Obsah kuchařského fóra DAMyko Domov Amatérských Mykologů  

Noviny Fórum Atlas hub Kuchař HledatHledat NápovědaNápověda RegistraceRegistrace PřihlášeníPřihlášení

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fora -> Konzervování
Houbová tresť na zimu
PříspěvekZaslal: Kateřina Jakšová, čt květen 04, 2006 6:42 am  
Vhodná houba: Směs hub
 Doposud nehodnoceno
 
Ingredience:
tvrdé druhy hub,
olivový olej,
máslo
 
Postup přípravy:
Houby pokrájím na kousky cca 1,5x1,5 cm. Hodí se všechny tvrdé druhy hub, nejlepší je hřibová směska. Na pánev dám olej a máslo, nenechám to ale rozpálit moc, aby to nezhnědlo. Jen dokud to nezačně prskat. Pak na pánev hodím pokrájené houby a okamžitě přidám plyn na maximum, houby pak nepustí šťávu. Stále od spoda promíchávám a smažím, dokud nejsou kousky hub lehce dohněda. Asi jako přírodní kotlety. Osmažené houby nechám vychladnout, rozmixuji (nemusí být úplně do jemna) a zamrazím v tvořítkách na led nebo podobných mističkách. Je to delikatesní koření díky zpracování a především surovinám.
 Ilustrační foto.jpg
Ilustrační foto.jpg
 40.82 kB
PříspěvekZaslal: Aleš Vít, út březen 13, 2007 10:56 pm  
...Katko, já se zkrátka budu do konce života stále učit. To ale Ty, z titulu své profese, víš sama nejlépe. Ten Tvůj návod je lákavý a určitě ho nejen prověřím, ale i příležitostně zapracuji do MSb. Objevil jsem ho až dnes. Díky za inspiraci, Aleš.
PříspěvekZaslal: Kateřina Jakšová, st září 05, 2007 9:01 pm  
Aleši, taky jsem tvou reakci objevila dost pozdě. Vzhledem k nynější hříbkové úrodě aktuálně opět připravuji tuto tresť, neboť se mi osvědčila. Jen jsem zapomněla podotknout, že tvořítka je nutno neprodyšně zakrýt, jinak nechutně vymrznou. Hodně úspěchů při zimním použití! Smile
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah kuchařského fóra DAMyko -> Konzervování Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Copyright © DAMyko 2005-2011, pokud není jednoznačně uveden autor. Všechna práva vyhrazena autorům, pokud není uvedeno jinak.
Copyright © by the DAMyko 2005-2011, when no specific author is mentioned. All rights reserved by authors, except when otherwise stated.

Správce stránek - Site Admin: BoLuBol