Obsah fóra DAMyko
Domov Amatérských Mykologů
typ oslvětlení do pěstírny hlívy ústičné
Jdi na stránku 1, 2  Další
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Pěstírna - Pěstování hub
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
janda



Založen: 02. 10. 2009
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: st 14. října 2009 17:04
  Předmět: typ oslvětlení do pěstírny hlívy ústičné
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

ahoj,
hodlam pouzit pro pestovani hlivy zarivky
Phillips TLD 865,965,927....kombinaci......... je to spektrum deniho svetla.
bude hliva rust pod timto osvetlenim? nebo vyzaduje neco jineho?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wyky



Založen: 06. 01. 2011
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: čt 13. ledna 2011 21:34 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Ja jsem typ osvetleni nijak neresil. Nekde jsem koupil za par kacek celou krabici zarivek a hliva frci jak o zivot. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zoker



Založen: 28. 03. 2010
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: pá 14. ledna 2011 13:40 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Používám dvě zářivky které svítí přes noc 8 hodin a je to v pohodě. Neni potřeba nějaké speciální osvětlení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wyky



Založen: 06. 01. 2011
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: pá 14. ledna 2011 21:34 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Ja svitim cca 12 hodin pres den, myslimsi, ze je lepsi zachovavat zhruba denni cyklus. I kdyz to mozna nema vliv, ale pro muj lepsi pocit. Vzhledem k tomu, ze mam houbarnu v byvalych mastalich, tak tam moc svetla neni. Bez zarivek, samozrejme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zoker



Založen: 28. 03. 2010
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: pá 14. ledna 2011 21:39 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Právě že přes den tam trošku světla mám ale dosvicuju v noci. Další důležitá věc je větrání
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wyky



Založen: 06. 01. 2011
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: pá 14. ledna 2011 22:19 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Vetrani mam nastavene na dvouokruhove spinaci hodiny spolu se svetlem. Vetram zhruba kazdych 30 minut, delka vetrani je 5 minut. Zatim to funguje ku spokojenosti. Akorat musim udelat obraceny smer proudeni vzduchu, protoze houby preci jen sprasuji a ventilator se zanese (ted saje z pestirny, musim ho otocit, aby sal zvenku).

V soucasnosti spis resim problem, jak houby ve vetsim mnozstvi krajet. Hlivu susim vcelku, ale nekteri lide ji chteji nakrajenou a pak susenou. Nema nekdo nejaky napad, jak krajet cca desitky kg hlivy mesicne?? Rucne to jde, ale neni na to cas.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zoker



Založen: 28. 03. 2010
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: pá 14. ledna 2011 22:40 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

tak krájení je až ten poslední problém! velký nůž a fičí to! hlívu osobně nesuším a všechno dávám do sladkokyselého nálevu. samozdřejmně myslím přebytky jinak jde většina k zákazníkovi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: so 15. ledna 2011 14:58 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Mnoho ostrých břitů vedle sebe a pak tu hromadu hub jenom protlacit a nebo ještě lépe mít bříty dvoje a sklápět je proti sobě jako nůžky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Wyky



Založen: 06. 01. 2011
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: so 15. ledna 2011 19:28 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Bob: Ty brity me taky napadly. Musim si to zkusit. Susarnu uz jsem si tak nejak naplanoval, takze budu delat primarne susenou a drcenou. Zacinal jsem taky s cerstvou, ale to je porad honicka, aby byla vcas prodana, aby byl dost velkej chladak, vozit to v chladirenskym aute a tak. Proste mi prijde, ze se to az tak nevyplati. A potom prijde nejakej Polak a prodava hlivu do Kauflandu za za 35,-, kdyz moje naklady jsou 40,-. To je na zabiti. Mad

zoker: Jakou mas asi tak mesicni produkci? Jestli to tedy neni tajny. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zoker



Založen: 28. 03. 2010
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: ne 16. ledna 2011 16:12 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Tak moje produkce hotových hub je v této době asi 80 kilo měsíčně. Ale upozornuju že to neni moje hlavní činnost. Zabývám se hlavně výrobou substrátu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mkrol



Založen: 17. 03. 2010
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: út 25. ledna 2011 12:18 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Kolik kg substrátu nasazuješ měsíčně,aby jsi měl takovouhle produkci,s ohledem na to,že ti substrát plodí ve třech až čtyřech vlnách,v průběhu cca 3 měsíců?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zoker



Založen: 28. 03. 2010
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: út 25. ledna 2011 20:44 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

tak na produkci hlívy vyrábím substráty o váze 25 kilo. první vlna z jednoho substrátu má okolo 5 kil. ještě dělám druhou vlnu. další už je pro mne neekonomická. pak sypu substráty do kubíkových klecí které jsou otevřené. jsou tam patřičně našlapány a první sklizen je okolo 30 kil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mkrol



Založen: 17. 03. 2010
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: út 25. ledna 2011 21:22 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Aha, tento způsob uložení substrátu jsem už viděl,ještě jsem ho ale nezkoušel,nemá to tendenci vysichat?
A ještě bych měl jeden dotaz,možná nepatří přímo do této sekce,ale píšeš,že si substráty připravuješ sám,zajímalo by mě,jestli máš něco na hutnění substrátu,a nebo spoléháš na to,že to zhutníš dostatečně vlastní silou?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zoker



Založen: 28. 03. 2010
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: st 26. ledna 2011 21:14 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

tak sám si ho určitě nechystám ale co se týče hutnění tak to chce samo vlastní sílu! nejsme velkovýroba jako v polsku nebo ve francii kde na to mají stroje. ale za to ruční výroba se cení kvalitou!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mkrol



Založen: 17. 03. 2010
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: st 26. ledna 2011 22:10 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Kdyby se ti povedlo někdy vyfotit tu klec s tou fůrou hlívy,dej to sem,rád bych viděl.jak vypadá 30 kg rostoucí hlívy v jednom místěSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Pěstírna - Pěstování hub Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory