Obsah kuchařského fóra DAMyko Domov Amatérských Mykologů  

Noviny Fórum Atlas hub Kuchař HledatHledat NápovědaNápověda RegistraceRegistrace PřihlášeníPřihlášení

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fora -> Pokrmy s masem
Vepřové na liškách
PříspěvekZaslal: Kraken, čt červenec 14, 2011 11:24 am  
Geografický/národní původ: Podkrušnohoří
 
Počet porcí: 4
Doba přípravy: 120 min
Vhodná houba: Liška
Doporučená příloha: Knedlík, rýže, těstoviny, pečivo
 Doposud nehodnoceno
 
Ingredience:
500 g libového bůčku, 500 g lišek, 1 větší cibule, 1 kostka bujónu, koření dle chuti, olej, voda, mouka
 
Postup přípravy:
Na oleji necháme zesklovatět pokrájenou cibuli, pak přidáme proužky (kostky) masa a zprudka je osmahneme. Když je maso zatáhne, přidáme lišky. Nekrájet moc na drobno, dušením se o dost zmenší. Po odpaření vody z lišek přidáme bujón a koření. Já použil masox a zahradní směs bylinek. Masox je dostatečně slaný, proto jsem nepoužil sůl. Poté se vše zaleje vodou, aby hladina byla zároveň s masem a houbami. Pod pokličkou se dusí, až maso změkne a v případě potřeby se doplní odpařená voda. Po dvou hodinách se maso úplně rozpadalo. Nakonec se na zahuštění v hrnečku studené vody rozkvedlají asi dvě vrchovaté lžíce hladké mouky, naleje se to do omáčky a nechá přejít varem. Labužníci si mohou omáčku zjemnit trochou smetany.
 
Zdroj: Vlastní recept
 DSC09541.JPG
DSC09541.JPG
 81.21 kB
Na fotku jsem si vzpoměl, až když už skoro nic nezbylo...
PříspěvekZaslal: HelenaM, út červenec 26, 2011 8:12 pm  
Recept jsem nezkoušela, ale dovedu si ho živě představit - je určitě patřičně "jedlý" Smile Určitě ho o víkendu vyzkouším, právě i na Táborsku začaly růst houby Very Happy
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah kuchařského fóra DAMyko -> Pokrmy s masem Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Copyright © DAMyko 2005-2011, pokud není jednoznačně uveden autor. Všechna práva vyhrazena autorům, pokud není uvedeno jinak.
Copyright © by the DAMyko 2005-2011, when no specific author is mentioned. All rights reserved by authors, except when otherwise stated.

Správce stránek - Site Admin: BoLuBol