Obsah fóra DAMyko
Domov Amatérských Mykologů
Stativy
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Fotoradna - Fotíme houby a upravujeme obrázky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: po 20. listopadu 2006 15:37 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

po listopadu 20, 2006 2:31 pm Jurášek napsal:
On ten batery grip není k zahození, často se o něj opírám když vleže fotím, nicméně ještě zkusím kolik vydrží grip s vložkou na dva akumulátory.


Jak že se o něj opíráš !?!?!?!? Kup si stativ! Nejlépe ten Pentacon - nic lepšího snad ani není. TondaHouba ti ho sežene ... sehnal jich už několik desítek jestli se nepletu Smile Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jurášek



Založen: 02. 02. 2006
Příspěvky: 280
Bydliště: Hlučín

PříspěvekZaslal: po 20. listopadu 2006 15:54 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

No on je dost vysoký, tak je to tak akorát na výšku houby Laughing . Nemáš Bobe nějaké parametry toho pentaconu ? Odkaz na web třeba.
Líbí se mi tady tento třeba, má nejmenší výšku ale 22 cm http://www.megapixel.cz/velbon-cx-mini

_________________
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
gekko
Čestný člen


Založen: 15. 02. 2006
Příspěvky: 587
Bydliště: ČB/UL

PříspěvekZaslal: po 20. listopadu 2006 16:13 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Ja mam http://foto.itek.cz/k_14-Stativy/p_512620-Velbon-Ultra-MAXi-F a mam ho rad Very Happy
Na muj kompakt je celkem ok, nevim jak by udrzel zrcadlovku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: po 20. listopadu 2006 16:38 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

velbon-cx-mini: Ten jsem měl na tu Minoltu. Ty jeho svázané nožičky mu paradoxně dost svazují ručičky. Navíc, pokud nasadíš na své zrcadlo nějaký pořádný objektiv, tak mám pocit, že bude mí velké problémy se udržet na nohou. Jinými slovy bych do toho nešel.

Velbon-Ultra-MAXi-F: To zní zajímavě.

Pentacon: Každá nožička může být různě dlouhá a různě odkloněná a různě vykloněná, včetně polohy "nohy vzhůru". Středová tyčka nahoru-dolu, kolemdokola, předklonit-zaklonit. Toto vše umožňuje stativ umístit v libovolném terénu velmi pevně a díky chvatu jehož jméno jsem zapoměl lze dostat foťák prakticky až na zem. Prostě nejlepší volba a cena se pohybuje okolo 700 Kč i s prodlužovacími nožičkami, ale jejich použití vzhledem k následné mizerné stabilitě nelze příliš doporučit - je to zkrátka stativ šitý na míru mykofotografům ... a navíc je to nějaké to deko navíc Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jurášek



Založen: 02. 02. 2006
Příspěvky: 280
Bydliště: Hlučín

PříspěvekZaslal: po 20. listopadu 2006 17:06 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Díky za vše, do Pentaconu půjdu každopádně.
Mimochodem vidím, že se diskuze od původní energie přesunula až ke stativům. No hezké Smile

_________________
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Baba Jaga
Čestný člen


Založen: 11. 01. 2007
Příspěvky: 158
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: čt 15. března. 2007 11:49 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Znáte tenhle? www.photoscala.de/node/view/1799. Malý prý stojí kolem 600,-, ale existuje i ve větším provedení.
_________________
Baba-Jaga
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: čt 15. března. 2007 13:14 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Já jo, dokonce jsem ho teď viděl na krámě ve fotoškoda ... má jeden drobnej háček ... nosnost !!! Na malé a lehké kompakty je to asi ideální kousek, avšak pod větším kompaktem či snad dokonce zrcadlovkou by mu asi kloubky povolily Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Baba Jaga
Čestný člen


Založen: 11. 01. 2007
Příspěvky: 158
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: čt 15. března. 2007 22:05 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

čt 15. března. 2007 12:14 Bob napsal:
Já jo, dokonce jsem ho teď viděl na krámě ve fotoškoda ... má jeden drobnej háček ... nosnost !!! Na malé a lehké kompakty je to asi ideální kousek, avšak pod větším kompaktem či snad dokonce zrcadlovkou by mu asi kloubky povolily Sad

Na větší přístroje údajně má být ten větší model.



   22.65 kB    
gorillapod_family.jpg
   gorillapod_family.jpg

_________________
Baba-Jaga
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Baba Jaga
Čestný člen


Založen: 11. 01. 2007
Příspěvky: 158
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: čt 15. března. 2007 22:07 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

čt 15. března. 2007 21:05 Baba-Jaga napsal:
čt 15. března. 2007 12:14 Bob napsal:
Já jo, dokonce jsem ho teď viděl na krámě ve fotoškoda ... má jeden drobnej háček ... nosnost !!! Na malé a lehké kompakty je to asi ideální kousek, avšak pod větším kompaktem či snad dokonce zrcadlovkou by mu asi kloubky povolily Sad

Na větší přístroje údajně má být ten větší model.


Ještě jeden obrázek.



   28.13 kB    
Gorillapod SLR 280.jpg
   Gorillapod SLR 280.jpg

_________________
Baba-Jaga
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radek Doležal
Čestný člen


Založen: 16. 07. 2006
Příspěvky: 477
Bydliště: Smrkový Týnec (okr. Chrudim)

PříspěvekZaslal: čt 15. března. 2007 23:02 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Seriál "Chobotničky"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: po 19. března. 2007 10:41 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Zrovna jsem narazil na článek o těchto stativech ... tvrdí se tam, že ten malý unese maximálně 250 g a ten velký až 3 kg ... zrcadlovky by to tedy unést mělo i s objektivem ... no, fakt by mne zájímal nějaký test ... prostě moc tomu moc nevěřím.
http://technet.idnes.cz/stativ-na-fotak-ktery-drzi-uplne-vsude-dy1-/tec_foto.asp?c=A070315_172008_tec_foto_kuz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: pá 29. února 2008 16:10 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Teď mi beetle doporučoval na ty malé věci použít jako stativ "pytík z rýží...koženkový pytlík naplnění rýží asi do 3/4 obsahu"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Fotoradna - Fotíme houby a upravujeme obrázky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory