Obsah fóra DAMyko
Domov Amatérských Mykologů
Herbář
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Mykologie - trochu vědečtější diskuze
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Martin Kříž



Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 2638
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: út 27. listopadu 2007 20:10 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

út listopadu 27, 2007 6:41 pm Tuřín napsal:
Co se týká uchovávání, používají se obvykle herbářové obálky, případně krabičky, v poslední době jsou populární PE zaklapávací sáčky se zipem (ale pozor! pro moly nepředstavují žádnou překážku!!).

O tom jsem se už taky přesvědčil. Snad aby je začali vyrábět silnější (a za stejnou cenu samozřejmě). Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tuřín
Čestný člen


Založen: 13. 03. 2006
Příspěvky: 709
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út 27. listopadu 2007 21:01 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

jojo, zpočátku jsem si mnul ruce, jak jsem vyzrál na všechny škůůdce a jak je to superbezpečné...a pak jsem nestačil koukat... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jiří Véle
Čestný člen


Založen: 07. 11. 2005
Příspěvky: 708
Bydliště: Svárov

PříspěvekZaslal: čt 29. listopadu 2007 20:24 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

No trošinku nevěří že mol neb jeho jiné stádium dokázal překonat igelit Exclamation Exclamation(spíše si myslím že infikace proběhla před vložením do sáčku) Nicméně třeba brouk z čeledi rušníků to dokáže, je to nejnebezpečnější vědec jakého znám v mých muzejkách si čas od času vybere ten nejvzácnější exemplář Evil or Very Mad
_________________
Jirka Véle
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Tuřín
Čestný člen


Založen: 13. 03. 2006
Příspěvky: 709
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt 29. listopadu 2007 21:41 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Ty ďoury se tam ale samy neudělaly...maximálně je možné, že je vykousaly vevnitř se vylíhnuvší housenky, ale mám pocit, že se to stalo i u položek, které byly po vložení do sáčku ošetřeny (vymraženy).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martin Kříž



Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 2638
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: čt 29. listopadu 2007 22:32 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

V některých dírách jsem měl uvízlé uschlé larvy mola. Houby byly nakaženy předem a moli se po čase snažili dostat ven, přičemž některým se to povedlo. Některým z těchto se pak prokousávání plastového sáčku mohlo stát zálibou a třeba proto se vrhli na průzkum dalších herbářových položek. Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nezmar



Založen: 11. 10. 2008
Příspěvky: 456
Bydliště: Zaječice

PříspěvekZaslal: pá 06. března. 2009 21:40 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Mohu Poprosit, nemá někdo nějaký námět na univerzální herbářový štítek pro houby? Rád bych získal nějaký námět a vytvořil si vlastní šablonu Smile Pokud máte budu vděčný za poslání fotky,...
Děkuji!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: so 07. března. 2009 22:56 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Koukám, že před sezonou nejsem jediný koho něco takového trápí ... možná by bylo nejlepší zdigitalizovat štítek národního muzea ... pokud už někde není ... s propojením na databázi by to byla velká zbraň Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Nezmar



Založen: 11. 10. 2008
Příspěvky: 456
Bydliště: Zaječice

PříspěvekZaslal: so 07. března. 2009 23:01 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

To teda jo!!! Bobe jsem rád že mám alespoň jednoho spolčence Wink
Sežene někdo štítek? prosím Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: so 07. března. 2009 23:19 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Možná by bylo nejlepší optat se přímo v muzeu ... třeba již něco mají. Ale jistě by stačil pouhý scan štítku ... pro začátek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Tuřín
Čestný člen


Založen: 13. 03. 2006
Příspěvky: 709
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne 08. března. 2009 0:10 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Tak teda joo...takhle vypadají schedy v herbáři Národního muzea v Praze.


   107.28 kB    
IMG_7242m.jpg
   IMG_7242m.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: čt 14. května 2009 7:40 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Kdybychom založily fórum e-Herbář ... tohle by mohla být dobrá motivace ... http://www.nahuby.sk/obrazok_detail.php?obrazok_id=152806
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Mykologie - trochu vědečtější diskuze Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory