Obsah fóra DAMyko
Domov Amatérských Mykologů
Calocybe gambosa - Čirůvka májovka
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> DAtlas - Atlas diskuse
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pepa
Čestný člen


Založen: 07. 11. 2005
Příspěvky: 845
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po 30. ledna 2006 12:33
  Předmět: Calocybe gambosa - Čirůvka májovka
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

http://www.damyko.info/ForumB/viewtopic.php?t=27


   86.03 kB    
ciruvka_majovka.JPG
   ciruvka_majovka.JPG
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mat60
Čestný člen


Založen: 02. 12. 2005
Příspěvky: 2571
Bydliště: Paskov

PříspěvekZaslal: po 30. ledna 2006 16:04 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Já si nemůžu pomoct. Mi se zdá že na nejspodnějším obrázku jsou narůžovělé lupeny. Nehádám se Laughing , ale jsem přesvědčený, že je to závojenka podtrnka. Zrovna takové mám nafocené (i mikroskopované) a až ty fotky najdu a upravím, tak je dodám.

Naposledy upravil mat60 dne čt 04. května 2006 9:59, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: po 30. ledna 2006 16:23 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

hmmmm, já jsem se nad obrázky také pozastavil ... velkou zkušenost s těmito houbičkami nemám ... každý rok mi vyrostou na jednom jediném místě na trávníku na zahradě ... typickou plodnicí jsou podle mne jen ty na prvním fotu ... ostatní dvě foto ... nevím, zkušenosti nemám tak rozsáhlé ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Pepa
Čestný člen


Založen: 07. 11. 2005
Příspěvky: 845
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po 30. ledna 2006 17:08 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Je to určitě Č. májovka je se řídím při sběru májovek hlavně čichem a ten je typický. Jen ten obrázek je z jiného místa a v jiném roce. Není zrovna typický a dost dobrý. Taky jsem mněl dilema jestli ho tam dát nebo ne. Podle reakcí ho asi vyjmu aby nebyl zbytečně matoucí.
Ještě všeobecně obrázkům ? myslím že by bylo dobré dát na první místo typickou fotografii pro daný druh a další dvě použít právě pro ty specifické určovací znaky. Bohužel ne u všech tyto foto mám. To je taky jeden z důvodů zakoupení dioptrických čoček. Hodlám je během roku nafotit a dplnit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Martin Kříž



Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 2638
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: po 30. ledna 2006 17:26 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Mate máš pravdu, na spodním obrázku je jasná Entoloma.

Pepo mám čistě technický dotaz. Jak jsi udělal tu průhlednost tvých iniciálů na snímku (že za nimi prosvítá focené prostředí) a v kterém programu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: po 30. ledna 2006 17:27 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

A´T tě Pepo ani nenapadne dávat to pryč !!! Pokud jsi si jist určením a já věřím, že jsi, pak bych to tam rozhodně nechal !!! Ba co víc, upozornil bych na takové tvarové odchylky!!! Jinak onen odstín do růžova ... Pepa má zvláštní zálibu fotit na slunci a nikoli ve stínu, no a to se pak jeden dost často diví Smile Prý se prodavají takové papírky se vzorami barev, ty se dají ke kompozici, vyfotí, a pak se na ně může kalibrovat, jak fotografie, tak monitor, tak tiskárna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lupo
Site Admin


Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 2312
Bydliště: Chomutov

PříspěvekZaslal: po 30. ledna 2006 17:42 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Bob napsal:
... takové papírky se vzorami barev


Je to sice "trochu" jiný obor, ale metoda stejná. NASA na Marsu na kalibraci barev používá toto:

http://marsrovers.jpl.nasa.gov/gallery/press/spirit/20040202a/Calibration_target_spectra-B009R1_br.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pepa
Čestný člen


Založen: 07. 11. 2005
Příspěvky: 845
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po 30. ledna 2006 18:47 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Bob napsal:
A´T tě Pepo ani nenapadne dávat to pryč !!! Pokud jsi si jist určením a já věřím, že jsi, pak bych to tam rozhodně nechal !!! Ba co víc, upozornil bych na takové tvarové odchylky!!! Jinak onen odstín do růžova ... Pepa má zvláštní zálibu fotit na slunci a nikoli ve stínu, no a to se pak jeden dost často diví Smile Prý se prodavají takové papírky se vzorami barev, ty se dají ke kompozici, vyfotí, a pak se na ně může kalibrovat, jak fotografie, tak monitor, tak tiskárna.


Je to jedna z mých prvních fotek neli uplně první. No a stím sluníčkem máš pravdu. Až na to, že to bylo mou oblibou. Už jsem vyučen stíním.
Asi bych tu fotku mněl vymněnit není zrovna dobrá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Pepa
Čestný člen


Založen: 07. 11. 2005
Příspěvky: 845
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po 30. ledna 2006 19:00 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Martine
V Zoneru-Upravi-Ostatní- text do obrázku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Pantáta
Čestný člen


Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 1583
Bydliště: Praha 6 - Dejvice

PříspěvekZaslal: po 01. května 2006 19:53
  Předmět: HLEDEJ - Čirůvka májovka (Calocybe gambosa)
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Že by byla taky jednou v něčem Praha před Brnem ???? 8)


   125.41 kB    
ciruvka majovka 1.jpg
   ciruvka majovka 1.jpg

   115.55 kB    
ciruvka majovka 2.jpg
   ciruvka majovka 2.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Luboš
Čestný člen


Založen: 13. 03. 2006
Příspěvky: 569
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po 01. května 2006 21:10 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Musím suše konstatovat, že tentokrát ano tady od pátku až do dnešního dopoledne v tahu pršelo tak se mi nechtělo prolézat místa na májovky, ale zítra se jdu na ně podívat tak doufám, že už budou. Já si raději počkám na ty první hřiby. Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
InKaso



Založen: 31. 01. 2006
Příspěvky: 211
Bydliště: Kravaře

PříspěvekZaslal: čt 04. května 2006 21:22
  Předmět: Májovky dorazily i do Slezska
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Dnes jsem našel v Dolním Benešově na trávníku u cesty ve vilové čtvrti 7 kusů Májovek. Byl to udržovaný trávník, v nejbližším okolí žádné stromy ani keře nebyly. Našel jsem je téměř ve tmě, jejich klobouky v tmavé trávě doslova zářily.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JETHRO
Čestný člen


Založen: 09. 11. 2005
Příspěvky: 1922
Bydliště: Roudnice nad.Labem

PříspěvekZaslal: čt 04. května 2006 22:51
  Předmět: Májovky z lesa
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Mám výborné místo na májovky v lese,někdo na ně chodí na louku já do tyčkoviny,která se skládá z javoru ,buku a dubu,jsou to nažloutlé krasavice které připomínají v mládí malé hříbky.Práce je je najít jsou většinou schované pod listím.Dnešní úlovek stál za to přes 100 plodnic


   96.28 kB    
Calocybe gambosa-čirůvka májovka
88.jpg
   88.jpg

   115.88 kB    
dnešní úlovek
IMG_0144.jpg
   IMG_0144.jpg


Naposledy upravil JETHRO dne čt 04. května 2006 23:03, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pantáta
Čestný člen


Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 1583
Bydliště: Praha 6 - Dejvice

PříspěvekZaslal: čt 04. května 2006 22:55
  Předmět: Mňam ....
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

No to je krása!!!!

To z toho budou jistě nějaké dobré aMarounky ... Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JETHRO
Čestný člen


Založen: 09. 11. 2005
Příspěvky: 1922
Bydliště: Roudnice nad.Labem

PříspěvekZaslal: čt 04. května 2006 23:00 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Pantáto co jiného než nějaký šílený salát a omáčka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> DAtlas - Atlas diskuse Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 1 z 8

 
Přejdi na:  
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory