Obsah kuchařského fóra DAMyko Domov Amatérských Mykologů  

Noviny Fórum Atlas hub Kuchař HledatHledat NápovědaNápověda RegistraceRegistrace PřihlášeníPřihlášení

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fora -> Bezmasá jídla
Šafránová rýže s opečenými houbami
PříspěvekZaslal: Poustevnice, út listopad 17, 2009 7:18 pm  
Geografický/národní původ: inspirace italskou kuchyní
 
Počet porcí: 2
Doba přípravy: 30 min.
Vhodná houba: hřibovité, tvrdé a sušší
 Doposud nehodnoceno
 
Ingredience:
rýže kulatozrnná - 1 hrnek (nejlepší je značka Arborio),
1 cibulka,
2 lžíce oleje,
3 lžíce másla,
sůl,
špetka šafránu (stačí pár nitek),
může být zeleninový vývar
hřibovité houby na posypání rýže
petrželka apod. dle chuti
 
Postup přípravy:
Na lžíci oleje a lžíci másla opečeme kulatozrnnou rýži - pokrm má být mazlavý, jako italské risotto. Když se rýže prohřeje, mírně osolíme a zalijeme 1,5 hrnkem vody. Vložíme nitky šafránu - rýže dostane krásnou žlutou barvu. Doporučuji nezaměňovat s kari kořením - chuť by byla jiná. Pokud máme kvalitní rýži Arborio a nemáme šafrán, může se šafrán vynechat. Rýži dusíme do měkka, občas opatrně zamícháme. Já to dělám v silnostěnném litinovém hrnci. Do hotové rýže vmícháme lžíci čerstvého másla a odstavíme. Mezitím si zvlášť na lžíci oleje a lžíci másla opečeme na plátky nahrájené sušší hřibovité houby. Těmi pak rýži obložíme, čím víc hub, tím lépe. Můžeme vmíchat zelenou petrželku, já mám na talíři zelený listový salátek kozlíček polníček.
Pokrm je jednoduché chuti, vyniká v něm chuť kvalitní rýže, pravého másla a houbová chuť.
 
Zdroj: Vlastní fantazie
 afránová rýže a houby.jpg
afránová rýže a houby.jpg
 56.16 kB
Ještě jsem si všimla
PříspěvekZaslal: Poustevnice, út listopad 17, 2009 7:20 pm  
koukám, že tam mám i syrová rajčata. Syrová zelenina dle chuti. Dobrou chuť. Rýži Arborio mají běžně v hypernově nebo v tescu.
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah kuchařského fóra DAMyko -> Bezmasá jídla Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Copyright © DAMyko 2005-2011, pokud není jednoznačně uveden autor. Všechna práva vyhrazena autorům, pokud není uvedeno jinak.
Copyright © by the DAMyko 2005-2011, when no specific author is mentioned. All rights reserved by authors, except when otherwise stated.

Správce stránek - Site Admin: BoLuBol