Obsah fóra DAMyko
Domov Amatérských Mykologů
Výzva přátelům časopisu Svět hub
Jdi na stránku 1, 2  Další
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Časopis SVĚT HUB
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Michal Mikšík



Založen: 23. 03. 2006
Příspěvky: 810

PříspěvekZaslal: út 21. prosince 2010 16:37
  Předmět: Výzva přátelům časopisu Svět hub
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Vážené čtenářky a čtenáři, milí předplatitelé a přátelé Světa hub,

Omlouváme se za zpoždění ve vydávání čísel časopisu. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli číslo 5 a 6 spojit v závěrečné dvojčíslo tohoto ročníku. Vyjde v lednu 2011, obsahově bude dvojnásobné a cenu zachováme stejnou.

Zároveň ale musíme s lítostí oznámit, že pokud se nepodaří do konce roku 2010 získat pro časopis Svět hub významného inzerenta, budeme nuceni vydávání časopisu pozastavit. Nechceme totiž jít cestou zlevnění výrobních nákladů, protože z vašich ohlasů víme, že s kvalitou tisku a gramáží papíru jste spokojeni a nastavenou úroveň chceme rozhodně udržet.

Zdá se nám tudíž nekorektní vybírat předplatné na rok 2011 a tak vás prosíme, abyste nám zatím peníze na příští ročník neposílali. Pokud se situace změní, což bychom si všichni přáli, vyzveme vás k platbě sami prostřednictvím dopisů, e-mailů a informace naleznete i zde.

Berte toto i jako výzvu k možné inzerci v časopise Svět hub. Nemusíte být přímo podnikateli či vlastníky nějaké firmy, stačí se třeba pozeptat v okruhu svých přátel a známých. Rámcový ceník inzerce najdete na našich stránkách, ale velikost, forma propagace i výsledná cena inzerce jsou otázkou domluvy. Pomozte tedy vašemu oblíbenému časopisu!

Redakce Světa hub přeje všem krásné prožití vánočních svátků a hezký nový rok 2011 !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: út 21. prosince 2010 17:11 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

No to jste začali shánět superinzerenta-mecenáše brzo Sad Kolik by takový mecenáš musel utratit, aby se vydávání časáku mohlo opět spustit??? Ptám se na zcela konkrétní částku.

Varianta dvě je zdražit časopis. Myslím si, že vzhledem ke kvalitě je laciný! Slušný člověk propije za dva měsíce mnohem více než kolik stojí časopis. Tož dotaz dvě - kolik by stál časopis, aby se uživil (=přinášel přiměřený zisk) bez inzerce? Opět se ptám na zcela konkrétní částku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Roman Manak



Založen: 08. 07. 2009
Příspěvky: 1379
Bydliště: Veselí nad Moravou

PříspěvekZaslal: út 21. prosince 2010 21:19 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Asi takto - nejsem tak bohatý abych si mohl dávat do časopisu reklamu a tím pádem přispět k jeho záchraně. Ale zas nejsem tak chudý, abych neunesl zdražení časopisu. Je mi jasné, že ta cena by se vyšplhala třeba i na dvojnásobek současné, ale já osobně jsem ochotný do toho jít i za tuto cenu. Někteří předplatitelé by určitě třeba přitom zmíněném dvojnásobném zdražení odpadli, ale věřím, že by jich dost zůstalo.

Podle mě by bylo nejlepší udělat to následovně (POKUD SE NENAJDE NĚJAKÝ TEN INZERENT). Klasickou poštou poslat všem současným předplatitelům jednoduchou otázku - zda by byli ochotni časopis si předplatit i za vyšší cenu (ta by tam samozřejmě už musela být udána). Poštovné je drahé a tak by určitě nejlepší bylo přibalit to k tomu dvojčíslu které vyjde. A pak, po získaných odpovědích, zvážit, zda ten počet předplatitelů časopisu za vyšší cenu bude dostatečný k udržení časopisu. Je jasné, že se to protáhne a že případné číslo 1/2011 nebo i číslo 2/2011 by díky tomuto problému nevyšlo nebo vyšlo s velkým zpožděním (na což by určitě bylo taky vhodné při té "otázce" upozornit případné předplatitele).

Tak nějak to vidím já. Odebírám i "konkurenci" - Houbaře. Ale musím říct, že Svět hub se mi líbí víc (i přesto, že vychází jen dvouměsíčně a s velkými zpožděními) a nerad bych o něj přišel. Rád bych jej nějak podpořil, ale jako "normální člověk" ho můžu podpořit jen tak, že si jej předplatím a napíšu do něj článek (ostatně jeden mám rozepsaný, další mám v plánu). Doufám, že se to nějak vyřeší a že i příští rok budu moct listovat Světem hub
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roman Manak



Založen: 08. 07. 2009
Příspěvky: 1379
Bydliště: Veselí nad Moravou

PříspěvekZaslal: út 21. prosince 2010 21:20 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Jo a teda ještě dodatek - souhlasím s Bobem. Vzhledem ke kvalitě je ten časopis laciný, což teda podporuje myšlenku jej zdražit (i když tím pochopitelně část, možná i dost značná, předplatitelů odpadne). Vždyť stojí jen o málo víc než Houbař, rozsahově je větší a i kvalita je uplně někde jinde!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlkodlak



Založen: 16. 03. 2007
Příspěvky: 1886
Bydliště: Praha, Böhmen

PříspěvekZaslal: st 22. prosince 2010 22:42 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

út 21. prosince 2010 16:11 Bob napsal:
Slušný člověk propije za dva měsíce mnohem více než kolik stojí časopis.

Slušný člověk propije za den více, než stojí předplatné a za 2 měsíce více, než stojí vydání celého ročníku. Smile

_________________
;°|<
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yohaness



Založen: 05. 06. 2008
Příspěvky: 677
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st 22. prosince 2010 23:18 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

út 21. prosince 2010 16:11 Bob napsal:
No to jste začali shánět superinzerenta-mecenáše brzo Sad Kolik by takový mecenáš musel utratit, aby se vydávání časáku mohlo opět spustit??? Ptám se na zcela konkrétní částku.

Varianta dvě je zdražit časopis. Myslím si, že vzhledem ke kvalitě je laciný! Slušný člověk propije za dva měsíce mnohem více než kolik stojí časopis. Tož dotaz dvě - kolik by stál časopis, aby se uživil (=přinášel přiměřený zisk) bez inzerce? Opět se ptám na zcela konkrétní částku.

Pokusím se odpovědět:
1. superinzerenta-mecenáše sháníme od začátku vydávání, nezačali jsme ho shánět teď. Bohužel se nedaří.
2. zcela konkrétní částka na roční provoz časopisu=500 000 Kč.
3. nemyslím si, že 65 Kč je nízká cena, máme naopak spíše opačné ohlasy.
4. kolik by stál časopis, aby se uživil (=přinášel přiměřený zisk) bez inzerce - to bude složitější. Tady záleží hlavně na tom, kolik časopisů se udá a také záleží na tom, co si Bob představuje pod pojmem "přiměřený zisk". Tedy při současných počtech, marži PNS a předpokládaném 30%zisku asi 120 Kč.
Je důležité si uvědomit, že nejsme normální časopis. Nikdo nedostává žádný honorář, grafiku a sazbu dotuje firma Quatro design, nikdo není stálý zaměstnanec, šéfredaktor Michal má své zaměstnání a práci na časopise dělá ve svém volném čase a zadarmo, to samé já. Kdyby tomu bylo jinak, změnily by se i ty částky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Yohaness



Založen: 05. 06. 2008
Příspěvky: 677
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt 23. prosince 2010 11:04 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

út 21. prosince 2010 20:20 ram2007 napsal:
Jo a teda ještě dodatek - souhlasím s Bobem. Vzhledem ke kvalitě je ten časopis laciný, což teda podporuje myšlenku jej zdražit (i když tím pochopitelně část, možná i dost značná, předplatitelů odpadne). Vždyť stojí jen o málo víc než Houbař, rozsahově je větší a i kvalita je uplně někde jinde!

Svět hub nestojí víc než Houbař, je to dvouměsíčník, stojí míň.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal Mikšík



Založen: 23. 03. 2006
Příspěvky: 810

PříspěvekZaslal: čt 23. prosince 2010 13:22 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Jiné alternativní řešení je spočívá v množství předplatitelů.
Kdyby jich bylo tak 2000 a výše, už ses tím dá pracovat.

Michal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Míra



Založen: 20. 04. 2009
Příspěvky: 389
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt 23. prosince 2010 17:14 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

čt 23. prosince 2010 12:22 Michal Mikšík napsal:
Jiné alternativní řešení je spočívá v množství předplatitelů.
Kdyby jich bylo tak 2000 a výše, už ses tím dá pracovat.

Michal


A kolik předplatitelů máte teď?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yohaness



Založen: 05. 06. 2008
Příspěvky: 677
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt 23. prosince 2010 17:45 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Omlouvám se, ale tyto čísla (kolik máme předplatitelů, kolik časopisů se prodá v trafikách a jaký je náklad) bych nerad zveřejňoval. Jsem je ale ochoten sdělit např. zájemci o inzerci. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Míra



Založen: 20. 04. 2009
Příspěvky: 389
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt 23. prosince 2010 18:16 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

čt 23. prosince 2010 16:45 Yohaness napsal:
Omlouvám se, ale tyto čísla (kolik máme předplatitelů, kolik časopisů se prodá v trafikách a jaký je náklad) bych nerad zveřejňoval. Jsem je ale ochoten sdělit např. zájemci o inzerci. Wink


OK chápu, ale ptal jsem se proto, že 2 000 předplatitelů by dle Michala bylo dobré. Na druhou stranu si bez toho lze těžko představit, kolik nových předplatitelů se musí ještě získat, aby časopis neměl existenční problémy, respektive kolik lidí schází k tomu, aby tenhle časopis krátce po zrodu opět nezanikl. Wink Z jiného tvého příspěvku mi vychází, že máte cca 700 odběratelů, jestli to tak je, pak jich ještě dost schází. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yohaness



Založen: 05. 06. 2008
Příspěvky: 677
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po 27. prosince 2010 11:27 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Ano, ještě jich dost schází. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cori



Založen: 27. 10. 2008
Příspěvky: 36
Bydliště: Hodonínsko / Praha

PříspěvekZaslal: út 04. ledna 2011 14:06 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Ahoj,
nejprve bych chtěl poděkovat všem, kdo se o vydání časopisu zasloužili a zasluhují - odvedli jste dobrou práci a časopis má výbornou úroveň. Každé další číslo jsem se bál, že teď už se kvalita zhorší a vysoce nastavená laťka se neudrží, ale zatím je to pořád paráda.

Ale jak dál? Z diskuse vyplynuly tyto možnosti:

1. Snížit kvalitu
Otázkou je, co si pod tím představíme. Předpokládám, že se jedná o snížení kvality provedení, ne obsahové/informační. Právě snížení především obsahové kvality (a ne zdražení) by znamenalo postupný nebo spíše rychlejší zánik časopisu. Vaše místo je tam, kde jste teď - momentálně jak v obsahové tak grafické úrovni - i proto, že zde nemáte konkurenci... Takže - rozhodně kvalitu nesnižovat a když už, tak snad jedině snížením gramáže (ne kvality) papíru (např. vnitřní "tvrdé" stránky "změkčit" - úpřimně - alespoň pro mne je škoda "trhat" časopis na menší díly, na to je až příliš hezký Wink a předpokládám, že tak to bude mít většina předplatitelů)

2. Zdražit časopis
Vím, že návštěvníci Damyka asi nebudou dostatečně reprezentativní vzorek, protože mají o houby přece jen hlubší zájem než "běžná houbařská populace" a budou ochotni zaplatit za časopis více (jak je vidět i ze zdejší diskuse). Na druhou stranu si ale myslím, že vzhledem k tomu jak je časopis široké veřejnosti (ne)známý, předpokládám, že podobných nadšenců bude mezi předplatiteli většina (museli vyvinout jisté "úsilí", aby se o časopise dověděli). Pokud si nejste jisti, jestli by navýšení ceny u předplatitelů "prošlo", rozhodně bych šel cestou, kterou již navrhoval ram2007, a to zeptat se přímo předplatitelů, akorát s jedinou obměnou - neposílat to klasickou poštou - e-mail je jednodušší (a levnější), a to pro obě strany Smile
Jinak co se týče mne, jsem jednoznačně pro zdražení. Snažil jsem se maximálně odhlédnout od obsahu časopisu a určit jeho cenu na základě provedení, grafiky apod. a "odhadnul" jsem jeho cenu na cca. 100,- Kč. Informační hodnotu jsem neuvažoval, ta je pro mne ještě vyšší, takže i navrhovaných 120,- Kč je úplně v pohodě. Pokud máte opačné ohlasy, není to spíše křičící menšina? Ohlasy od mlčící většiny nemáte, protože nikdo nebude jen tak psát, že chce něco dobrovolně kupovat dráž Wink

3. Najít "mecenáše"
Hodně těžká úloha, se kterou vám zde málokdo pomůže. Na to je zde totiž málo informací. Je to začarovaný kruh. Vy nemůžete sdělit interní informace (počet předplatitelů, náklad apod., což chápu), bez těchto údajů ale nikdo ze čtenářů těchto stránek nebude žádného "mecenáše" shánět, protože mu právě tyto informace nebude moci pro kvalifikované rozhodnutí poskytnout. Jediná šance by byla, že by toto vlákno četl nějaký mecenáš se zájmem o houby Smile Snad se touto výzvou podaří najít alespoň jednorázové inzerenty...

Z uvedených čísel se dá těžko něco odhadovat, protože jsou jenom velmi malou částí skládanky. Pokud budu vycházet z částky na roční provoz časopisu 500 000,- Kč (předpokládám, že se jedná o "total" náklady, tedy se vším všudy), 30% zisku a ceně 120,- Kč za číslo, vychází mi z toho (všechny následující výpočty berte s hodně velkou rezervou, na provedení přesnějšího výpočtu je zde hrozně málo informací):

500000 + 30 % = 650000 / 120 = 5417 ks časopisů/rok -> 903 ks časopisů/číslo

tzn. prodat 903 ks z každého čísla za cenu 120,- Kč, nemít v časopise žádnou inzerci a zabezpečit alespoň minimální honorář autorům (ve skutečnosti si zaslouží mnohem více)

...anebo "jít na krev" a udělat to takhle:

500000 / 100 = 5000 ks časopisů/rok -> 833 ks časopisů/číslo
případně
500000 / 65 = 7692 ks časopisů/rok -> 1282 ks časopisů/číslo

tzn. prodat 833/1282 ks z každého čísla za cenu 100,-/65,- Kč, čímž by se pokryly náklady a případná inzerce by byla honorářem pro autory.

Já osobně bych se přikláněl víceméně k bodu 2 (tedy zdražení časopisu) "vyšperkovaném" bodem 3 (případné výnosy z inzerce rozdělit mezi autory)

Každopádně přeji hodně štěstí a výdrže!

Cori
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: st 05. ledna 2011 17:05 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Cori, výborný rozbor! Když si představím, že je potřeba jen 1000 předplatitelů, ... co městské a univerzitní a školní knihovny? Nebude ono jich alespoň 10.000? Varianta, že časopis se uživí sám, a případná reklama se rozdělí mezi autory jako vánoční bonus mi přijde jako naprosto správná varianta. Sborník ČMS má prý ca. 2000 odběratelů!!! Že by si každý druhý neobjednal Svět Hub? Byla vůbec časopisu někde udělána nějaká reklama?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Yohaness



Založen: 05. 06. 2008
Příspěvky: 677
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st 05. ledna 2011 17:53 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Na nějakou reklamní mega kampaň nebyly (a nejsou) peníze. Tím myslím např. bilboardy, citylighty, tramvaje, rádia, televize... Částečně se povedlo(přes známé) dostat informace o časopise do různých tiskových médií, osobně jsme jezdili na výstavy(Země živitelka, zahrada Čech, Hobby a také na různé výstavy hub), také se povedlo vyměnit reklamu za reklamu v některých časopisech, Academia vkládala při prodeji do knih náš leták... Prostě snaha byla. Je jasné, že mít pár miliónů do rozjezdu a udělat pořádnou reklamní masáž, výsledek by byl asi jiný.
Jinak knihovny byly obeslány.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Časopis SVĚT HUB Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžeš stahovat ani prohlížet přiložené soubory