Obsah kuchařského fóra DAMyko Domov Amatérských Mykologů  

Noviny Fórum Atlas hub Kuchař HledatHledat NápovědaNápověda RegistraceRegistrace PřihlášeníPřihlášení

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fora -> Bezmasá jídla
Bramborové placky /cmunda/ s hlívou ústřičnou.
PříspěvekZaslal: Jiří Novák, pá listopad 29, 2013 9:54 pm  
Geografický/národní původ: Vlastní výmysl
 
Počet porcí: ?
Vhodná houba: Hlíva ústřičná
Doporučená příloha: pivo, já mám k tomu rád mléko, ale plnotučné.
 Doposud nehodnoceno
 
Ingredience:
200g hlívy, 500 g brambor, 1-2 vajíčka, střední cibule, trochu strouhanky a solamylu, česnek, majoránka, kmín, můžeme i trošku pepře, sůl, sádlo, trochu mléka. Samozřejmě gramáž jednotlivých surovin je přibližná. Např. hlíva je myšlena v syrovém stavu, podušením se samozřejmě odpaří část vody.
 
Postup přípravy:
Hlívu nakrájíme na hrubší plátky a na trošce sádla s cibulí, trochou česneku, kmínem - může být i drcený, podusíme. Můžeme mírně osolit. Pak necháme zchladnout a umeleme na masovém strojku. Ten pak "vyčistíme" rohlíkem nejlépe gumovité konzistence namočeným v mléce. -Pak už ale do bramborákového těsta tyto ingredience nedáváme.
Do této fašírky nastrouháme syrové olopané brambory - doporučuji asi tak 1/5 nastrouhat na hrubším a zbytek na jemnějším struhadle - zbytečnou vodu je třeba slít, např. ji můžeme pak přidat do polévky, pokud něco takového vaříme zároveň. Přidáme ostatní ingredience, koření a sůl dle chuti a pořádně promícháme. Na rozpálené sádlo (může být i olej - ale to dle mne není ono) tvoříme placky asi tak 0,5 cm silné a smažíme po obou stranách dozlatova.
Dobrou chuť.
K tomu solamylu: není nutné ho používat. Jak má kdo šmak. Já ho trochu přidávám proto, že jednak nasaje trochu vody a pak že dělá placky takové trošku křupavější.
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah kuchařského fóra DAMyko -> Bezmasá jídla Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Copyright © DAMyko 2005-2011, pokud není jednoznačně uveden autor. Všechna práva vyhrazena autorům, pokud není uvedeno jinak.
Copyright © by the DAMyko 2005-2011, when no specific author is mentioned. All rights reserved by authors, except when otherwise stated.

Správce stránek - Site Admin: BoLuBol