Obsah fóra DAMyko
Domov Amatérských Mykologů
Baťoh pro Mykofotografy
Jdi na stránku 1, 2  Další
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Fotoradna - Fotíme houby a upravujeme obrázky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Michal Mikšík



Založen: 23. 03. 2006
Příspěvky: 810

PříspěvekZaslal: út 27. února 2007 11:07
  Předmět: Baťoh pro Mykofotografy
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Vážení přátelé, kteří již delší dobu fotíte a máte problémy s tím najít dobrý fotobaťoh, kam se vejde kromě foťáku, stativu a dalších nezbytností i mnoho těch "našich" pomůcek, jako jsou pinzety, jehly, deštník a mnohé další. Našel jsem baťoh, který vyrábí firma FOMEI, konkrétně jde o typ

Fotobatoh Fomei Digi PEAK PVR-3

Nejlevněji se dá koupit na tomto internet. obchodu za 1570,-

www.befoto.cz/vzhled/index.php?mode=detail&ident=7650&uid=

Mám jej týden a jsem s ním maximálně spokojen, je robustní, z kvalitní tkaniny a za tu cenu je to bomba. Všechno co potřebuji se tam v pohodě vejde. Mohu vřele doporučit. Pro ty kdo jste z Prahy a máte o něj zájem, můžete jej koupit i v kamenném obchodě firmy bé-foto na adrese

Janovského 5, 170 00, Praha 7

Kousínek od Metra stanice C - Vltavská

Michal



   51.28 kB    
DigiPeak1_LRG.jpg
   DigiPeak1_LRG.jpg

   39.51 kB    
DigiPeak1_01_LRG.jpg
   DigiPeak1_01_LRG.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: út 27. února 2007 11:38 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Koupil jsem si od LowePro tuším CompuTrekker AW Plus ... a je super! Sice drahej a pořád si na sebe trochu zvykáme, ale super. Prostor pro notebook je super pro "válendu" a odrazky, prostor pro foto je fakt velký - až moc! dělají se dvě varianty a já koupil tu větší, protože se mi to na obrázcích zdálo malé - v krámě jsem se pak ptal, jestli se nespletli Smile Prý ne Smile Pak má ještě přední část na všemožné a venkovní uchycení stativu a kapsu na drobnosti A INTEGROvanou pláštěnku proti počasí, popruhy dobré, takže na zádech sedí ... bral bych asi ten menší, ale jsem moc spokojen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
xmsi



Založen: 28. 04. 2006
Příspěvky: 255
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: út 27. února 2007 16:32 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

batoh neni nikdy moc velkej, ty male casto nesedi dobre na zadech, bud rad za vetsi... ja mam obdobu od tamracu, exp5, no a kdyz jdu do lesa, je to zazitek, za zadech batoh, v jedne ruce kosik a nuz, v druhe stativ... co na tom ze ted v batohu mam jen dve tela a dva objektivy, vsak ono se to casem zaplni Smile
_________________
kulihrasek, spise fotograf nez mykolog
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin Kříž



Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 2638
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: út 27. února 2007 17:17 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Zrovna si nějaký chci koupit. Inu nechtěl bych, ale jelikož se tomu, co mám už asi 5 let, v prosinci urval popruh, asi budu potřebovat nový. Sice jsem si to ještě provizorně zavázal - zatím to drží, ale nevím, na jak dlouho... Confused

Ještě než sem Michal dal tu nabídku, hledal jsem taky, většinou se mi však z nějakého důvodu nezamlouvaly. V úvahu by snad přicházelo něco jako http://www.fotoskoda.cz/fotoskodashop/default.asp?lang=CZ&ids=97&cisobj=1060027&fnc=detail, ale zdá se mi moc malý... Confused

Hlavně bych chtěl, aby to mělo externí kapsy. Aby se tam vešly věci jako mobil, složená taška, peněženka, občanka, mapa, tatranky Laughing , a hlavně krabička a pár pixliček od filmů na houby.

Nevím, asi budu mít ten, co mám teď, dokud se mi zcela nerozloží. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal Mikšík



Založen: 23. 03. 2006
Příspěvky: 810

PříspěvekZaslal: út 27. února 2007 18:31 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

No tak Martine, to co jsi všechno jmenoval se mi tam vešlo, je sice pravda, že nemá boční externí kapsy, ale jinak je tam dost prostoru, pokud zohledním cenu, je to v současné době asi nejlepší co se dá sehnat za ty peníze. Pokud jich máš dost tak naprostý favorit je Tamrac expedition 7 za asi 5000,-, ten je naprosto luxusní a nejlepší pro naše potřeby, tím jsem si jistý, mám v tom docela přehled, neboť taky už sháním rok dobrý batoh. Ten má spousty vnějších kapes, uvnitř je taky veliký, super na něm drží stativ. Koupil bych si ho ale zatím je to na mě finančně moc.

Nejlevnější je na "oehlingu" :

www.oehling.cz/inshop/scripts/detail.asp?itemId=1371&level=518



   41.34 kB    
5577.jpg
   5577.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martin Kříž



Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 2638
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: út 27. února 2007 18:47 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Jo, já vím, že se to tam vejde, ale šlo mi o okamžitou dostupnost toho všeho, aniž by člověk musel lézt do nitra batohu...
Peněz moc nemám Smile , budu ještě chvíli vyčkávat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: st 28. února 2007 10:16 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Martine, sdílím tvou touhu o vnějších kapsách. Velký prostor uvnitř je super, když má člověk hodně techniky, což asi není obecný případ. Jenže spát mezi fotáky různé houby a tatranky a špinavé pinzety a ... zkrátka je to všechno zdroj smetí a moc mi to vadí. Bohužel jsem nanešel batoh, který by měl toto nějak řešen. Dospěl jsem k závěru, že buď to chce mít batohy dva. Nebo mít na ten jeden nějakou extenzi. Přídavné kapsy se prodávají, ale jednak budou dost drahé a jednak jistě nebudou vyhovovat. Myslím, že jediným řešením je přídavná kapsa vlastní výroby šitá na míru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Michal Mikšík



Založen: 23. 03. 2006
Příspěvky: 810

PříspěvekZaslal: st 28. února 2007 18:57 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

A co říkáte tomuhle :

Fotobatoh velký National Geographic 5737

Pro kompletní vybavení - zrcadlovky nebo camcordery včetně příslušenství a osobních věcí. - NG 5737
Kolekce fotografických brašen EARTH EXPLORER odráží zasvěcení časopisu National Geographic cestám za poznáním naší planety a jeho oddanosti za uchování jejich krás. Brašny ideálně kombinují současné moderní technologie výroby brašen s tradičním cítěním a vzhledem "explorer". Poskytují více než dostatek místa pro uschování fotoaparátů, příslušenství a osobních věcí. Každá brašna v kolekci "Explorer" je vyrobena z mnoha komponent, které jsou šetrné k životnímu prostředí jako jsou přírodní materiály zahrnující vlákna z juty, bavlny a zároveň starobylé celokovové mosazné spony.
Polstrované vnitřní a vnější zóny brašny poskytují vhodný prostor pro uložení digitální/filmové SLR větších rozměrů, mini DV camcorderu a laptopu.

Polstrované dno je možné sklopit.

Úzká kapsa na zadní straně brašny zavíraná na zip slouží pro ukládání dokumentů, dokladů atd.

Speciální poutka po stranách brašny a z vnější strany víka je možné použít pro připevnění dalšího příslušenství.

Ramenní popruh široký 50 mm.

Zesílené držadlo.

Kryt vrchní části brašny uzavíraný na zip po celém obvodu. Kryt je možné srolovat a upevnit na vnitřní straně víka pomocí pásku se suchým zipem a získat tak snazší přístup k obsahu brašny.

Rychlouzavírací spony zabezpečují snadnou dostupnost obsahu brašny.

Stojí sice přes 7000, - ale myslím, že je super.



   59.78 kB    
fotovybava_5737_big2.jpg
   fotovybava_5737_big2.jpg

   29.97 kB    
fotovybava_5737_big1.jpg
   fotovybava_5737_big1.jpg

   38.77 kB    
2006622134257885.jpg
   2006622134257885.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: čt 01. března. 2007 9:28 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Do toho bych asi fakt šel !!! ... ale ta cena ... Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mat60
Čestný člen


Založen: 02. 12. 2005
Příspěvky: 2571
Bydliště: Paskov

PříspěvekZaslal: čt 01. března. 2007 9:40 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Nevím jestli jste se nezbláznili. To všechno je tak pro svátečního, fajnového foťáka, který do lesa nepáchne a pohybuje se maximálně po asfaltu. Mi prozatím každý batoh, který jsem si pořídil po měsíci vypadal jak kožich divé svině Very Happy a nikdy nevydržel kompaktní déle než rok Very Happy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Martin Kříž



Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 2638
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: čt 01. března. 2007 14:53 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Myslím, že se to takhle nedá říct. Při výběru fotobatohu je samozřejmě nutné, aby byl pevný. To ten můj je, a vydržel kompaktní od počátku roku 2002, přičemž s ním nepřetržitě chodím běžně přes 10 km denně všemi terény. Nutno dodat, že poměrně pevně vypadá ten na mém odkazu a třeba ten druhý od Michala. Taky ty přestavitelné příčky uvnitř - musí mít tvrdý základ, nesmí se prohýbat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
witch



Založen: 17. 10. 2006
Příspěvky: 464
Bydliště: okres Benešov

PříspěvekZaslal: čt 01. března. 2007 15:45 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

ze vam do toho skacu panove.. taky jsem ted shanela neco na zada, protoze moje nova kamerka je vetsi a drazsi, net to solichadlo predtim.. takze jsem sla po necem pevnem taky, jak rika Martin..
kdyz jsem videla ty ceny, zase jsem vycouvala z obchodu.. nakonec jsem prolezla par bazaru a charitnich shopu, co tu mame a zakoupila jsem batuzek s kvalitnima popruhama a kapsama, hlavne z nepromokaveho materialu.. ne sice extrapevny, zas ne zvejkacku, ale vystuzila jsem si ho kartonama prozatim, dokud si nezezenu nejaky lehky pevny material misto krabic od bot, nebo nenarazim na neco levneho lepsiho
.. to ja jen tak, jakoze nejlevnejsi a prakticka varianta.. vyslo me to na 250kc a klidne se s nim deru houstim a pokladam ho do blata :O) coz bych s baglikem za par klacku asi tezko delala s takovou lehkosti ..

_________________
witch mish <:3~
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KarelH



Založen: 05. 01. 2007
Příspěvky: 134

PříspěvekZaslal: pá 09. března. 2007 16:35 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

náhodou jsem zabloudil na tohle téma..... Od té doby co jsem přešel z kinofilmové zrcadlovky na kompakt, přebývá mi doma fotobatoh firmy Lowepro. Je asi podobných rozměrů a typu, co je v úvodu této diskuze. Není nový, ale je slušný a ta látka je držák. Kromě prostoru pro fotografické nádobíčko s přenastavitelnými přihrádkami, má uvnitř kapsy, na vrchu je další kapsa na zip, uvnitř rozdělená. Taky má držák na stativ a popruh na pás. Koupil jsem ho asi za 4000 Kč, pokud bude zájem, prodám ho. Chci něco menšího - prostor pro foťák je nyní pro mě velký.

až budu mít čas, vyfotím ho a pověsím sem.



   120.93 kB    
lowepro mini trekker1.jpg
   lowepro mini trekker1.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KarelH



Založen: 05. 01. 2007
Příspěvky: 134

PříspěvekZaslal: ne 11. března. 2007 11:25 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

výška batohu asi 38 cm. Vnitřek jde samozřejmě přenastavit podle potřeby.


   132.71 kB    
lowepro.jpg
   lowepro.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
snaker
Anonymní





PříspěvekZaslal: út 27. března. 2007 23:01
  Předmět: Fotobatoh
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Náhodou jsem se dostal na vaši diskuzi o fotobatohu. Mám batoh Fomei PVR 3, který je na počátku diskuze vyfocen. Koupil jsem ho vloni a nevyužiju ho. Pokud by někdo měl zájem, je k mání. Prodám za 1000Kč plus poštovné. Opravdu jak nový, foto zašlu.
pt.snaker@seznam.cz
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Fotoradna - Fotíme houby a upravujeme obrázky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory