Obsah fóra DAMyko
Domov Amatérských Mykologů
Fotografujeme houby - Jak na to?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Fotoradna - Fotíme houby a upravujeme obrázky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: po 13. listopadu 2006 16:31 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

xmsi: cožpak žiješ v betovnové kopce!?!? Hub je všude spousta a některé se dají určit i z fotky ... tož neváhej a foť Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: po 13. listopadu 2006 16:32 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Pantáto, co máš za stroj ... já to zapoměl Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Radek Doležal
Čestný člen


Založen: 16. 07. 2006
Příspěvky: 477
Bydliště: Smrkový Týnec (okr. Chrudim)

PříspěvekZaslal: po 13. listopadu 2006 16:36 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Na fotce je klasická chyba fotografa (porušení bodu 3), v pravo dole je vidět zrcátko pro nasvěcování.


   128.39 kB    
lupenopórka červenožlutá
chyba.jpg
   chyba.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sley
Čestný člen


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 1594
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: po 13. listopadu 2006 16:41 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

po 13. listopadu 2006 15:30 Bob napsal:
...Je třeba udělat mnoho fotek jen kvůli tomu, aby jsi zjistil, jak se ten tvůj drobek chová.

Přesně touto cestou chci jít - letos to už asi nestihnu, válet se v lese po zemi v týhle zimě by asi nebylo nejrozumnější, ale příští rok se na to vrhnu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Sley
Čestný člen


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 1594
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: po 13. listopadu 2006 16:42 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

po 13. listopadu 2006 15:36 Radek Doležal napsal:
Na fotce je klasická chyba fotografa (porušení bodu 3)

Jestli to chápu dobře - vadí tam ty zelené lupeny?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: po 13. listopadu 2006 16:47 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Sleyi ... porozumět si s kompaktem je spíše práce na doma. Je to nudné, nudné, nudné. Ale pokud se naučíš znát limity svého obrázkometu, pak budeš častěji spokojenější. Teotie je taky fajn ... když nastuduješ s jakou hloubkou ostrosti tvůj stroj vlastně pracuje (ten clonový rozsah nic moc) tak si také ušetříš mnoho zklamání. Jenže amatér neamatér ... pokud chceš, pak musíš studovat a to se nejlépe nastuduje na www.fotografovani.cz a jinde. Články jsou tam super a naučí se člověk skoro všechno Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
xmsi



Založen: 28. 04. 2006
Příspěvky: 255
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: po 13. listopadu 2006 16:47 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

koukni na fotku z nekolika metru... co vidis? houbu? nebo neco zeleneho? zvolil jsi spatne pozadi, foceny objekt neni videt, priste houbu prenest na zeleny mech a porovnej rozdil...
_________________
kulihrasek, spise fotograf nez mykolog
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pantáta
Čestný člen


Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 1583
Bydliště: Praha 6 - Dejvice

PříspěvekZaslal: po 13. listopadu 2006 16:53 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

po 13. listopadu 2006 15:32 Bob napsal:
Pantáto, co máš za stroj ... já to zapoměl Smile


Mám velmi levný stroj Canon Powershot A520 a snažím se z něj vyždímat maximum.

Velké rezervy mám také v následné úpravě fotek v editoru. Ale teď se stále ještě snažím spíš dostat co nejvíce z toho foťáku. Pak se snad začnu učit fotky trochu upravovat.

Mám od Kudláčka cosi s názvem Zoner Photostudio 8, což umí údajně spoustu věcí,ale neumím s tím pracovat a neznám všehny možnosti tohoto prográmku.

Hlavně mi ale chybí to hlavní - schopnost poznat to co je na fotce blbě a dá-li se to nějak dodatečně úpravou v editoru odstranit Surprised Smile

V zimě bych se k tomu rád dostal,ale mně pokud někdo něco na PC neukáže v praxi, tak se většinou nechytám ... Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sley
Čestný člen


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 1594
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: po 13. listopadu 2006 16:56 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

po 13. listopadu 2006 15:47 xmsi napsal:
...zvolil jsi spatne pozadi...

To jsem ale nefotil já - i když to jako fotka ode mne možná vypadá Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
xmsi



Založen: 28. 04. 2006
Příspěvky: 255
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: po 13. listopadu 2006 16:59 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

pantato jsme oba z plzenska, staci se domluvit...
_________________
kulihrasek, spise fotograf nez mykolog
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sley
Čestný člen


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 1594
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: po 13. listopadu 2006 17:01 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

po 13. listopadu 2006 15:53 Pantáta napsal:
Hlavně mi ale chybí to hlavní - schopnost poznat to co je na fotce blbě...

Tak v tom jsme na tom úplně stejně Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
witch



Založen: 17. 10. 2006
Příspěvky: 464
Bydliště: okres Benešov

PříspěvekZaslal: po 13. listopadu 2006 17:38 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

hezky se nam to tu rozjelo Smile .. to sem rada..

sama jsem super-amater s moji hrackou.. dodneska jsem si ani neprecetla manual, protoze nesnasim manulay :O>>>

... no nicmene.. kolikrat prave nevim, co je na moji fotce spatne.. potazmo cim to je zpusobeno..

mam Olympus C-720 .. ma 8x opticky zoom, coz je supr na krajinky a zviratka v dalce (kdyz to teda udrzim, ze..:OP ).. ale makro, to je dilo.. Confused

_________________
witch mish <:3~
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin Kříž



Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 2638
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: út 14. listopadu 2006 2:12 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

po listopadu 13, 2006 12:41 pm xmsi napsal:
pozadi by vzdy melo byt neostre

Vždy? Dovoluji si nesouhlasit. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sley
Čestný člen


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 1594
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: út 14. listopadu 2006 8:20 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

po 13. listopadu 2006 16:38 witch napsal:
hezky se nam to tu rozjelo Smile .. to sem rada..

Já jsem taky rád, ale aby nám to tu neusnulo, tak pošli (a vy ostatní - např. Vojta - taky) nějakou tu fotku na posouzení, ať se máme z čeho (z vlastních chyb Smile ) učit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
xmsi



Založen: 28. 04. 2006
Příspěvky: 255
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: út 14. listopadu 2006 9:10 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

14. listopadu 06, 1:12 Martin Kříž napsal:
po listopadu 13, 2006 12:41 pm xmsi napsal:
pozadi by vzdy melo byt neostre

Vždy? Dovoluji si nesouhlasit. Smile


povoluje se, viz bod 6. experimentovat, nebrat vse jako dogma...

pokud to vezmes sirokacem pekne od zeme, budes mit pekne pozadi, vyvazene nasviceni houby i oblohy, nebo srovnas-li to prechodovym filtrem ci dvojitou expozici a bude-li tam barevny kontrast, muzes mit ostry vse od houby do nekonecna...

cas od casu takovou fotku je dobre udelat, pri promitani je to prijemne zpestreni, moc rad mam takhle foceny muchomurky cervene v brezovem lese na podzim...

jak rikam, rutina Wink az budete na jare delat houbarskej vylet/vikend, prosim kontaktujte mne, udelame workshop "jak fotit houby"

_________________
kulihrasek, spise fotograf nez mykolog
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Fotoradna - Fotíme houby a upravujeme obrázky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 2 z 9

 
Přejdi na:  
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory