaslal: ne 28. října 2012 21:11 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Gratuluju k nálezu. Já na ně nějak nemám štěstí, jediného v životě jsem našel zhruba tak před 20-25 lety Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> DAtlas - Atlas diskuse Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Další
Strana 9 z 11

 
Přejdi na:  
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory