Obsah fóra DAMyko
Domov Amatérských Mykologů
Sparassis crispa - Kotrč kadeřavý
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> DAtlas - Atlas diskuse
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Fíla



Založen: 15. 02. 2008
Příspěvky: 342
Bydliště: Praha 15

PříspěvekZaslal: st 19. listopadu 2008 21:52 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Jeden pěknej listopadovej fešák. Very Happy


   178.45 kB    
15.11.08 Ostrov nad Oslavou
fotka.php.jpg
   fotka.php.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seekorka



Založen: 30. 07. 2009
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: st 05. srpen 2009 19:00 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Dnešní úlovek, kousek od Hadovky a Kovářů.
Jehlicnaty les + boruvci.
Mel cca 20 cm.

Potkavam ho malokdy a nesbiram. Nejak me zatim nenalakal Smile

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kudláček
Čestný člen


Založen: 15. 11. 2005
Příspěvky: 564
Bydliště: Hlinsko v Čechách

PříspěvekZaslal: čt 06. srpen 2009 5:22 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

.... není možné .... Pro mne nejlepší houba co existuje. Taková držková polévka, to je mńamka. Kdyby náhodou, stačí napsat a jsem pro něho v cukuletu muhehe
_________________
Kudla - Houby na Hlinecku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
seekorka



Založen: 30. 07. 2009
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: čt 06. srpen 2009 9:42 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Tak se nekdy domluvime, Kolem Plzne a Hracholuske prehrady jich za mych mladych let byvalo fura.
Na Kokorine jsem byla prvne. Tak priste dovezu:)
LEpe nastuduju atlas, jak stare a barevne se sbiraji.
NEkdo tu psal o vyborne kremove polevce, to mi zni lip nez ta drzkova, uz jen pri predstave tech kousku kuze ci co to je, se mi dela blivno Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yohaness



Založen: 05. 06. 2008
Příspěvky: 677
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt 06. srpen 2009 9:47 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

čt 06. srpen 2009 9:42 seekorka napsal:
uz jen pri predstave tech kousku kuze ci co to je, se mi dela blivno Smile

To není kůže, to jsou rozsekané žaludky, už je to lepší...? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: čt 06. srpen 2009 10:17 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

čt srpen 06, 2009 9:42 am seekorka napsal:
to mi zni lip nez ta drzkova, uz jen pri predstave tech kousku kuze ci co to je, se mi dela blivno Smile


To ano! Ani já dršťkovku nemohu. ALE!!! Když se dělá z kotrče, tak se tam žádné dršťky nedávají !!! A je to prostě neskutečná mňamka !!! Přidají-li se i masáci, tak už je to naprostá mana! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
seekorka



Založen: 30. 07. 2009
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: čt 06. srpen 2009 21:51 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Yohaness -ja trpim furou potravinovych alergii.. takze nejim ani vetsinu masnych vyrobku, kdyz si to zakoupi partner a ja si prectu slozeni parku, ze jsou v tom usi, kuze atd... Smile A drzkovka mi vzdy pripominala narezany kousky kůží Smile) Zaludky me tedy neuspokojily Laughing

(k alergiim: citron, pomeranc, mandarinka, grep, broskev, merunka, jablko, rybiz, hroznove vino, cibule, cesnek, porek, celer, rajce, arasidy, slasaky a lskove orechy, psenicna mouka, ryze, + spatne travim laktozu a i to maso.
Takze houby jsou u me takrka posvatna vec Smile )

Ale skoda, ze nemam ten recept na tu kremovou polevku, docela by se to hodilo Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlkodlak



Založen: 16. 03. 2007
Příspěvky: 1886
Bydliště: Praha, Böhmen

PříspěvekZaslal: so 08. srpen 2009 0:39 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

To je síla, co tedy jíš? Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
seekorka



Založen: 30. 07. 2009
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: ne 09. srpen 2009 1:51 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

houby Smile))))))) proto se je letos ucim lip rozeznavat. Dneska me zachranila bramboracka s houbama ... po akci na Sychrove jsme se vratili vyhladovelí,, takze se šikla:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fíla



Založen: 15. 02. 2008
Příspěvky: 342
Bydliště: Praha 15

PříspěvekZaslal: st 19. srpen 2009 15:34 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Minulý víkend paráda,15 kousků!Nikdo z místních domorodců mi je tam nesbírá.Tímto jim všem moc děkuji! Very Happy


   105.96 kB    
15.8.09 Vrtěšice
fotka.php.jpg
   fotka.php.jpg

   155.96 kB    
15.8.09 Vrtěšice
fotka.php.jpg
   fotka.php.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Miroslav Comorous



Založen: 16. 06. 2009
Příspěvky: 329
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: po 24. srpen 2009 20:49 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Tak jsem se taky letos dočkal.


   168.66 kB    
Nalezeno 22.8.2009 na kraji lesa u paty borovice na Chebsku.
kotrč.jpg
   kotrč.jpg

   191.17 kB    
Tamtéž
kotrč2.jpg
   kotrč2.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kudláček
Čestný člen


Založen: 15. 11. 2005
Příspěvky: 564
Bydliště: Hlinsko v Čechách

PříspěvekZaslal: ne 06. září 2009 1:00
  Předmět: Sparassis crispa - Kotrč kadeřavý
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Už čtrnáct dní ukrývám Kotrče, aby vyrostl do plné krásy. Na osmi místech v jednom lese, nyní vlastně už devět. Dvě místa mám v jiném lese, do dalších jsem se ještě nedostal. Zapomněl bych na pidi lesík u chaty. Tam se objevil třetím rokem za sebou. Z osmi se mi jeden ztratil, bohužel mi ho někdo vybral. Tři jsou odebrané, zbytek je ukryt ..... Všechny rostou na těch samých místech u paty borovice, nebo u pařezu, jen např. jeden rok roste z jedné strany, druhý rok z opačné, málo kdy vyroste přesně na tom samém místě
Více fotografií a video najdeš zde: http://kudlacek.blogspot.com/2009/09/kotrc-kaderavy-sparassis-crispa.html



   149.11 kB    
Kotrč
Snímek 140.jpg
   Snímek 140.jpg

   169.51 kB    
Kotrč
Snímek 110.jpg
   Snímek 110.jpg

   88.93 kB    
Kotrč
21.jpg
   21.jpg

   141.49 kB    
Kotrč
Snímek 107.jpg
   Snímek 107.jpg

_________________
Kudla - Houby na Hlinecku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Angie
Anonymní





PříspěvekZaslal: po 14. září 2009 19:23 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jakou barvu by měla kotrč mít po uvaření ve vodě. Když jsme ji vařili poprvé zůstala barva stejná, ale další kotrč zešedivěla.
Je to normální a je "zešedivělá" kotrč jedlá?
Děkuji za odpověď
Návrat nahoru
Teri



Založen: 23. 06. 2009
Příspěvky: 800
Bydliště: Pardubice/Hradec Králové

PříspěvekZaslal: čt 08. října 2009 21:44 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

2.10.2009 (a to tady ještě moc nepršelo)


   103.34 kB    
2.10.2009 pod borovicí v blízkém okolí HK
DSC_0394.JPG
   DSC_0394.JPG
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DavidusCZ



Založen: 06. 10. 2008
Příspěvky: 1111
Bydliště: Chomutov

PříspěvekZaslal: pá 24. září 2010 12:57 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Bohužel , bližší popis místa nálezu neznám, jen jsem si odskočil s foťákem do lesa na odpočívadle a čekaly tam na mě dva kousky Wink


   142.29 kB    
23.9 2010 odpočívadlo u dálnice na Vysočině :-)
Kotrč kadeřavý.jpg
   Kotrč kadeřavý.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> DAtlas - Atlas diskuse Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejdi na:  
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory