Obsah fóra DAMyko
Domov Amatérských Mykologů
výroba substrátu hydrolýzou
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Pěstírna - Pěstování hub
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
breca
Anonymní





PříspěvekZaslal: pá 13. července 2007 10:39
  Předmět: výroba substrátu hydrolýzou
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Jsen si vědom, že jsem na amatérském webu, ale v případě jakýkoliv reklamací hledej chybu u sebe, ne u výrobce. Chcešli si vyrobit substrát doma, nepoužívej teplo, je to problematické, ale použi a kup si k tomu hydrolýzní bakterie, vychází to asi 80 Kč na kubík materiálu tj. na 10kg hlívy. Nebo zkus dielektrické ošetření, funguje to s přehledem, při zájmu pokračování po ohlase. lze i foto zaslat, až zjistím jak
Návrat nahoru
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: pá 13. července 2007 11:58 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

... jen povídej! Smile Kde to koupíš, jak to uděláš, ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Anonymní






PříspěvekZaslal: pá 13. července 2007 14:27 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Zatím jen na hlívu, ostatní mají trochu jiné receptury. Utvoř si pořádnou lignolitickou hromadu třeba venku, jedno z čeho/ hoblina pilina štěpka, sláma, trochu vápence, můžeš i kukuřičnou siláž, nebo vřetena/ na těch roste všechno// dokonale smíchej, musí mít dobrou strukturu, můžeš použít i jehličnany, ale ne víc než listnáče, zakup bioalgenát, najdeš na webu, obsahuje sušené enzymi a bakterie, podle návodu rozmíchej a zalévej do konečné vlhkosti, nevim cca 65% vlhkost tzn. tak 3x zalít, ale když to zmáčkneš nesmí ti voda protékat mezi prty, ale musíš ji mezi prsty cítit , je důležitá, již jsem se zmiňoval o osmotickém stavu. asi po čtrnácti dnech i dříve dle okolní teploty,nepřehazovat, ti hromada ztmavne a objeví se penicilium, v tomto stavu je substrát pln malých stravitelných molekul glukozy. Víš dobře jako já, že celuloza je složena z milionu molekul glukozy která je schopna přes semipermeabilní cytoplazmatickou houbovou buněčnou membránu projít a růst, v jiném odkazu již jsem to usměrňoval. Ale chvátej, aby ti substrát neprošel do fáze acetogení/ okyselení/, který je méňe vhodný. Komerční substrát se vyrábí pasterizací, semisterilizací, sterilizací, mám jde o to udělat to mycelku chutné s rychlím nástupem penetace. V současnosti připravuji s Jirkou Václavíkem rozsáhlé dílo této metody s fotografiemi z mikroskopua co udělá celuloza, když ji přetáhneš přes 80 celsia,když budeš mít zájem tak ti jedno pare zašlu, bude ještě tvrdší glukozový polimer.
Damyko poslal bych ti foto, ale neví jak. Já to cpu do tlačenek, teď do dřevěných stěn. Vážně si počkej na to penicilium.Osazuj tak 4-5% je to lepší a dobře promíchej, na okolní kontaminaci se *píííp* ta tě neohrožuje při tak raketovém nástupu penetrace
Návrat nahoru
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: pá 13. července 2007 16:35 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Super informace!!! ... obrázky přidáš jako soubor viz. Nápověda a téma o přílohách - kliknout Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
sus scrofa



Založen: 16. 09. 2007
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: ne 16. září 2007 13:39 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

pá 13. července 2007 14:27 Anonymous napsal:
Zatím jen na hlívu, ostatní mají trochu jiné receptury. Utvoř si pořádnou lignolitickou hromadu třeba venku, jedno z čeho/ hoblina pilina štěpka, sláma, trochu vápence, můžeš i kukuřičnou siláž, nebo vřetena/ na těch roste všechno// dokonale smíchej, musí mít dobrou strukturu, můžeš použít i jehličnany, ale ne víc než listnáče, zakup bioalgenát, najdeš na webu, obsahuje sušené enzymi a bakterie, podle návodu rozmíchej a zalévej do konečné vlhkosti, nevim cca 65% vlhkost tzn. tak 3x zalít, ale když to zmáčkneš nesmí ti voda protékat mezi prty, ale musíš ji mezi prsty cítit , je důležitá, již jsem se zmiňoval o osmotickém stavu. asi po čtrnácti dnech i dříve dle okolní teploty,nepřehazovat, ti hromada ztmavne a objeví se penicilium, v tomto stavu je substrát pln malých stravitelných molekul glukozy. Víš dobře jako já, že celuloza je složena z milionu molekul glukozy která je schopna přes semipermeabilní cytoplazmatickou houbovou buněčnou membránu projít a růst, v jiném odkazu již jsem to usměrňoval. Ale chvátej, aby ti substrát neprošel do fáze acetogení/ okyselení/, který je méňe vhodný. Komerční substrát se vyrábí pasterizací, semisterilizací, sterilizací, mám jde o to udělat to mycelku chutné s rychlím nástupem penetace. V současnosti připravuji s Jirkou Václavíkem rozsáhlé dílo této metody s fotografiemi z mikroskopua co udělá celuloza, když ji přetáhneš přes 80 celsia,když budeš mít zájem tak ti jedno pare zašlu, bude ještě tvrdší glukozový polimer.
Damyko poslal bych ti foto, ale neví jak. Já to cpu do tlačenek, teď do dřevěných stěn. Vážně si počkej na to penicilium.Osazuj tak 4-5% je to lepší a dobře promíchej, na okolní kontaminaci se *píííp* ta tě neohrožuje při tak raketovém nástupu penetrace


Vskutku pěkný návod ale žádný vyhledávač mi Bioalgenát nenašel.
Nemáte nějakou www. adresu.? Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sus scrofa



Založen: 16. 09. 2007
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: út 18. září 2007 19:09
  Předmět: Re: výroba substrátu hydrolýzou
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

pá 13. července 2007 10:39 breca napsal:
Jsen si vědom, že jsem na amatérském webu, ale v případě jakýkoliv reklamací hledej chybu u sebe, ne u výrobce. Chcešli si vyrobit substrát doma, nepoužívej teplo, je to problematické, ale použi a kup si k tomu hydrolýzní bakterie, vychází to asi 80 Kč na kubík materiálu tj. na 10kg hlívy. Nebo zkus dielektrické ošetření, funguje to s přehledem, při zájmu pokračování po ohlase. lze i foto zaslat, až zjistím jak


Nevím jak koho ale mne tyto technologie zajímají moc. Proto bych chtěl poprosit o konkretnější informace. Pokud nejsou technicky náročné tak je jistě využije více houbařů. Předem děkuji. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní






PříspěvekZaslal: st 26. září 2007 12:07 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

pá 13. července 2007 14:27 Anonymous napsal:
Zatím jen na hlívu, ostatní mají trochu jiné receptury. Utvoř si pořádnou lignolitickou hromadu třeba venku, jedno z čeho/ hoblina pilina štěpka, sláma, trochu vápence, můžeš i kukuřičnou siláž, nebo vřetena/ na těch roste všechno// dokonale smíchej, musí mít dobrou strukturu, můžeš použít i jehličnany, ale ne víc než listnáče, zakup bioalgenát, najdeš na webu, obsahuje sušené enzymi a bakterie, podle návodu rozmíchej a zalévej do konečné vlhkosti, nevim cca 65% vlhkost tzn. tak 3x zalít, ale když to zmáčkneš nesmí ti voda protékat mezi prty, ale musíš ji mezi prsty cítit , je důležitá, již jsem se zmiňoval o osmotickém stavu. asi po čtrnácti dnech i dříve dle okolní teploty,nepřehazovat, ti hromada ztmavne a objeví se penicilium, v tomto stavu je substrát pln malých stravitelných molekul glukozy. Víš dobře jako já, že celuloza je složena z milionu molekul glukozy která je schopna přes semipermeabilní cytoplazmatickou houbovou buněčnou membránu projít a růst, v jiném odkazu již jsem to usměrňoval. Ale chvátej, aby ti substrát neprošel do fáze acetogení/ okyselení/, který je méňe vhodný. Komerční substrát se vyrábí pasterizací, semisterilizací, sterilizací, mám jde o to udělat to mycelku chutné s rychlím nástupem penetace. V současnosti připravuji s Jirkou Václavíkem rozsáhlé dílo této metody s fotografiemi z mikroskopua co udělá celuloza, když ji přetáhneš přes 80 celsia,když budeš mít zájem tak ti jedno pare zašlu, bude ještě tvrdší glukozový polimer.
Damyko poslal bych ti foto, ale neví jak. Já to cpu do tlačenek, teď do dřevěných stěn. Vážně si počkej na to penicilium.Osazuj tak 4-5% je to lepší a dobře promíchej, na okolní kontaminaci se *píííp* ta tě neohrožuje při tak raketovém nástupu penetrace


Také mne zajímají bližšší informace. (Např. Co je to pořádná hromada Smile , když to člověk dělá v množství 1-2 malých balíků slámy. ).

Na internetu přípravek, který by mohl odpovídat uvedenému bioalgenátu - Bio-Algeen http://www.bioalgeen.cz/kompostovani.html (studie jiného přípravku této značky http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=30173).
Návrat nahoru
sus scrofa



Založen: 16. 09. 2007
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: so 13. října 2007 14:06
  Předmět: Re: výroba substrátu hydrolýzou
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

pá 13. července 2007 9:39 breca napsal:
Nebo zkus dielektrické ošetření, funguje to s přehledem, při zájmu pokračování

Jsem moc vděčný za tyto skvělé informace, ještě bych rád poprosil o konkrétnější info k dielektrickému ošetření, když to tak príma funguje.
Předem moc děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Pěstírna - Pěstování hub Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory