Obsah kuchařského fóra DAMyko Domov Amatérských Mykologů  

Noviny Fórum Atlas hub Kuchař HledatHledat NápovědaNápověda RegistraceRegistrace PřihlášeníPřihlášení

Řazení receptů
Přidat nové téma   Zaslat odpověď   Obsah fora -> Diskuse o vaření
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Horst



Založen: 30.6.2006
Příspěvky: 406
Bydliště: Klášterec nad Ohří

PříspěvekZaslal: čt srpen 17, 2006 4:08 pm    Předmět: Řazení receptů Citovat

Vím, že je to šichta se stránkama, ale zajímalo by mě, (kdyby byl čas, chuť atd.) jestli by se nedaly recepty na houbová jídla řadit i podle druhů. Většinou je nějakej mix, ale když třeba člověk přinese přepravku klouzků nebo hafo pýchavek, nebo cokoliv jen jeden druh, chtěl by recepty z toho druhu. Většinou si nevyberu jestli chci studený předkrm, pomazánku, grilovačku nebo omáčku, ale spíš něco co je z daného druhu nejlepší.
Třeba to jde v hledání, ale to mě přijde složitější, i tak dík pokud se tím někdo bude zabývat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pm



Založen: 10.11.2005
Příspěvky: 40
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po srpen 21, 2006 4:19 pm    Předmět: Spojení hledání Citovat

Já bych se připojil, klouzků je hodně Smile

Uvedu příklad:
Myslím, že jsem našel holubinku černající. Zajímá mne, s čím si ji mohu splést a jak ji upravit.

Možná implentace:
Registrovaný uživatel si otevře formulář. Zadá co hledá (nevím, jde-li o klíčové slovo, to by bylo jednodušší). Vytvořil by se glosář (rejstřík) s výskytem termínu kdekoliv zgrupovaný podle fór. Protože by to trvalo (asi hóódně) dlouho, nějak by se uživateli dalo vědět (mail, soukr. zpráva) - že je hotovo. Výsledný rejstřík by byl výpis z tabulky/view o struktuře fórum, titulek, URL. Po upotřebení/při údržbě by se asi smazal.

Nenapadá mi, jak hledat v atlase, diskusích a kuchařovi najednou.

Ale jsem rád, že to jde postupně
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lupo
Site Admin


Založen: 8.11.2005
Příspěvky: 2312
Bydliště: Chomutov

PříspěvekZaslal: po srpen 21, 2006 4:48 pm    Předmět: Re: Řazení receptů Citovat

Horst napsal:
Vím, že je to šichta se stránkama, ale zajímalo by mě, (kdyby byl čas, chuť atd.) jestli by se nedaly recepty na houbová jídla řadit i podle druhů. Většinou je nějakej mix, ale když třeba člověk přinese přepravku klouzků nebo hafo pýchavek, nebo cokoliv jen jeden druh, chtěl by recepty z toho druhu. Většinou si nevyberu jestli chci studený předkrm, pomazánku, grilovačku nebo omáčku, ale spíš něco co je z daného druhu nejlepší.
Třeba to jde v hledání, ale to mě přijde složitější, i tak dík pokud se tím někdo bude zabývat.


Jde to pouze v hledání - viz. Možnosti hledání / Hledej vhodnou houbu. S bohatostí jazyka českého při popisu vhodné houby by abecední řazení nemělo příliš smysl a v případě uvedení více druhů by bylo vedle jak ta jedle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lupo
Site Admin


Založen: 8.11.2005
Příspěvky: 2312
Bydliště: Chomutov

PříspěvekZaslal: po srpen 21, 2006 4:56 pm    Předmět: Re: Spojení hledání Citovat

pm napsal:
Já bych se připojil, klouzků je hodně Smile

Uvedu příklad:
Myslím, že jsem našel holubinku černající. Zajímá mne, s čím si ji mohu splést a jak ji upravit.

Možná implentace:
Registrovaný uživatel si otevře formulář. Zadá co hledá (nevím, jde-li o klíčové slovo, to by bylo jednodušší). Vytvořil by se glosář (rejstřík) s výskytem termínu kdekoliv zgrupovaný podle fór. Protože by to trvalo (asi hóódně) dlouho, nějak by se uživateli dalo vědět (mail, soukr. zpráva) - že je hotovo. Výsledný rejstřík by byl výpis z tabulky/view o struktuře fórum, titulek, URL. Po upotřebení/při údržbě by se asi smazal.

Nenapadá mi, jak hledat v atlase, diskusích a kuchařovi najednou.

Ale jsem rád, že to jde postupně


Tak pomalé to zase není, aby se muselo dávat vědět mailem:-) PhpBB tabulky výskytu slov používá, ale vzhledem k odlišné struktuře informací v jednotlivých aplikacích bych nechtěl vidět ten vyhledávací formulář, který by obsahoval volby možností ze všech tří aplikací. Asi by to bylo značně nepřehledné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď   Obsah fora -> Diskuse o vaření Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Copyright © DAMyko 2005-2011, pokud není jednoznačně uveden autor. Všechna práva vyhrazena autorům, pokud není uvedeno jinak.
Copyright © by the DAMyko 2005-2011, when no specific author is mentioned. All rights reserved by authors, except when otherwise stated.

Správce stránek - Site Admin: BoLuBol