Obsah fóra DAMyko
Domov Amatérských Mykologů
Divná příroda
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Potlach - Diskuse jen tak aneb přišel jsem si pokecat
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lupo
Site Admin


Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 2312
Bydliště: Chomutov

PříspěvekZaslal: čt 16. října 2008 8:58 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

V Chomutově některé kaštany také občas kvetou v tuto dobu. Možná je to zoufalý pokus o další úrodu, protože to bývají ty nejvíce poškozené. Nebo jsou natolik zmatené předčasným opadáním klíněnkou prožraných listů a vyššími teplotami, že si "myslí" že už je po zimě
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Oťas



Založen: 11. 03. 2007
Příspěvky: 368

PříspěvekZaslal: po 20. října 2008 19:06 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

út 14. října 2008 16:53 Jambig napsal:
út 16. září 2008 7:52 Bob napsal:
Co je divného na jahodách v této době? Koupil jsem si odrůdy co plodí celý rok. Jó kdyby jste viděli lesní jahody ... to je jiná! Ale na záhoncích?

tak co třeba borůvky ? Wink
Jahůdka byla taky, aly byla sežrána dřív, než mohla být nafocená Very Happy



   169.84 kB    
na severním svahu Jeřábu, už bez listí a taky už skoro bez chuti
IMG_0883u.jpg
   IMG_0883u.jpg

   158.27 kB    
pokud je nikdo nesesbíral ... rostou tam dodnes :-)
IMG_0881u.jpg
   IMG_0881u.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lesánek



Založen: 10. 08. 2007
Příspěvky: 848
Bydliště: Mrákotín, okres Jihlava

PříspěvekZaslal: pá 31. října 2008 11:37 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

A opět jedna lesní jahůdka a dokonce i jeden kvítek. Třeba z něj bude listopadová jahoda Very Happy


   165.64 kB    
Lesík kolem zatopeného lomu v Mrákotíně 28.10.2008
DSC02499.JPG
   DSC02499.JPG
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: pá 31. října 2008 12:00 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Maruška již jistě čistí košíček na prosincový zběr pro macechu Laughing Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
lesánek



Založen: 10. 08. 2007
Příspěvky: 848
Bydliště: Mrákotín, okres Jihlava

PříspěvekZaslal: čt 29. října 2009 0:07 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Opět jeden nález lesní jahůdky na konci října Smile


   141.01 kB    
Okraj převážně borového lesa nedaleko Mrákotína 28.10. 2009
DSC03480.JPG
   DSC03480.JPG
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Míra



Založen: 20. 04. 2009
Příspěvky: 389
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt 29. října 2009 0:14 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

pá 31. října 2008 11:00 Bob napsal:
Maruška již jistě čistí košíček na prosincový zběr pro macechu Laughing Smile

Vypadá to, že letos Maruška opět nepřijde s prázdnou Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jiří Novák



Založen: 16. 11. 2009
Příspěvky: 1070
Bydliště: Valašské Meziříčí

PříspěvekZaslal: po 30. května 2011 15:14
  Předmět: Ještě Černobyl nebo už Fukušima?
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Jak se tak toulávám přírodou, tak si tu a tam všimnu nějaké zajímavosti či nedokonalosti a pak přemýšlím, zda je to normální nebo to může mít nějaký "umělý" původ.


   99.16 kB    
Pampeliška neboli správně smetanka lékařská - Taraxacum officinale, mutuje poměrně často a to hlavně ve městech. Volně venku na louce najít zmutovanou je poměrně umění (vlastní zkušenost). Akorát, že zatímco loni jsem takovýchto pampelišek našel asi jenom
DSCH01461L.jpg
   DSCH01461L.jpg

   99.38 kB    
Vraní oko čtyřlisté - Paris quadrifolia. O pětilistém a třílistém jsem v literatuře zmínku nenašel. Ale v lese jsem je našel jako bonusek, když jsem hledal smrže. Smrže tam totiž ještě nebyly.
DSCH01460L.jpg
   DSCH01460L.jpg

_________________
JGLN
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jiří Novák



Založen: 16. 11. 2009
Příspěvky: 1070
Bydliště: Valašské Meziříčí

PříspěvekZaslal: po 30. května 2011 15:22
  Předmět: Ještě Černobyl nebo už Fukušima?
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Zjistil jsem, že u pampelišky se neotiskl celý komentář. Tak jej doplním zde.
Pampeliška neboli správně smetanka lékařská - Taraxacum officinale, mutuje poměrně často a to hlavně ve městech. Volně venku na louce najít zmutovanou je poměrně umění (vlastní zkušenost). Akorát, že zatímco loni jsem takovýchto pampelišek našel asi jenom 7 - 9, tak letos už nejméně 40 - 52. Jenom cestou do garáže jsem jich postupně napočítal 8.

_________________
JGLN
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: út 31. května 2011 6:22
  Předmět: Re: Ještě Černobyl nebo už Fukušima?
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

po května 30, 2011 3:22 pm Jiří Novák napsal:
Zjistil jsem, že u pampelišky se neotiskl celý komentář. Tak jej doplním zde....


Komentáře má limitovanou délku - je určen tak nějak pouze k popisu obrázku nikoli k rozsáhlému komentáři. Ten patří do těla příspěvku. Dostat více textu k fotce lze tím, že se příspěvek nejprve odešle s textem v těle příspěvku a fotkami v příloze. Pak se je nejjednodušší otevřít příspěvek ještě jednou v novém okně prohlížeče. V původním (nebo v novém) zmáčknout Edit a na určené místo nakopírovat IMG tagy generované tlačítkem nad obrázky v novém okně (nebo ve starém). Pak to odeslat a je to Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
planetahub



Založen: 21. 07. 2009
Příspěvky: 178
Bydliště: Červený Kostelec

PříspěvekZaslal: út 31. května 2011 7:51
  Předmět: Re: Ještě Černobyl nebo už Fukušima?
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

po 30. května 2011 15:14 Jiří Novák napsal:
Jak se tak toulávám přírodou, tak si tu a tam všimnu nějaké zajímavosti či nedokonalosti a pak přemýšlím, zda je to normální nebo to může mít nějaký "umělý" původ.


Je to přirozený jev a říká se mu fasciace (svazčitost). Běžně k vidění na vrbových, maliníkových, ale občas i šípkových prutech. Ani Č. ani F. za tím není třeba hledat.

http://encyklopedie.vseved.cz/fasciace

_________________
"Dejte si co nejvíc práce, abyste doopravdy žili." W. Saroyan
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jiří Novák



Založen: 16. 11. 2009
Příspěvky: 1070
Bydliště: Valašské Meziříčí

PříspěvekZaslal: st 01. června 2011 19:05
  Předmět: Re: Ještě Černobyl nebo už Fukušima?
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

út 31. května 2011 7:51 planetahub napsal:
po 30. května 2011 15:14 Jiří Novák napsal:
Jak se tak toulávám přírodou, tak si tu a tam všimnu nějaké zajímavosti či nedokonalosti a pak přemýšlím, zda je to normální nebo to může mít nějaký "umělý" původ.


Je to přirozený jev a říká se mu fasciace (svazčitost). Běžně k vidění na vrbových, maliníkových, ale občas i šípkových prutech. Ani Č. ani F. za tím není třeba hledat.

http://encyklopedie.vseved.cz/fasciace

Díky za informace. Já to beru spíš jako zajímavost, než abych za tím hledal nějaké senzace. A protože bývám někdy rejpal, tak jsem přidal ty elektrárny. Akorát mám dojem, že nějaké to místní znečištění (např. doprava ... ) může mít vliv na zvýšení výskytu těchto, jak já říkám, mutantů. Viz co zmiňuju o pampeliškách: Všechny ty pokřiveniny a srostliny květů jsem potkal přímo zde ve Valašském Meziříčí. Mimo město ve volné přírodě ani jednu. Ale zase u vraního oka mi to nesedí. To bylo venku v lese asi 12 km od města a 1 km od nejbližší vesnice, na břehu řeky Bečvy.

_________________
JGLN
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jiří Novák



Založen: 16. 11. 2009
Příspěvky: 1070
Bydliště: Valašské Meziříčí

PříspěvekZaslal: st 01. června 2011 19:14
  Předmět: Re: Ještě Černobyl nebo už Fukušima?
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

[quote="út 31. května 2011 6:22 Bob"]
po května 30, 2011 3:22 pm Jiří Novák napsal:
Zjistil jsem, že u pampelišky se neotiskl celý komentář. Tak jej doplním zde....


Komentáře má limitovanou délku - je určen tak nějak pouze k popisu obrázku nikoli k rozsáhlému komentáři. Ten patří do těla příspěvku. Dostat více textu k fotce lze tím, že .....

Bobe, obávám se, že ten postup je na mne příliš složitý. A pak, že jsem potřeboval delší text k obrázku byla určitě vyjímka. A budu se na to snažit dávat pozor, abych se vešel.

_________________
JGLN
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
no-X
Čestný člen


Založen: 31. 07. 2012
Příspěvky: 1384
Bydliště: jižní Čechy

PříspěvekZaslal: pá 16. srpen 2013 20:06 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Několik dlouholetých houbařů mi v posledních dnech řeklo, že tak slabou letní sezónu nepamatují. Budějovicku se navíc vyhnula většina bouřek i dešťů, které za poslední měsíc přes ČR přešly, ale jinde to asi nebude o mnoho lepší. Přesto se zdá, že řešení existuje:

http://aktualne.centrum.cz/zpravy/kuriozity/clanek.phtml?id=643207

Nechcete to někdo zkusit? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Yohaness



Založen: 05. 06. 2008
Příspěvky: 677
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá 16. srpen 2013 21:00 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

pá 16. srpen 2013 20:06 no-X napsal:
Několik dlouholetých houbařů mi v posledních dnech řeklo, že tak slabou letní sezónu nepamatují. Budějovicku se navíc vyhnula většina bouřek i dešťů, které za poslední měsíc přes ČR přešly, ale jinde to asi nebude o mnoho lepší. Přesto se zdá, že řešení existuje:

http://aktualne.centrum.cz/zpravy/kuriozity/clanek.phtml?id=643207

Nechcete to někdo zkusit? Very Happy

Nechci. Já kdybych se svlík do naha a začal orat, tak nezaprší 10 let. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kraken
Čestný člen


Založen: 10. 11. 2005
Příspěvky: 2508
Bydliště: Klášterec nad Ohří

PříspěvekZaslal: so 17. srpen 2013 0:51 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

pá 16. srpen 2013 21:00 Yohaness napsal:
pá 16. srpen 2013 20:06 no-X napsal:
Několik dlouholetých houbařů mi v posledních dnech řeklo, že tak slabou letní sezónu nepamatují. Budějovicku se navíc vyhnula většina bouřek i dešťů, které za poslední měsíc přes ČR přešly, ale jinde to asi nebude o mnoho lepší. Přesto se zdá, že řešení existuje:

http://aktualne.centrum.cz/zpravy/kuriozity/clanek.phtml?id=643207

Nechcete to někdo zkusit? Very Happy

Nechci. Já kdybych se svlík do naha a začal orat, tak nezaprší 10 let. Smile

Taky byla řeč o svobodných dcerách!!! Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Potlach - Diskuse jen tak aneb přišel jsem si pokecat Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory