Obsah kuchařského fóra DAMyko Domov Amatérských Mykologů  

Noviny Fórum Atlas hub Kuchař HledatHledat NápovědaNápověda RegistraceRegistrace PřihlášeníPřihlášení

Hnojník obecný
Přidat nové téma   Zaslat odpověď   Obsah fora -> Hledám recept na...
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pantáta
Čestný člen


Založen: 8.11.2005
Příspěvky: 1583
Bydliště: Praha 6 - Dejvice

PříspěvekZaslal: st prosinec 06, 2006 12:01 pm    Předmět: Hnojník obecný Citovat

Zkoušel jste je někdo???? V jaké úpravě???

Já zatím ne,ale v neděli jsem už skoro neodolal, když jsem ve Stromovce viděl v trávě spoustu nádherných a šťavnatých mladých plodniček ...


Naposledy upravil Pantáta dne st prosinec 06, 2006 3:47 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kraken
Čestný člen


Založen: 9.11.2005
Příspěvky: 2508
Bydliště: Klášterec nad Ohří

PříspěvekZaslal: st prosinec 06, 2006 12:49 pm    Předmět: Citovat

Já z nich společně s různýma penízovkama minule udělal klasiku. Cibule, houby, pikantní klobása, vajíčka a koření - s čerstvým chlebem to nemělo chybu! Smile Manželka to bohužel nechtěla jíst, ty hnojníky se jí vůbec nelíbily. Sad Takže jsem druhý den zbytek smíchal s rýží a taky to byla dobrota. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bob
Site Admin


Založen: 4.11.2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: st prosinec 06, 2006 3:38 pm    Předmět: Citovat

Já jsem dopadl tak, že jsem byl vykázán i s hnojníky z domu, protože z nich vylézaly nějaké mušky ... vzdal jsem to a vysadil je na zahradu ... uvidíme, jestli za rok vyrostou Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Sley
Čestný člen


Založen: 4.11.2005
Příspěvky: 1594
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: st prosinec 06, 2006 3:58 pm    Předmět: Citovat

Hnojník obecný patří u mě k té skupině hub (dále třeba čirůvka dvoubarvá a jiné "zcela běžné" houby), o kterých se v atlasech píše jak hojně všude rostou a já najdu tak 3 kusy za rok Sad , takže osobní zkušenosti s ním nemám. Ale obecně o něm čtu, že má velmi jemnou chuť, vyzkoušej třeba nějakou ne moc kořeněnou delikatesku...dovedu si ho představit třeba zlehka podušený na másle a pak zalitý vejcem jako omeleta.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
StřeLenka



Založen: 25.9.2007
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: út září 25, 2007 8:06 am    Předmět: Citovat

Hnojníky jsou naprosto skvělá záležitost. Jen se musí rychle spotřebovat, tzn, nasbírat a ihned připravit. My je upravujeme stejně jako bedly, smažíme, plníme, pečeme a tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HelenaM



Založen: 11.9.2007
Příspěvky: 10
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: st září 26, 2007 8:22 am    Předmět: Hnojníky Citovat

Hnojníky jsou fajn, jen je třeba sbírat pouze mladé plodnice a okamžitě zpracovat, protože strašně rychle stárnou. Přistupovala jsem k nim původně také s nedůvěrou, ale už při vaření jsem názor změnila...
_________________
HelenaM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lumas



Založen: 24.6.2009
Příspěvky: 7
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: ne červenec 12, 2009 1:16 pm    Předmět: co s hnojníkem Citovat

Prosím vás hnojník obecný je SUPER ve sladkokyselém nálevu jako jiné druhy hub,mám s ním osobní mnohaleté zkušenosti,mnoho lidí u nás v naší malé obci jsem ho naučil nepřekračova,ale sbírat a upravovat do oct.nálevu.Ale pouze malé,mladé plodnice i s nožičkama,hnojník má svou specifickou chuť,je to jemná křehká houba,ale ty mladé hlavičky jsou super jednohubky k televizi.Nálev je potřeba udělat víc do sladka a je to popapkání k zbláznění.
Klidně vám pošlu recept.Lumas
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď   Obsah fora -> Hledám recept na... Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Copyright © DAMyko 2005-2011, pokud není jednoznačně uveden autor. Všechna práva vyhrazena autorům, pokud není uvedeno jinak.
Copyright © by the DAMyko 2005-2011, when no specific author is mentioned. All rights reserved by authors, except when otherwise stated.

Správce stránek - Site Admin: BoLuBol