Obsah fóra DAMyko
Domov Amatérských Mykologů
Čisté houbové kultury - mycelia na petričkách
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Pěstírna - Pěstování hub
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
barkona



Založen: 22. 01. 2014
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: st 29. října 2014 15:20
  Předmět: Čisté houbové kultury - mycelia na petričkách
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Vážení,
dovoluji si Vás oslovit s prosbou na doplnění sbírky kultur léčivých hub (mimochodem vyšla nedávno úžasná kniha Encyklopedie léčivých hub od Sochy a Jegorova). V souačasnosti disponuji těmito čistými laboratorně připravenými kulturami hub: HLÍVA ÚSTŘIČNÁ (PLEUROTUS OSTREATUS), HLÍVA KRÁLOVSKÁ (PLEUROSTUS ERYNGII), HLÍVA RŮŽOVÁ (PLEUROTUS DJAMOUR), HLÍVA CITRONOVÁ (PLEUROTUS CITRINOPILEATUS), SHIITAKE (HOUŽEVNATEC JEDLÝ, LENTINULA EDODES), SMRŽ OBECNÝ (MORCHELLA ESCULENTA), SMRŽ ŠPIČATÝ (MORCHELLA CONICA/ELATA), KORÁLOVEC BUKOVÝ (HERICIUM CORALLOIDES),KORÁLOVEC JEŽATÝ (HERICIUM ERINACEUS), TRSNATEC LUPENITÝ (MAITAKE, GRIFOLA FRONDOSA), OUTKOVKA PESTRÁ (TRAMETES VERSICOLOR), PENÍZOVKA SAMETONOHÁ (FLAMMULINA VELUTIPES), POLNIČKA TOPOLOVÁ (AGROCYBE AEGERITA), LESKLOKORKA LESKLÁ (GANODERMA LUCIDUM), LESKLOKORKA PLOSKÁ (GANODERMA APPLANATUM), BŘEZOVNÍK OBECNÝ (PIPTOPORUS BETULINUS).

Chybí mi Čaga. Možná jsem ji v lese našla, ale nepoznala, ale spíš asi nenašla. Nemáte někdo zkušenosti s tímto myceliem? Ráda bych vyzkoušela zda a na čem mi poroste (myslím typ agaru). Připravuji se rovněž na lanýže, ty italské a francouzské mám, ale místní mi rovněž schází. Tak, pokud by se někdo z Vás uvolil a kousínek čerstvé houby mi zaslal, mohu Vám na oplátku vykultivovat mycelium dle Vašeho nejtajnějšího přání. Použiji buď vlastní sbírku nebo si dám práci s Vaší čerstvou houbou nebo mycelium zakoupím, ale pak bychom se museli podělit na náklady na pořízení.

Samozřejmě, budete-li mít zájem, kultivuji i na objednávku - cokoliv (www.prohouby.cz).

Moc a moc předem díky!

_________________
Mykoložka tělem i duší!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
planetahub



Založen: 21. 07. 2009
Příspěvky: 178
Bydliště: Červený Kostelec

PříspěvekZaslal: st 29. října 2014 21:13 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Mám dva spolehlivě určené nálezy čagy z blízkosti svého bydliště, oba zůstaly in situ. Vyvstává otázka PROČ kultivovat mycelium čagy? Je prokázáno, že to v podstatě bez problémů lze, ale takové mycelium netvoří imperfektní plodnice... A neobsahuje betulin...
_________________
"Dejte si co nejvíc práce, abyste doopravdy žili." W. Saroyan
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
daggy



Založen: 29. 05. 2013
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: čt 30. října 2014 8:28 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Ak by ste nic nezohnali, pripadne by sa nepodarilo mycelium, tak tu je zaloha:
http://www.mushcult.com/product_info.php?cPath=4&products_id=61
Kedze je postovne z USA obvykle dost vysoke, treba vyuzit sluzby http://www.shipito.com/ - cez nich vyjde postovne na 3 az 5 dolarov podla ceny tovaru a velkosti a vahy balika. Priamo od obchodnika to vyjde aj cez 70-80 dolarov...
Z vyssie spomenuteho shopu s tekutymi kulturami hub som este nic nebral.
Dobre skusenosti mam akurat s http://out-grow.com/, ale oni nemaju zial Cagu v ponuke a maju oproti Mushcult ovela nizsie ceny...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
planetahub



Založen: 21. 07. 2009
Příspěvky: 178
Bydliště: Červený Kostelec

PříspěvekZaslal: čt 30. října 2014 9:36 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

čt 30. října 2014 7:28 daggy napsal:
Ak by ste nic nezohnali, pripadne by sa nepodarilo mycelium, tak tu je zaloha:
http://www.mushcult.com/product_info.php?cPath=4&products_id=61
Kedze je postovne z USA obvykle dost vysoke, treba vyuzit sluzby http://www.shipito.com/ - cez nich vyjde postovne na 3 az 5 dolarov podla ceny tovaru a velkosti a vahy balika. Priamo od obchodnika to vyjde aj cez 70-80 dolarov...
Z vyssie spomenuteho shopu s tekutymi kulturami hub som este nic nebral.
Dobre skusenosti mam akurat s http://out-grow.com/, ale oni nemaju zial Cagu v ponuke a maju oproti Mushcult ovela nizsie ceny...


Kultury bez problemu zasilaji do EU? Jak to odbavili celnici? Odkaz mne docela zaujal a o nekterych druzich uvazuji...

_________________
"Dejte si co nejvíc práce, abyste doopravdy žili." W. Saroyan
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
daggy



Založen: 29. 05. 2013
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: čt 30. října 2014 14:56 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Oni to zaslu na adresu spolocnosti Shipito v USA, tu zadate ako svoju adresu. Potom to Shipito posle Vam domov za vyssie spomenute ceny, tj. neplatil som za zasielku do SR viac ako 4,5 dolara. Cakal som minimalne raziu z protidrogoveho, kedze mi prisli v obalke naplnene striekacky s ihlamy, ale na striekackach boli stitky s nazvami hub a bola tam aj faktura. Bral som od nich uz 3x tekute kultury a vzdy bez problemov, pocitam ze colnici si vedia overit ze ci to je naozaj obchod so sporami jedlych a liecivych hub.
Takze bezna cena objednavky z out-grow bola 25 dolarov za striekacku so sporami + asi 5 dolarov postovne v USA a 3 dolare postovne do SR (to som platil v Shipito). Vsetko platene bez problemov cez pay-pal.
V pripade otazok ma mozte kludne kontaktovat aj na FB Wink Rad poradim...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
barkona



Založen: 22. 01. 2014
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: pá 28. listopadu 2014 16:47
  Předmět: Mycelium Čagy
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Zdravím a moc děkuji za všechny reakce.
Díky ta tipy na USA!

O mycelium se zajímám jednak s pěstitelského hlediska, jednak z hlediska medicínského využití a stanovování přítomnosti účinných látek ve hmotě mycelií léčivých hub.
Bylo-li by tedy lze a mohla bych prosit o kousíček čagy k pokusům (a omylům), tedy prosím. Adresu bych zaslala mailem.

Díky!

_________________
Mykoložka tělem i duší!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Pěstírna - Pěstování hub Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory