Obsah fóra DAMyko
Domov Amatérských Mykologů
Upozornění !!!
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Kancelář - Vše ohledně provozu těchto stránek
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lupo
Site Admin


Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 2312
Bydliště: Chomutov

PříspěvekZaslal: st 21. května 2008 22:49
  Předmět: Upozornění !!!
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Na stránkách www.nahouby.cz je v diskusním fóru virus.
Při návštěvě těchto stránek doporučuji v internetovém prohlížeči vypnout Javascript




   22.07 kB    
nahouby.JPG
   nahouby.JPG
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lupo
Site Admin


Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 2312
Bydliště: Chomutov

PříspěvekZaslal: čt 22. května 2008 22:07
  Předmět: Re: Upozornění !!!
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Hlášení antivirového programu je reakce na použitou metodu vložení viru do stránky - iframe exploit. Přestože samotný virus v tuto chvíli nedetekuje žádný antivir (dle testu na virustotal.com), AVG správně rozpoznalo že se děje něco nekalého.

st 21. května 2008 22:49 Jiri Drozd AVG Technical support napsal:

Dobry den,

dekujeme Vam za zaslani emailu.

Zaslany vzorek obsahuje novy script virus. Detekce bude doplnena v
pristi microAVI aktualizaci.

Dekujeme Vam za spolupraci.

S pozdravem,

Jiri Drozd
AVG Technical support

tel.: +420 549 524 044
website: http://www.avg.cz
mailto: support@avg.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sley
Čestný člen


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 1594
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: pá 23. května 2008 8:27 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Jistě užitečná informace, Lupo, ale mohl bys prosím pro méně počítačově zdatné houbaře napsat poněkud lidovější formou, co a jak mají na stránkách nahouby.cz dělat, aby si nenatáhli virus do svého PC? Díky....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jiří Véle
Čestný člen


Založen: 07. 11. 2005
Příspěvky: 708
Bydliště: Svárov

PříspěvekZaslal: pá 23. května 2008 9:18 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Nevím co na to Lupo ale nejistější ochrana je nechodit tam Laughing
_________________
Jirka Véle
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Lupo
Site Admin


Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 2312
Bydliště: Chomutov

PříspěvekZaslal: pá 23. května 2008 9:22 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Jak je psáno v úvodním příspěvku, nejjednodušší je vypnout před návštěvou stránek javascript, tím se zabrání spuštění jakéhokoliv programu ve stránce, ale nepůjde např. zvětšovat obrázky, to také dělá takový malý prográmek, ten je tam ale narozdíl od viru legálně.

Firefox - Nástroje/Možnosti/záložka Obsah/zatržítko Povolit Javascript
Internet Explorer - Nástroje/Možnosti Internetu/Zabezpečení/ikona Servery s omezeným přístupem/tlačítko Servery/zadat w ww.nahouby.cz /vložit do seznamu
(pak ale musíte jít přímo na stránku diskuse w ww.../diskuse.php)
Opera - F12/zatržítko Javascript

Další možností je instalovat antivir, který aktivně kontroluje obsah webových stránek a nespoléhá se jen na detekci známých virů, ale detekuje i hackerské metody jejich vkládání do stránky. Já používám AVG 8.0 plnou verzi (free verze tyto funkce nemá)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JARIN



Založen: 01. 05. 2008
Příspěvky: 578
Bydliště: Hroznětín okr. Karlovy vary

PříspěvekZaslal: pá 23. května 2008 21:09 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

LUpo a má to i avast určitě to znáš, abych to nemusel hledat dik moc Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kraken
Čestný člen


Založen: 10. 11. 2005
Příspěvky: 2508
Bydliště: Klášterec nad Ohří

PříspěvekZaslal: pá 23. května 2008 21:59 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Lupo, když jsem do Exploreru do serverů s omezeným přístupem zadal www.nahouby.cz , tak už mi nahouby vůbec nejdou otevřít. Crying or Very sad A když jsem je odtamtud chtěl zase odebrat, vůbec jsem je v tom seznamu nenašel. Co teď? Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lupo
Site Admin


Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 2312
Bydliště: Chomutov

PříspěvekZaslal: so 24. května 2008 0:43 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

pá 23. května 2008 21:59 Kraken napsal:
Lupo, když jsem do Exploreru do serverů s omezeným přístupem zadal www.nahouby.cz , tak už mi nahouby vůbec nejdou otevřít. Crying or Very sad A když jsem je odtamtud chtěl zase odebrat, vůbec jsem je v tom seznamu nenašel. Co teď? Question

Jak jsem psal výše, u IE musíš jít přímo na stránku diskuse zadáním její adresy. Zařazení serveru do zóny s omezeným přístupem vypne i jiné potenciálně zneužitelné funkce, takže nefunguje navigační menu.
Koukal jsi do správné zóny, když jsi chtěl nahouby vyndat ze seznamu ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kraken
Čestný člen


Založen: 10. 11. 2005
Příspěvky: 2508
Bydliště: Klášterec nad Ohří

PříspěvekZaslal: so 24. května 2008 8:50 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Díky Lupo, asi jsem včera měl vlčí mlhu a zatmění mozku. Rolling Eyes Už jsem to pochopil. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lenochod



Založen: 31. 08. 2008
Příspěvky: 193
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: po 08. září 2008 9:41 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Prosím,jaká je aktuální situace s tím virem ? Question Mimochodem,do znění adresy se v posledních příspěvcích nenápadně připletla čárka a proto odkaz nefachčí. Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: po 08. září 2008 10:21 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Zeptej se tamního admina Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: po 08. září 2008 10:23 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Ohledně té čárky ... to je evidentně chyba phpBB ... když je za www.neco.neco jestě čárka či asi cokoli, tak to parser zbaští všechno. Chyba je v tom automatickém vsunutí "URL tagů" při zobrazování.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lupo
Site Admin


Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 2312
Bydliště: Chomutov

PříspěvekZaslal: po 08. září 2008 12:29 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

po 08. září 2008 9:41 Lenochod napsal:
Prosím,jaká je aktuální situace s tím virem ? Question


Ušetřím tě čekání na odpověď tamního správce .... situace je pořád stejná, v příspěvku na stránce z 21.5.2008 je stále umístěna část vira(malý prográmek v Javascriptu) , která se stará o jeho stažení a spuštění z určité adresy na Internetu. Pokud je na této adrese umístěna nějaká lumpárna a počítač není dostatečně zabezpečen, riziko stále trvá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Kancelář - Vše ohledně provozu těchto stránek Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory