Obsah fóra DAMyko
Domov Amatérských Mykologů
Hřibová sadba
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Pěstírna - Pěstování hub
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jirka
Anonymní





PříspěvekZaslal: pá 10. září 2010 9:58
  Předmět: Hřibová sadba
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Ahoj. Nemáte někdo zkušenosti s tímto:
http://www.4home.cz/zahrada-a-kvetiny/kvetiny-a-houby/sadba-hriby-[400331]

A co si o tom myslíte?
Návrat nahoru
Roman Manak



Založen: 08. 07. 2009
Příspěvky: 1379
Bydliště: Veselí nad Moravou

PříspěvekZaslal: pá 10. září 2010 20:46 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

No, s tímhle opravdu zkušenosti nemám. A co si o tom myslím? Na jednu stranu jsem rozpačitý, na druhou stranu - je to docela známé. Četl jsem recepty jak si na zahrádce vypěstovat určitý druh houby - stačí najít plodnici plnou výtrusů, rozmělnit ji ve vodě a pak tím pokropit příslušné místo. Výtrusy vyklíčí, vyrostou a za čas a při příhodných podmínkách můžeme očekávat houby. Je to logické, nic světoborného. Ale hodně mě překvapilo, že se to dělá i komerčně. No ale dnes už se dá prodat všechno. Pokud ten přípravek opravdu obsahuje výtrusy zmíněných druhů hub, mohlo by to fungovat. Výtrusy si po nějaký čas klíčivost ponechávají, takže proč ne? Jen by mě zajímalo, kolik lidí si to objedná, jaká je "koncentrace výtrusů", jak sbírali materiál a další podobné věci Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roman Manak



Založen: 08. 07. 2009
Příspěvky: 1379
Bydliště: Veselí nad Moravou

PříspěvekZaslal: pá 10. září 2010 20:50 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Jo ale možná bych viděl problém v následujícím. Nějaký "houbař", který zná tak maximálně žampiony a hlívy z obchodu dostane chuť na nějaký hříbek a objedná si to. "Nasadí houby" a za půl roku bude sklízet vše co mu pod stromem vyroste. Jenže ouha - ona mu tam může vyrůst i nějaká jiná houba, vždyť to je běžné. Nedej bože nějaká jedovatá... Docela by mě zajímalo jestli je tohle zmiňováno i v tom zmíněném návodu a jestli je tam třeba i nějaký miniatlas těch hub, které z té sadby vyrostou a můžou se sbírat a posléze sníst. Pokud by někdo náhodou tuhle sadbu i s návodem měl, dejte někde naskenovaný návod pls k dispozici.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka Kohl
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 1961
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: so 11. září 2010 7:43 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Já si o tom myslím svoje..... Evil or Very Mad
_________________
Jirka Kohl
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JETHRO
Čestný člen


Založen: 09. 11. 2005
Příspěvky: 1922
Bydliště: Roudnice nad.Labem

PříspěvekZaslal: so 11. září 2010 10:23 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

já taky..švindlcaust: Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní






PříspěvekZaslal: st 28. ledna 2015 10:02 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

pá 10. září 2010 19:46 Roman Manak napsal:
stačí najít plodnici plnou výtrusů, rozmělnit ji ve vodě a pak tím pokropit příslušné místo. Výtrusy vyklíčí, vyrostou a za čas a při příhodných podmínkách můžeme očekávat houby.


Jak jednoduche. Laughing https://www.youtube.com/watch?v=_1-X-_QWBXQ&feature=player_detailpage
Návrat nahoru
daggy



Založen: 29. 05. 2013
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: čt 29. ledna 2015 21:17 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Nezmysel Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Pěstírna - Pěstování hub Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory