Obsah fóra DAMyko
Domov Amatérských Mykologů
klouzek kravský x hřib peprný
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Určovna - Vše okolo určování hub
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
seekorka



Založen: 30. 07. 2009
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: ne 27. září 2009 17:01
  Předmět: klouzek kravský x hřib peprný
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Zdravím, bohužel jsme aktuálně bez fotaku, tak nemohu dolozit doneseny nalez.
(pokud se nabiji baterky, mozna ano).

U piskovcoveho lomu, v borovem lese (plzensko), jsme nasli obrovske plantaze hub. Pipominaji mi klouzek kravsky, ktery jsme bezne sbirali na chate (Hracholuská prehrada), ale podle fotek na internetu jsme zmatená.
Vypadají stejně jako klouzci i jako hřib peprný.
NAvíc je sucho, tak netuším, jak vypadají za vlhka Sad
( nasli jsme ve stejnem lese i kozaky, kremenace a klouzky sličné a obecné a nějaké ryzce)

Nohu nemají dutou.
Vytrusy nepoznam, nemam tak dobre oko.
Vetsina i z tech vetsich ma lehounce podtocene kloboucky, ale najde se i par s rovnym okrajem.

Vypadají velmi podobně jako na teto fotce:


Bohuzel v atlasech vypadaji uplne stejne dva vyse jmenovane duhy, navic v jednom je hrib peprny oznacen jako nejedly. V druhem, ze se pouziva jako koreni. Tak nevim zda "ochutnavat".

Poradite i kdyz davam tak malo indicii? Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JARIN



Založen: 01. 05. 2008
Příspěvky: 578
Bydliště: Hroznětín okr. Karlovy vary

PříspěvekZaslal: ne 27. září 2009 19:46 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

On to ten Kravskej bude. Ještě mě napadl Hřib strakoš podle těch olivových rourek, ale toho jsem ještě neviděl s takhle světlým povrchem klobouku. Jinak Hřib peprný to určitě není.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: ne 27. září 2009 21:51 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

klouzek kravský
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
seekorka



Založen: 30. 07. 2009
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: ne 27. září 2009 23:46 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Klucí, tu fotku jsem jen pridala, protoze to bylo nejpodobnejsi, co jsem na netu nasla... alespon trochu. Smile

Aktualni foto, s odstupem casu a bohuzel mi houby trosku ztmavly.
Tak sim pekne, odbornici, nehante mi fotky, lip to neslo Sad
Jindy se docela snazim Smile

Ty trosicku vetsi, s kloboukem vic dozluta. Vetsimi rourkami vespod.
MEne kousku. Asi jen 5.


Mensi, z plantáží. Stovky a to neprehanim.
Vice docervena a mensi, molitanovy, spodek.


Jak jsem psala vyse, nedaleko rostly kremenace a ryzci (ryzce).
Odhaduji na prave ci borove, nikdy jsme to nesbirala. Dle atlasu i netu, zelenaji oba dva druhy, a priklanim se vic k borovemu, páč ma mit vetší dourky. Ale nikde jsem ho nenasla (ani na netu) az tahle lososove/cervene zbarveneho. Muze to byt lokalitou?



Diky moc za radu a preju krasny zbytek prodlouzeneho vikendu Smile
H


Naposledy upravil seekorka dne ne 27. září 2009 23:48, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JARIN



Založen: 01. 05. 2008
Příspěvky: 578
Bydliště: Hroznětín okr. Karlovy vary

PříspěvekZaslal: po 28. září 2009 11:17 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Ale fotky nikdo nehaní Wink je to Klouzek kravský a Ryzec pravý Lactarius deliciosus
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: út 29. září 2009 9:20 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Fotky jsou ok !!! Kdyby byl každý druh zvlášť, rovnou bych je přesunul do DAtlasu, ale takhle ... Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
seekorka



Založen: 30. 07. 2009
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: út 29. září 2009 20:46 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Bobe, ráda je rozdělím.. ja nechtela urcit ty houby dole, takze tech se to netyka. u tech me jen zajimala ta barva.

NEbo klidne mohu ryzce vymazat (nebo ty, jako admin, zlobit se urcite nebudu)

JSem rada, ze to byl ten klouzek, fakt nevim jak t ze jsou ale trosku jine na tech fotkach.

Diky moc za pomoc panove:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirkajirka2



Založen: 31. 01. 2009
Příspěvky: 38
Bydliště: Střední Morava(Zlínsko)

PříspěvekZaslal: út 29. září 2009 21:38 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Jen taková poznámka k hřibu peprnému...on vařením tu ostou chuť celkem dost ztrácí,takže do směsí je použitelný v pohodě.Jednou když nic jinýho nerostlo jsem ho vařil cca 30 minut v polívce a nebyl ostrý prakticky vůbec.Jako koření (pokud chcu přiostřit jídlo)ho používám nakrájený na malé kousky přidanej těsně před dokončením pokrmu.

Poznávací znamení hřibu(klouzku)peprného

Peprný je drobnější,klobouk obvykle do 5 cm,dužnina zejména ve třeni(stopce) zářivě žlutá a nemění barvu.A téměř vždy roste na místech kde nic jinýho není,cesty,blátivé místa v lese,příkopy atd.Rourky(jak někdo píše molitan Very Happy ) zbarveny obvykle dočervena až dohněda.A malej kousíček se ochutnat dá,oproti chilli nebo wasabi je to úplná nula Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Určovna - Vše okolo určování hub Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory