Obsah fóra DAMyko
Domov Amatérských Mykologů
Červený seznam ČR 2006
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Mykologie - trochu vědečtější diskuze
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: st 07. března. 2007 11:31
  Předmět: Červený seznam hub ČR
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Přátelé, ... a je to venku !!! Publikace Přiroda 24 - Červený seznam hub ČR bude od 12. března 2007 v prodeji za prostopouhých 70 korun českých. Krom seznamu těchto hub, který je i na stránkách ČVSM, jsou v publikaci i nějaké ty popisy. Objednávat lze u paní Barbory Molíkové.

Barbora Molíková
Agentura ochrany přírody a krajiny ČR
knihovna
Kališnická 4-6
130 23 Praha 3
Tel.: 283 069 277
e-mail: barbora.molikova@nature.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: po 12. března. 2007 10:44 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Ve středu jsem ho objednal a v pátek jsem ho měl doma!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kobera Václav



Založen: 10. 12. 2006
Příspěvky: 323
Bydliště: Slatiňany-Kunčí

PříspěvekZaslal: po 12. března. 2007 14:45 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Bobe,jsou tam popisy hub jako v atlasech nebo podrobnější? (mikroznaky u hub, které se nedají jinak určit;nebo chemické reakce)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: po 12. března. 2007 14:58 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

To na co jsem koukl = namátkově ... žádné velké popisy a už vůbec detaily ohledně toho jak jí určit. Lokality velmi obecně, ale občas dost popsáno jak by taková lokalita měla vypadat. Počty nalezišť v Česku a data nálezů. Nic víc jsem tam zatím nenalezl, ale byl to jen letmý pohled!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: st 14. března. 2007 13:33 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Tak jsem v tom těď párkrát trochu hlouběji zalistoval a trochu početl ... charakteristiky lokalit jsou popsány velmi pěkně a naleziště jsou někdy specifikovány až moc detailně!!! A někdy je tam i něco jako částečný popis houby. Mimo jiné je tam spousta obecných informacích o houbách jako takových - to rozhodně stojí za přečtení. Navíc se tam jaksi apeluje na to, aby použité české názvy byly brány jako ty správné ... u ryzců mne pár názvů hodně překvapilo, protože jsem je zatím nikdy jinde neviděl ... ale budiž, příští upgrade LactariusWebu je bude obsahovat. Obsah publikace vypsala Mirka na stránkách slováků
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kobera Václav



Založen: 10. 12. 2006
Příspěvky: 323
Bydliště: Slatiňany-Kunčí

PříspěvekZaslal: po 22. října 2007 14:34 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Celý obsah je zde:
http://portal.nature.cz/wds/publik_syst/files/RL_hub.pdf
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: út 08. února 2011 10:21 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Právě jsem narazil na jakýsi evropský seznam
http://www.wsl.ch/eccf/
www.wsl.ch/eccf/candlist-subtotals.xls
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Anonymní






PříspěvekZaslal: út 08. února 2011 20:43 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

tak ta tabulka nemá chybu
Návrat nahoru
Roman Manak



Založen: 08. 07. 2009
Příspěvky: 1379
Bydliště: Veselí nad Moravou

PříspěvekZaslal: út 08. února 2011 21:26 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Jojo, je to perfektní. Já už jsem to procházel dřív několikrát. A myslím, že někteří uživatelé tady z Damyka tam budou moct brzy (asi nepřímo) přispět. Stejně tak do dalšího vydání ČS. Apropo - nevíte kdy vyjde? Já mám nějaké zákulisní zprávy, ale ty nevypadají moc růžově
_________________
---
RAM

Do lesa se dá jít vždy. Když tam člověk nenajde houby, tak tam najde houby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yohaness



Založen: 05. 06. 2008
Příspěvky: 677
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st 09. února 2011 1:14 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

út 08. února 2011 20:26 ram2007 napsal:
Jojo, je to perfektní. Já už jsem to procházel dřív několikrát.

A proč jsi to jsem nedal...? Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Roman Manak



Založen: 08. 07. 2009
Příspěvky: 1379
Bydliště: Veselí nad Moravou

PříspěvekZaslal: st 09. února 2011 7:58 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

st 09. února 2011 0:14 Yohaness napsal:
út 08. února 2011 20:26 ram2007 napsal:
Jojo, je to perfektní. Já už jsem to procházel dřív několikrát.

A proč jsi to jsem nedal...? Confused


To mě nenapadlo Sad Každopádně v záložkách v prohlížeči mám hodně zajímavých odkazů, tak to někdy projdu a ty nejzajímavější sem někam dám i když myslím, že některé z nich budete znát

_________________
---
RAM

Do lesa se dá jít vždy. Když tam člověk nenajde houby, tak tam najde houby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DarrellMa
Anonymní





PříspěvekZaslal: ne 04. října 2015 19:25
  Předmět: Červený seznam ČR 2006
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Budou se zde davat odkazy na uzitecne veci celkove nebo jen dota tematika?
Návrat nahoru
Tori



Založen: 06. 07. 2013
Příspěvky: 150

PříspěvekZaslal: ne 04. října 2015 23:41
  Předmět: Re: Červený seznam ČR 2006
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

ne 04. října 2015 18:25 DarrellMa napsal:
Budou se zde davat odkazy na uzitecne veci celkove nebo jen dota tematika?

Tohle je fórum o houbách a mykologii, takže odkazy by s tím, celkem logicky, měly souviset.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Mykologie - trochu vědečtější diskuze Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory