Obsah fóra DAMyko
Domov Amatérských Mykologů
Melastiza chateri - Mistička oranžová
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> DAtlas - Atlas diskuse
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jiří Janda



Založen: 01. 03. 2014
Příspěvky: 51
Bydliště: jihočech

PříspěvekZaslal: po 05. června 2017 13:42
  Předmět: Melastiza chateri - Mistička oranžová
Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Saprotrofní vřeckovýtrusná houba, která rostla v početné kolonii na holé zemi. Zastíněná hlinitopísčitá lesní cesta v blízkosti potoka. V okolí rostly buky, smrky, borovice. 600 m n.m.


   197.95 kB    
4.června 2017, podhůří Novohradských hor, 600 m n.m.
P6042051u.jpg
   P6042051u.jpg

   196.59 kB    
4.června 2017, podhůří Novohradských hor, 600 m n.m.
P6042049u.jpg
   P6042049u.jpg

   194.79 kB    
4.června 2017, podhůří Novohradských hor, 600 m n.m.
P6042047u.jpg
   P6042047u.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Tori



Založen: 06. 07. 2013
Příspěvky: 150

PříspěvekZaslal: st 07. června 2017 1:29 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Pěkné fotky a typický biotop, super. Platné jméno je Melastiza cornubiensis (Berk. et Br.) J. Moravec (na základě typové studie obou druhů synonymizoval Moravec, 1992 + 1994). Novější kombinace Aleuria cornubiensis (Berk. et Br.) J. Moravec se pokud vím už teď moc nepoužívá, jelikož v několika DNA analýzách Pyronemataceae vyšly oba rody přeci jen jako samostatné.

Jak často nacházíte druhy M. cornubiensis a M. carbonicola? (Dotaz i na ostatní.) Pro mě je M. cornubiensis vzácnější (mám jen 1 vlastní sběr, zatímco carbonicola 4). Taky jsem ještě neviděla dva druhy Melastiza růst pohromadě, ale několikrát už jsem sbírala z jednoho místa Melastiza (carbonicola) + Aleuria aurantia, případně i nějakou kosmatku. Rostly buď blízko sebe (10-20 cm), anebo i Melastiza + Aleuria promíchané navzájem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jiří Janda



Založen: 01. 03. 2014
Příspěvky: 51
Bydliště: jihočech

PříspěvekZaslal: st 07. června 2017 10:53 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Dík za kompliment a za zajímavé informace. Tento druh jsem našel poprvé nejen na této lokalitě. Tvá zkušenost se společným růstem s Aleurií je na místě. Na stejné lokalitě totiž nacházím právě ji, ale tentokrát ne, možná i z důvodu většího sucha. Původně jsem myslel, že jde právě o Aleurii nebo nějakou Scutellinii. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Radek Doležal
Čestný člen


Založen: 16. 07. 2006
Příspěvky: 477
Bydliště: Smrkový Týnec (okr. Chrudim)

PříspěvekZaslal: st 07. června 2017 17:44 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

st 07. června 2017 1:29 Tori napsal:

Jak často nacházíte druhy M. cornubiensis a M. carbonicola? ....


Já je moc často nenacházím, poslední dobou je tu sucho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> DAtlas - Atlas diskuse Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory