Obsah fóra DAMyko
Domov Amatérských Mykologů
Dotaz: seno místo slámy
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Pěstírna - Pěstování hub
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
phallus



Založen: 08. 06. 2010
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: út 08. června 2010 14:39
  Předmět: Dotaz: seno místo slámy
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Nemáte prosím někdo zkušenosti s použitím sena jako substrátu? Chci zkusit hlívu ústřičnou, hlívu plicní a šitake.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JETHRO
Čestný člen


Založen: 09. 11. 2005
Příspěvky: 1922
Bydliště: Roudnice nad.Labem

PříspěvekZaslal: út 08. června 2010 23:55 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

jestli máš přebytky nějaký jezdecký klub nebo králikáři seno vymění za slámu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní






PříspěvekZaslal: st 09. června 2010 10:58 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

jo, to by mohlo jít, ale možná je to zbytečné. Zatím jsem našel článek (v angl.), kde porovnávali růst h. ústřičné na slámě a senu, na senu měla víc proteinů ale i chitinu. Takže alsespoň tento druh by růst měl. Právě vařím pytel sena, zítra nasazuji, tak uvidíme.
Návrat nahoru
phallus



Založen: 08. 06. 2010
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: út 17. srpen 2010 8:52 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Takže po více než dvou měsících přináším výsledek: na senu pěstovat lze, osvědčilo se u h. plicní i u h. ústřičné, s h. ústřičnou horší výsledky, ale to spíš kvůli vyšší teplotě v létě. U šitake zatím výsledek nemám, roste pomalu a ještě pořád substrát prorůstá. Seno jsem použil neřezané, dvakrát spařené vroucí voudou (s odstupem dvou dnů).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
planetahub



Založen: 21. 07. 2009
Příspěvky: 178
Bydliště: Červený Kostelec

PříspěvekZaslal: út 17. srpen 2010 9:23 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Bude nějaká ta fotka? Celkem mne to zajímá...
_________________
"Dejte si co nejvíc práce, abyste doopravdy žili." W. Saroyan
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jirkajirka2



Založen: 31. 01. 2009
Příspěvky: 38
Bydliště: Střední Morava(Zlínsko)

PříspěvekZaslal: út 17. srpen 2010 17:35 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Mne to zajímá velmi...zatímco slámu musím kupovat nebo krást Very Happy ,k senu je přístup mnohem přijatelnější....obecně mě zajímají alterrnativní způsoby,teď zkouším pěstovat na papíru Smile ...a mycelium zatím prorůstá....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
planetahub



Založen: 21. 07. 2009
Příspěvky: 178
Bydliště: Červený Kostelec

PříspěvekZaslal: út 17. srpen 2010 17:53 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Možné pěstovat aj na toaletním papíru http://www.fieldforest.net/store/index.php?main_page=product_info&products_id=4

Počítám, že na letáčcích z teska nepěstuješ...Bacha na to jaké látky jsou houby schopné do sebe pojmout... Nerozdělíš se o foto?

_________________
"Dejte si co nejvíc práce, abyste doopravdy žili." W. Saroyan
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jirkajirka2



Založen: 31. 01. 2009
Příspěvky: 38
Bydliště: Střední Morava(Zlínsko)

PříspěvekZaslal: út 17. srpen 2010 20:25 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Jasně,jsem si vědom že např. tiskařská čerň může obsahovat olovo atd.,takže zkouším taky ten toaleťák.Pro začátek 8 roliček,takovýho toho přírodního,neběleného,neparfemovaného(fasuju ho zadarmo v zaměstnání).Papír jsem sterilizoval v troubě při cca 90 stupních,potom navlhčil,silně přitiskl k sobě aby tvořily blok,a dal do igelitového pytlíku,ve kterém jsem propíchal pár dírek hřebíčkem aby to dýchalo.Jako sadbu jsem použil vyplozený substrát,který byl vlhký,živý a nenapadený plísní(doufám).Ten jsem nacpal do toho otvoru v ruličkách .Je to pokus a tak do toho nemíním investovat...Zatím 4 dn,podhoubí prorůstá.Pokud se dostaví nějaký úspěch,určitě zdokumentuju fotoaparátem Smile...
Další v plánu mám použít klasický kartonový krabice,ty hnědé lepenkové,všude se jich válí hafo,na podzim rozdrcené ořechové skořápky atd.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: st 18. srpen 2010 14:53 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Možná by stálo za hřích i to listí z ořešáků - v kompostu je jak překližka a spálit se taky moc nedá - třeba by byl fajn na houby Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kraken
Čestný člen


Založen: 10. 11. 2005
Příspěvky: 2508
Bydliště: Klášterec nad Ohří

PříspěvekZaslal: čt 19. srpen 2010 14:42 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

st 18. srpen 2010 14:53 Bob napsal:
Možná by stálo za hřích i to listí z ořešáků - v kompostu je jak překližka a spálit se taky moc nedá - třeba by byl fajn na houby Smile
To by bylo prima, kdyby to fungovalo! Laughing To bych snad taky začal něco pěstovat, s ořešákovým listím jsou jenom potíže...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jirkajirka2



Založen: 31. 01. 2009
Příspěvky: 38
Bydliště: Střední Morava(Zlínsko)

PříspěvekZaslal: ne 19. září 2010 15:55 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Tak po 5-6 týdnech od naočkování pytlíku s toaletním papírem se objevilo tohle Very Happy .....Pleurotus harmasanus Laughing Very Happy


Soráč za nedobře upravenou fotku,nemám teď čas si s tím hrát,pokud poroste tak další budou kvalitnější



   198.02 kB    
Hliva hajzlova.jpg
   Hliva hajzlova.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Joeking



Založen: 01. 10. 2008
Příspěvky: 280
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne 19. září 2010 16:58 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Bezvadně funguje stelivo pro zvířata ze slámy...zalije se horkou vodou 1:2 a dokonalý substrát pro hlívu je hotový...a i ve městě Smile něco http://chovatel.com/eshop/product_info.php?products_id=3191 takového třeba....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirkajirka2



Založen: 31. 01. 2009
Příspěvky: 38
Bydliště: Střední Morava(Zlínsko)

PříspěvekZaslal: so 25. září 2010 18:34 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Joeking:To je fajn tip,z toho obchodu cos tady nalinkoval by stálo za pokus víc věcí...
Smile
např.
http://chovatel.com/eshop/product_info.php?products_id=1789
http://chovatel.com/eshop/product_info.php?products_id=2464

a zajímalo by mne i tohle
http://chovatel.com/eshop/product_info.php?products_id=2023

Jinak "toaletní" hlíva narostla slušně,dnes z ní byla držkovka...



   96.6 kB    
Hlíva toaletní.jpg
   Hlíva toaletní.jpg

   97.93 kB    
Hlíva toalet.jpg
   Hlíva toalet.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daggy



Založen: 29. 05. 2013
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: so 10. ledna 2015 23:53 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

st 18. srpen 2010 13:53 Bob napsal:
Možná by stálo za hřích i to listí z ořešáků - v kompostu je jak překližka a spálit se taky moc nedá - třeba by byl fajn na houby Smile

Ja som namiesal tretinu bukovych pili, tretinu slamy a tretinu suche orechove liste, pridal trocha vapenca a uz sa mi z vreca deru na svet Hlivy sajor-caju Very Happy



   165.63 kB    
Sajor-caju a orechove listie
2015-01-09 19.00.29.jpg
   2015-01-09 19.00.29.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Pěstírna - Pěstování hub Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory