Obsah kuchařského fóra DAMyko Domov Amatérských Mykologů  

Noviny Fórum Atlas hub Kuchař HledatHledat NápovědaNápověda RegistraceRegistrace PřihlášeníPřihlášení

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fora -> Bezmasá jídla
Podruchelská klouzanda
PříspěvekZaslal: Aleš Vít, čt srpen 24, 2006 10:55 am  
Geografický/národní původ: ČR
 
Vhodná houba: Klouzky
 Hodnocení: Dobré
 
Ingredience:
Klouzky,
odvar z bobkového listu, kuliček nového koření a černého pepře,
hladká mouka,
zakysaná či sladká smetana,
máslo, případně i nasekaný čerstvý kopr a pár kapek octa
 
Postup přípravy:
Plátečky kuchyňsky opracovaných klouzků vařte čtvrthodinku v osolené vodě. Do sklenky vychladlého odvaru z koření vmíchejte mouku, vlijte k houbám a dobře provařte. Přidejte dohladka vyšlehanou zakysanou smetanu či podle chuti použijte smetanu sladkou, (nebo kombinaci obou), zamíchejte a po chvilce zmírněte plamen. Podle gusta pak přidejte kopr a nakonec po dochucení ještě na prst silný plátek syrového másla pro zjemnění. Hotovou, řádně klouzavou omáčkou přelijte v hlubokém talíři přes horké brambory na loupačku. Někdo má rád Klouzandu také zakápnutou octem.
 Klouzanda 1.jpg
Klouzanda 1.jpg
 97.04 kB
 Klouzanda 2.jpg
Klouzanda 2.jpg
 64.26 kB
PříspěvekZaslal: empe, so srpen 26, 2006 8:09 pm  
Dnes jsem ji zkusil a jedním slovem BOMBA
PříspěvekZaslal: Sley, st srpen 30, 2006 6:38 am  
Včera jsem to vyzkoušel i já a je to opravdu moc dobré jídlo. Trošku octa to tam podle mě chce určitě.
PříspěvekZaslal: Kraken, po září 18, 2006 1:11 pm  
Mám dotaz. Použije se na omáčku jenom odvar z koření a smetana, nebo i vývar z klouzků?
PříspěvekZaslal: Sley, po září 18, 2006 1:28 pm  
Nevím, jak přesně to myslel autor receptu, ale já použil i ten vývar z klouzků.
PříspěvekZaslal: Kraken, po září 18, 2006 1:47 pm  
Já právě taky a hotová omáčka byla o dost tmavší, než ta na fotce. Jinak bašta to byla dobrá, ale ženu jsem právě kvůli té barvě nepřesvědčil, aby to ochutnala. Very Happy
...k tomu odvaru z koření
PříspěvekZaslal: Aleš Vít, st říjen 17, 2007 2:58 pm  
...někdo dává celé koření vyvařit přímo k houbám a pak ho pracně loví z hrnce s polévkou či omáčkou. Dělá se to ale i tak, že se koření nechá pomalým varem vylouhovat do vody v menším kastrólku. Přecedí se a pak se vlévá čistý odvar přímo do omáčky, nebo se s ním zachází dále podle potřeby. Někdy se taky dělá tzv. cumel z gázy v podobě jakéhosi šátku s uzlíkem a v něm koření a to celé se nechá vyvařit přímo v polévce či omáčce a pak se to jen vyloví a vyhodí...
PříspěvekZaslal: Sley, pá červen 19, 2009 7:24 am  
"...někdo dává celé koření vyvařit přímo k houbám a pak ho pracně loví z hrnce s polévkou či omáčkou. Dělá se to ale i tak, že se koření nechá pomalým varem vylouhovat do vody v menším kastrólku...."

Pro pořádek jen doplním, že dnes už není problém sehnat např. i onen bobkový list v mleté podobě, takže komu výše uvedené způsoby z těch či oněch důvodů nesedí, může použít koření mleté, které se pak samozřejmě nemusí z pokrmů vyndávat Smile
PříspěvekZaslal: f.mamina, ne srpen 15, 2010 11:26 am  
Dneska bylo k obídku, no fakt mňamka... Razz
klouzanda
PříspěvekZaslal: pm, po září 13, 2010 7:02 pm  
bez octa i kopra byla vynikajici. Dekuji

PM
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah kuchařského fóra DAMyko -> Bezmasá jídla Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Copyright © DAMyko 2005-2011, pokud není jednoznačně uveden autor. Všechna práva vyhrazena autorům, pokud není uvedeno jinak.
Copyright © by the DAMyko 2005-2011, when no specific author is mentioned. All rights reserved by authors, except when otherwise stated.

Správce stránek - Site Admin: BoLuBol