Obsah fóra DAMyko
Domov Amatérských Mykologů
Leccinum versipelle - Křemenáč březový
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> DAtlas - Atlas diskuse
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: pá 03. července 2009 7:59 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Já jsem včera brouzdal na nahuby.sk a hledal jsem ty rozdíly ... a nenašel Sad Máš nějaké fotky, které by se daly vedle sebe a rozdíl by byl patrný?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Pantáta
Čestný člen


Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 1583
Bydliště: Praha 6 - Dejvice

PříspěvekZaslal: pá 03. července 2009 10:53 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Fotky na 100% borovýho nemám - vždy když tyto křemenáče nacházím v borůvčí a pod borovicemi, tak tam někde v okolí je i smrk.

Ale březový s borovým/smrkovým se prostě zaměnit nedá - je to na první pohled jiná houba !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: pá 03. července 2009 11:33 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Dobře, dobře, ... jen bych si ten rozdíl nějak rád ujasnil Wink ... lze najít takové fotky třeba na webu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Miroslav Comorous



Založen: 16. 06. 2009
Příspěvky: 329
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: po 20. července 2009 21:36 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

To nejlepší z dovolené


   187.74 kB    
křemenáče2.jpg
   křemenáče2.jpg

   189.48 kB    
křemenáče.jpg
   křemenáče.jpg

   194.71 kB    
Nalezeno mezi 3. a 18.7. na Chebsku.
P7040404.JPG
   P7040404.JPG
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Míra



Založen: 20. 04. 2009
Příspěvky: 389
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt 23. července 2009 14:59
  Předmět: Leccinum versipelle - Křemenáč březový
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Jeden krasavec z mladé smrčiny s několika břízami.


   193 kB    
22.7.2009
Písecko
SDC16201.JPG
   SDC16201.JPG
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Miroslav Comorous



Založen: 16. 06. 2009
Příspěvky: 329
Bydliště: Cheb

PříspěvekZaslal: po 03. srpen 2009 21:40 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Přes víkend jsem jich našel okolo sedmdesáti, takže vybírám opravdu jen ty nejhezší.


   178.87 kB    
Nalezeno 1.8.2009 na Chebsku na okraji paseky v mladém řídkém borovicovém lese s břízami.
křemenáč5.jpg
   křemenáč5.jpg

   185.05 kB    
Nalezeno jen pár metrů od předchozích dvojčat.
křemenáč3.jpg
   křemenáč3.jpg

   180.37 kB    
Nalezeno 2.8.2009 na Chebsku v hustém smrkovém lese s ojedinělou břízou. Díky práci lesáků jsem z nich musel sundat nejdřív 3 vrchní metrová polena a pak opatrně odsunout ty dvě spodní
křemenáč2.jpg
   křemenáč2.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lesánek



Založen: 10. 08. 2007
Příspěvky: 848
Bydliště: Mrákotín, okres Jihlava

PříspěvekZaslal: čt 20. srpen 2009 23:22 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Zatímco křemenáčů smrkových nacházím letos opravdu hodně, těch březových je prozměnu celkem málo.


   131.84 kB    
Mladý smrkovo-borový lesík s několka břízami 20.8. 2009
DSC03161a.JPG
   DSC03161a.JPG
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kraken
Čestný člen


Založen: 10. 11. 2005
Příspěvky: 2508
Bydliště: Klášterec nad Ohří

PříspěvekZaslal: čt 08. října 2009 10:48 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Asi jeden z mých posledních letošních křemenáčů. Rostly v březovém mlází a košík jsem měl plný opadaného listí.


   175.46 kB    
Nad Potočnou - 7. 10. 2009
DSC06044.JPG
   DSC06044.JPG
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Míra



Založen: 20. 04. 2009
Příspěvky: 389
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne 06. června 2010 12:29
  Předmět: Leccinum versipelle - Křemenáč březový
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Jeden trochu nesouměrný. Měl relativně malý a tenký klobouk (průměr 8 cm), ale obří třeň, a to jsou na snímku vidět pouze jeho dvě třetiny. Ta nejsilnější část byla pod zemí. Březový remízek u smrkovo-borového lesa.


   162.29 kB    
5.6.2010
Písecko
HPIM1926.JPG
   HPIM1926.JPG
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pantáta
Čestný člen


Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 1583
Bydliště: Praha 6 - Dejvice

PříspěvekZaslal: út 06. července 2010 10:18 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Tak jsem přišel na chatě k jedné osvědčené skupince břízek, vtroušené mezi nižší smrkový les porostlý trávou. A smutně jsem koukal na spoustu okrojků - přišel jsem zkrátka pozdě. Jenomže ten houbař, co mi pokosil křemenáčový plácek nevěděl, že ty křemenáče se dokážou natáhnout klidně i 10 m daleko od břízek do té travnaté smrčiny.

A tak jsem si jich tam ještě 7 kousků nasbíral pěkně pod smrčky Cool



   181 kB    
29.6.2010 SZ od Manětína
brezovy.jpg
   brezovy.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pantáta
Čestný člen


Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 1583
Bydliště: Praha 6 - Dejvice

PříspěvekZaslal: ne 12. září 2010 21:28
  Předmět: Leccinum versipelle - Křemenáč březový
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Momentálně asi nejhojnější hřibovitá houba na Manětínsku (společně se strakošema) ... hřiby hnědé i smrkové ve výrazném útlumu.


   170.74 kB    
11.9.2010 SZ od Manětína
K1.jpg
   K1.jpg

   199.63 kB    
11.9.2010 SZ od Manětína
K2.jpg
   K2.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mykožrút



Založen: 25. 12. 2009
Příspěvky: 301
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: ne 20. února 2011 10:27
  Předmět: Leccinum versipelle - Křemenáč březový-Kozák žltooranžový
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Tu v blízkom okolí nerastie,aj keď sa kde - tu nejaká osamelá briezka predsa len občas nájde.Zato trochu vyššie,na fatranských úbočiach,kde sa do smrekovo bukových lesov vtrúsila breza,tam v lesnom tichu má tento nádherný kozák svoje kráľovstvo.Na strmích svahoch okolo zvážnic,v bezpečnej starej hore i v tajomnej hustej mladine,tam všade našiel svoj trvalý domov.Krásne chvíle,no príliš vzácne,ktoré môže človek prežívať v nádherných zákutiach tohoto spoločenstva.


   191.97 kB    
Kozák žltooranžový.JPG
   Kozák žltooranžový.JPG

   182.94 kB    
Leccinum versipelle.JPG
   Leccinum versipelle.JPG
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Míra



Založen: 20. 04. 2009
Příspěvky: 389
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne 20. února 2011 16:46 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Píšeš v jakém lese a pod čím rostly, ale mohl by si u svých fotografií, podobně jako u výše uvedených fotek, ještě psát datum nálezu včetně roku a oblast nebo okres. U některých tvých příspěvků ta oblast nebo okres také chybí. Je to přehlednější a více vypovídající o tom co, kdy, kde a pod čím rostlo. Při procházení tohoto webu po mnoha letech půjde díky tomu, zjistit jaké druhy hub, v jakých oblastech a kdy rostly Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mykožrút



Založen: 25. 12. 2009
Příspěvky: 301
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: ne 20. února 2011 18:44 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

ne 20. února 2011 15:46 Míra napsal:
Píšeš v jakém lese a pod čím rostly, ale mohl by si u svých fotografií, podobně jako u výše uvedených fotek, ještě psát datum nálezu včetně roku a oblast nebo okres. U některých tvých příspěvků ta oblast nebo okres také chybí. Je to přehlednější a více vypovídající o tom co, kdy, kde a pod čím rostlo. Při procházení tohoto webu po mnoha letech půjde díky tomu, zjistit jaké druhy hub, v jakých oblastech a kdy rostly Wink .


Pravdu máš,nepopieram.Tieto údaje,hlavne pokiaľ ide o bežné konzumné druhy,mi neprídu až také dôležité a naozaj ich rád zanedbávam.Možno aj preto,že zhromažďujete údaje z ČR a naše loviská sú predsa len trochu bokom,čím sa pre vás stávajú neaktuálnymi.Mizerná výhovorka,čo? Za hubami necestujeme,vždy ide len o blízke okolie,ktoré obsiahneme z domu.Teda Malofatranská oblasť severného Slovenska,v okolí Žiliny.Skúsim sa polepšiť,ale ľahké to nebude.Odvolávam co jsem odvolal a slibuji,co jsem slíbil.
A tamtie kozáky hore sú zo 14.8.2010 z Dubnej skaly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Míra



Založen: 20. 04. 2009
Příspěvky: 389
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne 20. února 2011 22:40 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

ne 20. února 2011 17:44 mykožrút napsal:
ne 20. února 2011 15:46 Míra napsal:
Píšeš v jakém lese a pod čím rostly, ale mohl by si u svých fotografií, podobně jako u výše uvedených fotek, ještě psát datum nálezu včetně roku a oblast nebo okres. U některých tvých příspěvků ta oblast nebo okres také chybí. Je to přehlednější a více vypovídající o tom co, kdy, kde a pod čím rostlo. Při procházení tohoto webu po mnoha letech půjde díky tomu, zjistit jaké druhy hub, v jakých oblastech a kdy rostly Wink .


Pravdu máš,nepopieram.Tieto údaje,hlavne pokiaľ ide o bežné konzumné druhy,mi neprídu až také dôležité a naozaj ich rád zanedbávam.Možno aj preto,že zhromažďujete údaje z ČR a naše loviská sú predsa len trochu bokom,čím sa pre vás stávajú neaktuálnymi...


Jak se to vezme, pro mne je to z Prahy dost daleko, ale Žilina je od hranic s ČR 50 km a pro někoho, kdo bydlí poblíž hranic nebo se tam chystá na dovolenou, může být zajímavé vědět, že v okolí Žiliny rostou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> DAtlas - Atlas diskuse Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 6 z 8

 
Přejdi na:  
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory