Obsah fóra DAMyko
Domov Amatérských Mykologů
Preparát: Čím barvit preparáty?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Mikron - Fórum o mikroskopii nejen hub
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mat60
Čestný člen


Založen: 02. 12. 2005
Příspěvky: 2571
Bydliště: Paskov

PříspěvekZaslal: pá 23. března. 2007 12:13 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Merck má větší výběr chemikalií pro barvení preparátů:
http://www.merck.cz/main.php?id=141
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: pá 23. března. 2007 13:32 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

óó jasně, Fluka taky, Sigma, Aldrich, ... já tyhle uváděl hlavně kvůliva tomu, že už je to namíchané a je to určeno zejména na houby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: pá 23. března. 2007 15:37
  Předmět: Kongo červeň
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Našel jsem zajímavé články o mikroskopii a tenhle je například o barvení kongo červení. Jediné co jsem v článku nenašel je, jak koncentrované to používá ... a nebo jsem to přehlédl.

http://www.fungi4schools.org/Reprints/Mycologist_articles/Microscopy/FM04pp072-073congo-red.pdf
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: pá 23. března. 2007 15:39 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

a barvení jodovým lacktofenolem

http://www.fungi4schools.org/Reprints/Mycologist_articles/Microscopy/FM02pp012_lactophenol.pdf
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
martin



Založen: 17. 02. 2008
Příspěvky: 1
Bydliště: Hluboká nad Vltavou

PříspěvekZaslal: čt 21. února 2008 9:12
  Předmět: roztok pro přípravu preparátu
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Ahoj.Mám problém se složením roztoku na přípravu preparátu pro focení . Potřebuji zachovat přesný tvar a velikost preparátu pro další úpravu fotek.
- pokud roztok obsahuje vodu preparát se nasákne a změní původní tvar a velikost . Líh je lepší , ale potřeboval by něčím zahustit . Barvivo používám orcein nebo karmin .
-Taky se mi nedaří dosáhnout naprosto čisté fotky - bublinky , přesné nastavení bílého světla , jiné nečistoty .
Fotím C5050 přes Olympus mikroskop, software QuickPhoto Camera 2.2. Díky za radu - začínám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: st 18. června 2008 14:14 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Narazil jsem na několik obrázků, kde měli naprosto úžasné barvení ... například fialové cystidy a zbytek nebarevný a nebo červené askospory a zbytek nebarevný ... nevíte čím to barvý?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mykožrút



Založen: 25. 12. 2009
Příspěvky: 301
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: so 12. března. 2011 17:22 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

pá 11. března. 2011 6:31 Bob napsal:
Používáš sulfovanilín pro nějaké výhody? Ve srovnání třeba s kongočervení?


Hlavne u plávok pri pileocystidách a hymen. cystidách. Iné farbivo zafarbí všetko rovnako a je problém niečo vidieť. No sulfovanilín bazídie a cystidy od seba krásne farebne odlíši, aj keď asi nie u všetkých druhov. Vyskúšaj, budeš prekvapený. A nafoť ak sa zadarí!

Pileocystidy (Flammulina velutipes - Penízovka sametonohá) farbené sulfovanilínom.


Pileocystidy (Flammulina velutipes - Penízovka sametonohá) sú rôznych tvarov. Napríklad takáto.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Roman Manak



Založen: 08. 07. 2009
Příspěvky: 1379
Bydliště: Veselí nad Moravou

PříspěvekZaslal: st 13. dubna 2011 21:07
  Předmět: Melzerovo činidlo, kongočerveň a další
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Mikroskop mám teprve asi dva týdny, ale velice rychle jsem zjistil, že se bez nějakých těch chemikálií neobejdu. Hledal jsem na netu, ale ne zrovna úspěšně - buď se to dalo objednat v cizině nebo toho bylo třeba litrové balení. Nevíte náhodou, kde by se u nás daly objednat chemikálie jako Melzerovo činidlo, Kongočerveň, bavlníková modř a podobné základní v nějakém menším množství za přijatelné ceny? Jako vystudovaný chemik bych si je dokázal namíchat i sám, ale s výchozími surovinami je stejný problém Smile Tak kde všechna ta "činidla" sháníte?
_________________
---
RAM

Do lesa se dá jít vždy. Když tam člověk nenajde houby, tak tam najde houby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: čt 14. dubna 2011 10:00 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Tož předně přesuneme příspěvek k tématu Wink - Třeba najdeš výše i nějaké odpovědi na své otázky Wink Činidla se řekl bych shánějí od těch, kdo je mají Wink Třeba tam máš někoho poblíž kdo by ti je dal (?)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Vallopz019



Založen: 12. 01. 2020
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: ne 12. ledna 2020 10:29
  Předmět: Re: Preparát: Čím barvit preparáty?
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

út 05. prosince 2006 9:00 Bob napsal:
Čím to meilleurs credits travaux barvíte, aby byl lepší "kontrast" a bylo něco vidět?

v ramci tuninngu mikroskopu bych si rad koupil lepsi objektivy (mam klasicke achrom.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Mikron - Fórum o mikroskopii nejen hub Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory