Obsah fóra DAMyko
Domov Amatérských Mykologů
typ oslvětlení do pěstírny hlívy ústičné
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Pěstírna - Pěstování hub
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Abbadon



Založen: 17. 09. 2010
Příspěvky: 63
Bydliště: Litoměřice

PříspěvekZaslal: st 26. ledna 2011 23:26 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

st 26. ledna 2011 21:10 mkrol napsal:
Kdyby se ti povedlo někdy vyfotit tu klec s tou fůrou hlívy,dej to sem,rád bych viděl.jak vypadá 30 kg rostoucí hlívy v jednom místěSmile


To jsme dva Smile tohle bych také velice rád viděl
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Wyky



Založen: 06. 01. 2011
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: čt 27. ledna 2011 15:49 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

No, neni to sice pestebni klec, ale hlivy je tam odhadem okolo 50kg.

Ty cerny bloky jsou substrat z Francie a v pozadi jsou videt sisky s vlastnim substratem.



   199.52 kB    
17122008_original_resize.jpg
   17122008_original_resize.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mkrol



Založen: 17. 03. 2010
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: pá 28. ledna 2011 23:12 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

To vypadá fakt dobře,moje kupované substráty takto bohaté rozhodně nejsou.Myslím,že nedosahují ani desetiny toho,co vidím na tom substrátu z Francie.Kolik tě ten substrát stojí?

Já jsem si teď úspěšně připravil svoji vlastní sadbu ze spór a tento týden jsem ji začal dávat do vlastních substrátů,tak jsem zvědavej,jak to pojede.Takovouhle parádu ale neočekávám,sice mám místnost kde si vytvořím 80-90% vlhkosti,je tam denní světlo(občas přisvětluji uměle,ale to bude důležitý,až porostou houby),větrám oknem,ale v tomto počasí tam dosáhnu teplotu bohužel jen okolo 12-18°c. Sad.
Ten francouzkej substrát vypadá hodně vitálně,možná bych si ho koupil,abych z něho získal spóry.
kdyby ti to nevadilo,uvítal bych nějakej kotakt.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mkrol



Založen: 17. 03. 2010
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: pá 28. ledna 2011 23:20 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

[quote="so 15. ledna 2011 18:28 Wyky"]Bob: Ty brity me taky napadly. Musim si to zkusit. Susarnu uz jsem si tak nejak naplanoval, takze budu delat primarne susenou a drcenou. Zacinal jsem taky s cerstvou, ale to je porad honicka, aby byla vcas prodana, aby byl dost velkej chladak, vozit to v chladirenskym aute a tak. Proste mi prijde, ze se to az tak nevyplati. A potom prijde nejakej Polak a prodava hlivu do Kauflandu za za 35,-, kdyz moje naklady jsou 40,-. To je na zabiti. Mad



to jsou docela zloději,dneska jsem na ně v Kauflandu zrovna koukal a oni je tam prodávají 120 za kg,to je docela slušnej zisk,nato,že na to nemusí hránout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wyky



Založen: 06. 01. 2011
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: st 02. února 2011 13:58 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Poslal jsem SZ.

Ohledně ceny hlívy v obchodech a nejenom hlívy, ale i všeho ostatního jsem si udělal obrázek již dávno a proto se snažím tyhle zloděje nepodporovat a maximum věcí získat z alternativních zdojů. Netýká se jen hlívy a Kauflandu, ale třeba i paliva do kotle, energie na sušení hub atd.
Konkrétně na hlívě v Kauflandu (a nejen tam, tesco v Písku ji prodáva za cca 170,-) je krásně vidět, jakou marži můžou různé -landy nasadit na některé zboží. A pořád budeme jako ovce chodit do těchhe krámů nakupovat a pořád jim tam budeme nosit naše těžce vydřený prachy.
Za sebe můžu říct, že se to snažím eliminovat, protože ta doba jednou přijde a budeme se muset všichni naučit myslet jinak. Ale to jsem od tématu pěstírny odbočil úplně jinam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlkodlak



Založen: 16. 03. 2007
Příspěvky: 1886
Bydliště: Praha, Böhmen

PříspěvekZaslal: st 02. února 2011 17:25 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Každý ať si přemýšlí, jak se mu zlíbí. Až budeš (spolu)vlastníkem velkého řetězce, budeš zaměstnávat tisíce lidí, platit provoz desítek hal a prodávat zboží miliónům "ovcí", změní se i tvoje myšlení. Laughing
_________________
;°|<
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wyky



Založen: 06. 01. 2011
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: st 02. února 2011 20:00 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Možná jo, nicméně být vlastníkem řetězce takových obchodů v žádném případě není můj životní cíl. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daggy



Založen: 29. 05. 2013
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: st 01. října 2014 13:49 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Vratim sa tu po dlhsom case k osvetleniu. Kedze moj pestovatelsky foliovnik je v rohu byvaleho chlievika, kde je najchladnejsie a zial aj najmenej svetla, tak som musel hladat nejake riesenie. Kupil som si solarny reflektor z Lidlu s akumulatorom, ten mi svieti cez noc. A cez den mi svieti LED ziarovka napajana zo solarneho kolektoru, ktoru som si kupil z Ciny. Odvtedy nemam problemy s odumieranim celych trsov hub. Pred montazou osvetlenia mi dost casto odumierali cele trsy hub aj napriek dostatocnej vlhkosti a obcasnemu vetraniu, teraz sa to uz nestava.
Teraz svietim cca. 20 hodin denne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Pěstírna - Pěstování hub Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory