Obsah kuchařského fóra DAMyko Domov Amatérských Mykologů  

Noviny Fórum Atlas hub Kuchař HledatHledat NápovědaNápověda RegistraceRegistrace PřihlášeníPřihlášení

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fora -> Saláty a pomazánky
Zavináče z mlženek
PříspěvekZaslal: borovec, čt říjen 23, 2008 5:54 pm  
Počet porcí: 4l
Doba přípravy: 1hod
Vhodná houba: Mlženky, čirůvky fialové, dvoubarvé, hlívy
 Hodnocení: Dobré
 
Ingredience:
2 kg hub,
1 l vody,
1/2 l octa,
2 lžíce soli,
12 lžic cukru,
15 kuliček nového koření,
15 kuliček pepř celý,
2 hřebíčky,
2 bobkové listy,
1-3 feferonky,
3 velké cibule,
3 lžíce oleje (nejlépe slunečnicový)
 
Postup přípravy:
Houby otřeme vlhkým hadříkem (já je umyju ve škopku) a rozkrojíme na kousky 5x5cm. Třeně odstraníme. Do velkého hrnce dáme 2 kg hub a všechno koření, kromě cibule a oleje. Vše povaříme asi 15 minut. Mezi tím si připravíme na kolečka nakrájenou cibuli a 3,5 l sklenici. Cibule by mělo být asi 50 dkg. Když máme houby uvařené, vyndáme je z nálevu, vařič nevypínáme. Do sklenice dáme vrstvu cibule, houby, popřípadě feferonku a pokračujeme po vrstvách. Do nálevu nalijeme 3 lžíce oleje a necháme 3 minuty převařit. Houby s cibulí zalijeme vařícím nálevem a zavíčkujeme (mikrotenový sáček s gumičkou stačí).
Za dva dny si každý labužník pochutná. Poslední schovanou sklenici jsem dala k jídlu v srpnu dětem při grilování a nic jim nebylo.
 
Zdroj: Houbový jídelníček z Choceňska - recept dědictvím MK Choceň
 děda.jpg
děda.jpg
 144.54 kB
PříspěvekZaslal: JETHRO, čt říjen 23, 2008 8:20 pm  
vyzkouším,,,vypadá to moc dobře Very Happy Very Happy
PříspěvekZaslal: Sley, pá říjen 30, 2009 4:58 pm  
Tak teď jsem se vrátil z lesa s mlženkama Very Happy a jdu na to... Very Happy
PříspěvekZaslal: borovec, pá říjen 30, 2009 5:02 pm  
Very Happy přeji dobré chutnání! Very Happy
PříspěvekZaslal: Sley, pá říjen 30, 2009 6:43 pm  
Děkujeme Very Happy Mám naloženo, tak za pár dní dám vědět... ale ten "mlženkovej" pach při vaření, to je teda síla... Very Happy Very Happy
PříspěvekZaslal: borovec, pá říjen 30, 2009 7:52 pm  
Very Happy A já když vařím třeba do dvou sklenic najednou! Very Happy
Liší se podle druhu houby
PříspěvekZaslal: Ivana, so září 04, 2010 7:12 pm  
Z čirůvek je to lepší než z mlženek. Ale z mlženek je to ta nejlepší úprava na kterou jsem zatím narazila.
PříspěvekZaslal: borovec, ne září 05, 2010 8:02 pm  
Já když si vyhlídám mlženky kolem5 cm v průměru,nedám na ně dopustit.U čirůvek na chuti cítím takový divný ocásek.My je nemusíme ani do guláše.Ale jedná se chutě jednotlivců.Co nechutná jednomu,druhý vychvaluje.A vo tom to je!!!
PříspěvekZaslal: Ivana, út říjen 12, 2010 12:44 am  
Čirůvky i mlženky rostou tak jsem si zase udělala zavináče. Je to moc dobré. Nezkoušeli jste to někdo i z václavek?
PříspěvekZaslal: borovec, út říjen 12, 2010 8:42 am  
samotné václavky jsem nezkoušela,ale přidávám k mlženkám,taky přidávám ucho jidášovo a penízovky sametonohé
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah kuchařského fóra DAMyko -> Saláty a pomazánky Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Copyright © DAMyko 2005-2011, pokud není jednoznačně uveden autor. Všechna práva vyhrazena autorům, pokud není uvedeno jinak.
Copyright © by the DAMyko 2005-2011, when no specific author is mentioned. All rights reserved by authors, except when otherwise stated.

Správce stránek - Site Admin: BoLuBol