Obsah kuchařského fóra DAMyko Domov Amatérských Mykologů  

Noviny Fórum Atlas hub Kuchař HledatHledat NápovědaNápověda RegistraceRegistrace PřihlášeníPřihlášení

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fora -> Polévky
Kuřecí vývar s houbovými knedlíčky
PříspěvekZaslal: Sley, čt březen 30, 2006 6:59 am  
Geografický/národní původ: ČR
 
Vhodná houba: Směs hub
 Doposud nehodnoceno
 
Ingredience:
250 g kuřecích křídel,
2 cibule,
1 mrkev,
sůl,
300 g strouhanky,
50 g másla,
1 vejce,
muškátový oříšek,
150 g hub,
petrželka nebo pažitka
 
Postup přípravy:
Do hrnce dáme vařit vodu, omytá křídla, cibuli, sůl, nové koření. Mezitím, co se nám vaří kuřecí vývar si připravíme knedlíčky. Do mísy dáme strouhanou housku, máslo, vejce, koření, podušené, nadrobno nakrájené houby, petrželku, nebo pažitku. Vše zalijeme trochou vývaru a prohněteme v tužší těsto. Z těsta v dlaních vytvarujeme malé knedlíčky. Uvařený vývar přecedíme. Do vařícího vývaru dáme vařit knedlíčky, když nám vyplavou nahoru, nastrouháme syrovou mrkev a přidáme do polévky. Až se vše ještě jednou povaří, dochutíme dle své chuti, přidáme pažitku nebo petrželku a podáváme.
 Vývar s houbovými knedlíčky.jpg
Vývar s houbovými knedlíčky.jpg
 64.17 kB
Polévka slepičí s houbovými knedlíčky.
PříspěvekZaslal: Lotte, út srpen 26, 2008 11:01 am  
Ta polévka se mi líbí, já jsem si ji opsala, ale příjde mi, že 300 g strouhanky na ty knedlíčky je hrozně moc. Nezabloudila tam nějaká chyba?
PříspěvekZaslal: Sley, út srpen 26, 2008 12:27 pm  
Receptů na houbové knedlíčky do polévky je více - někde píšou 300g strouhanky, někde 100g, někde "strouhanka dle potřeby" a i já se přikláním k té třetí variantě Very Happy
PříspěvekZaslal: Lotte, út srpen 26, 2008 9:02 pm  
Děkuji, já jsem si to myslela také. Podle potřeby. Lotte Rolling Eyes
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah kuchařského fóra DAMyko -> Polévky Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Copyright © DAMyko 2005-2011, pokud není jednoznačně uveden autor. Všechna práva vyhrazena autorům, pokud není uvedeno jinak.
Copyright © by the DAMyko 2005-2011, when no specific author is mentioned. All rights reserved by authors, except when otherwise stated.

Správce stránek - Site Admin: BoLuBol