Obsah kuchařského fóra DAMyko Domov Amatérských Mykologů  

Noviny Fórum Atlas hub Kuchař HledatHledat NápovědaNápověda RegistraceRegistrace PřihlášeníPřihlášení

Stročky a kotrč v kuchyni
Přidat nové téma   Zaslat odpověď   Obsah fora -> Hledám recept na...
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
šklíba



Založen: 21.8.2010
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: út září 28, 2010 12:51 pm    Předmět: Stročky a kotrč v kuchyni Citovat

Našly jsme dnes celkem dost stročků trubkovitých a menší kotrč kadeřavý. Můžete mi prosím poradit:
1. sušíte stročky vcelku, nebo pokrájené na menší části?
2. dají se použít stročky i kotrč dohromady v polévce? Nejedla jsem ještě ani jedny, tak aby se to spolu nebilo. Chci zkusit zdejší recept na dršťkovou s kotrčem, ale nebráním se lepším tipům.
(pro případný recept - máme ještě kastrolek suchohřibů, kdyby bylo potřeba přidat do směsi)
Díky moc a pěkný večer přeji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka Kohl
Site Admin


Založen: 4.11.2005
Příspěvky: 1961
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út září 28, 2010 12:52 pm    Předmět: Citovat

1. menší klidně v celku, větší klidně i na díly
2. z kotrče se nedá moc vymýšlet....dršťkovka je asi to nejlepší a s těmi stročky napůl by to mohlo být docela zajímavý.
_________________
Jirka Kohl
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JETHRO
Čestný člen


Založen: 9.11.2005
Příspěvky: 1922
Bydliště: Roudnice nad.Labem

PříspěvekZaslal: út září 28, 2010 12:53 pm    Předmět: Citovat

Dělám klasického kubu, nebo stročky s pohankou, cibulí a slaninou, to je gustovní a nebo falešnou husí krev, stročky na cibulce...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roman Manak



Založen: 8.7.2009
Příspěvky: 1379
Bydliště: Veselí nad Moravou

PříspěvekZaslal: út září 28, 2010 12:54 pm    Předmět: Citovat

Já pokud stročky nezkonzumuju ihned, tak je suším pokrájené na drobné kousíčky aby rychle uschnuly, pak je pomelu na prach a dávám je do houbového koření. Jsou dost výrazné takže pro tyto účely vhodné. S klasickým sušením zatím nemám zkušenosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
šklíba



Založen: 21.8.2010
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: út září 28, 2010 12:55 pm    Předmět: Citovat

Jen pro info, jak to dopadlo: Stročků jsem dala jen pár (asi 8-10 na zhruba 1-1.5l vody), je lepší je nechat chvíli vařit samotné a pak teprve přihodit kotrč, neb jsou trochu tužší. Barva je spíš podobná guláši, ale inkoust to ještě neni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Labuťák



Založen: 11.3.2008
Příspěvky: 94
Bydliště: Šumperk

PříspěvekZaslal: út září 28, 2010 1:08 pm    Předmět: Citovat

Kotrče jsem ještě nenašel, ale stročky běžně suším, jenom je rozpůlím (kvůli nečistotám) a v zimě je s úspěchem cpu pod maso. Dělají krásnou tmavou omáčku. A když je jich hodně, udělám salát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sley
Čestný člen


Založen: 4.11.2005
Příspěvky: 1594
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: út září 28, 2010 1:08 pm    Předmět: Citovat

Já jsem kotrče taky v životě nenašel, zato stročků u nás letos rostlo tolik, že jsem nevěděl, co s nima. Kromě klasického "kuby" je dávám tam, kde se mi kromě chuti líbí i jejich černá barva, tedy např. do rizota nebo do bramboračky. Ale tady se asi fantazii meze nekladou - stroček je podle mě použitelný do všech možných houbových receptů...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď   Obsah fora -> Hledám recept na... Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Copyright © DAMyko 2005-2011, pokud není jednoznačně uveden autor. Všechna práva vyhrazena autorům, pokud není uvedeno jinak.
Copyright © by the DAMyko 2005-2011, when no specific author is mentioned. All rights reserved by authors, except when otherwise stated.

Správce stránek - Site Admin: BoLuBol