Obsah kuchařského fóra DAMyko Domov Amatérských Mykologů  

Noviny Fórum Atlas hub Kuchař HledatHledat NápovědaNápověda RegistraceRegistrace PřihlášeníPřihlášení

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fora -> Bezmasá jídla
Karbanátky ze sírovce
PříspěvekZaslal: Jambig, pá květen 23, 2008 10:23 am  
Vhodná houba: sírovec žlutooranžový
Doporučená příloha: brambory, pečivo
 Hodnocení: Velmi dobré
 
Ingredience:
Sírovec - vlastní polotovar,
cibule,
strouhanka z cca 1 a půl rohlíku,
2 vejce,
majoránka,
bazalka,
hl. a hr. mouka na obalení,
olej na smažení
 
Postup přípravy:
Z polotovaru, který jsem si připravila tak, že jsem sírovec nakrájela na kostičky a vydusila osolený a okořeněný polévkovým kořením a granulovaným česnekem na másle jsem v mixéru přidáním jedné velké cibule, 2 vajec, strouhanky, špetky majoránky, bazalky a pepře připravila hmotu na karbanátky, které jsem obalila ve směsi hrubé a hladké mouky a osmažila na oleji.
 
Zdroj: vlastní
 P5231105.JPG
P5231105.JPG
 121.81 kB
Karbanátky ze sírovce

... a už mám namyšleno, že takhle připravené karbanátky naložím do sklenic, proložím cibulí a zaliju nějakým dobrým pikantním nálevem
 P5231106.JPG
P5231106.JPG
 118.69 kB
Polotovar - na kostičky nakrájený sírovec, osolený, okořeněný a vydušený na másle
 P5231101.JPG
P5231101.JPG
 89.82 kB
Hmota na karbanátky
PříspěvekZaslal: Sley, pá květen 23, 2008 11:48 am  
Zní i vypadá to zajímavě.... jak to chutnalo? Já bych tam možná přidal i kus mletýho masa....
PříspěvekZaslal: Jambig, pá květen 23, 2008 11:57 am  
Byly vynikající, jemné, kdo neví, nepozná, že nejde o maso Smile ale fantazii se meze nekladou - tak proč nevyzkoušet i s masem Wink
A ještě jeden poznatek a hodnocení za naše domácí mazlíčky - neprozřetelně jsem nechala ležet asi 5 kousků na lince Crying or Very sad a naši maškrtní kočičáci je objevili a náramně si pochutnávali Laughing tak aby nebylo líto i hafanům - dostali taky a nemohli si vynachválit Laughing Laughing
PříspěvekZaslal: Mitch, st červen 17, 2009 11:39 am  
Souhlas s Jambig, clovek opravdu nepozna, ze nejde o maso. Presto, ze nekteri znami nad karbanatky ohrnovali nos, ja si je nemuzu vynachvalit!
PříspěvekZaslal: Roman Manak, ne květen 15, 2011 2:17 pm  
Dnes jsem to poprvé vyzkoušel a je to opravdu chuťovka. Já jsem si tam navíc přidal trošku utřeného česneku. Chutnalo všem
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah kuchařského fóra DAMyko -> Bezmasá jídla Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Copyright © DAMyko 2005-2011, pokud není jednoznačně uveden autor. Všechna práva vyhrazena autorům, pokud není uvedeno jinak.
Copyright © by the DAMyko 2005-2011, when no specific author is mentioned. All rights reserved by authors, except when otherwise stated.

Správce stránek - Site Admin: BoLuBol