Obsah fóra DAMyko
Domov Amatérských Mykologů
Hnojník co si libuje ve skleníku mezi sazenicemi aster
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Určovna - Vše okolo určování hub
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9088
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: po 29. května 2006 12:58
  Předmět: Hnojník co si libuje ve skleníku mezi sazenicemi aster
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

kdo ví jak se jmenuje ... v atlsech jsem se nedopátral.


   248.59 kB    
26.5.2006, ve skleníku mezi sazenicemi aster, (c) Bob
Hnojnik-ve-skleniku-01.jpg
   Hnojnik-ve-skleniku-01.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Martin Kříž



Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 2638
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: po 29. května 2006 13:02 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Tě pic, to je věc. Nic nezkazíš, když takovéto zajímavé nálezy usušíš (a stručně si popíšeš), pak to můžeš kdykoliv strčit nějakému coprinologovi. Ten to pak se snímkem velmi uvítá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9088
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: po 29. května 2006 13:05 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Neboj Martine, týden dva jsem nemohl z domu. Celou tu dobu mi rostou ve skleníku a já je pozoruji. Dokonce jsem zjistil, že se dají přesadit. A jelikož mám odpozorované spoustu věcí, dnes večer foťák fotil samočině růst. Doufám, že se to povedlo - až to spojím do videa ukážu vám jek roste a umírá, ale možná mi došli baterky, tak to budu muset zkusit ještě nějak jinak Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mat60
Čestný člen


Založen: 02. 12. 2005
Příspěvky: 2571
Bydliště: Paskov

PříspěvekZaslal: út 30. května 2006 8:28 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

To je fakt interesantní hnojník, pokud to ale hnojník vůbec je Laughing. Nic podobného jsem ještě neviděl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Bob
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 9088
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: út 30. května 2006 8:52 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Takže slíbené video: Posledních 22 hodin neznámého hnojníka.

Houby stále rostou a tak mám odpozorováno spoustu stádií - napíšu o tom článek a spoustu fotek. Vím, že nejprve během ca. 4 dnů doroste klobouček velikosti před počátkem rychlého růstu. Pak asi 3 dny sbírá síly a nic nedělá. Následně kolem 16:00 začne pomaličku růst. Přes noc pak dokončí celý vývoj. Vždy jsem ráno přišel pozdě a tak jsem ho zkusil při počátku růstu přesadit a vše nafotit a spojit do animace. Ještě jednou pokus zopakuji, abych měl víc informací. Dávám sem to menší a méně kvalitní video. Každý krok reprezentuje 15 minut. Je vidět, že třeň roste "z klobouku" a nikoli "ze země". Je vidět, že při prvním pootevření klobouku (ca. v 1:00) vypadnou výtrusy. Je vidět, jak je klobouk škrábnutý pouhým listem toho plevele. Načítání bude asi chvilku trvat, ale stojí to za to! Smile



Naposledy upravil Bob dne čt 07. června 2007 15:42, celkově upraveno 5 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jirka Kohl
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 1961
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út 30. května 2006 8:54 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

wow!!!! Paráda !!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pantáta
Čestný člen


Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 1583
Bydliště: Praha 6 - Dejvice

PříspěvekZaslal: út 30. května 2006 8:54 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

To je super Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Shocked Shocked Shocked Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mat60
Čestný člen


Založen: 02. 12. 2005
Příspěvky: 2571
Bydliště: Paskov

PříspěvekZaslal: út 30. května 2006 8:56 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Senzace. Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lupo
Site Admin


Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 2312
Bydliště: Chomutov

PříspěvekZaslal: út 30. května 2006 9:05 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Tak to vidím poprvé v životě, nádhera
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sley
Čestný člen


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 1594
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: út 30. května 2006 9:10 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Super! Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
gekko
Čestný člen


Založen: 15. 02. 2006
Příspěvky: 587
Bydliště: ČB/UL

PříspěvekZaslal: út 30. května 2006 9:28 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Krása nemírná Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
InKaso



Založen: 31. 01. 2006
Příspěvky: 211
Bydliště: Kravaře

PříspěvekZaslal: út 30. května 2006 15:47 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Jak se to začalo hýbat, tak jsem si myslel, že se opět probudil Umělec.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kateřina Jakšová



Založen: 09. 11. 2005
Příspěvky: 89
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út 30. května 2006 16:34 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Tohle se ti skutečně povedlo!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pepa
Čestný člen


Založen: 07. 11. 2005
Příspěvky: 845
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út 30. května 2006 18:24 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

PARÁDA Bobe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kraken
Čestný člen


Založen: 10. 11. 2005
Příspěvky: 2508
Bydliště: Klášterec nad Ohří

PříspěvekZaslal: st 31. května 2006 9:36 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

To fakt stojí za to Exclamation Exclamation Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Určovna - Vše okolo určování hub Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory