Obsah kuchařského fóra DAMyko Domov Amatérských Mykologů  

Noviny Fórum Atlas hub Kuchař HledatHledat NápovědaNápověda RegistraceRegistrace PřihlášeníPřihlášení

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fora -> Bezmasá jídla
Řízky ze sírovce
PříspěvekZaslal: Aleš Vít, čt květen 18, 2006 9:10 am  
Vhodná houba: Sírovec žlutooranžový (Chorošovec)
Doporučená příloha: Bramborová kaše, vařené brambory, hranolky (dle chuti)
 Hodnocení: Jde to
 
Ingredience:
Sírovec žlutooranžový,
hladká mouka,
vejce,
strouhanka,
tuk na smažení
 
Postup přípravy:
Plodnici sírovce nakrájíme na plátky asi 1,5 cm silné, obalíme v hladké mouce, osoleném vajíčku a strouhance. To můžeme udělat i 2x po sobě. Potom smažíme řízky na středně rozehřátém tuku a několikrát během smažení obrátíme, až budou do zlatova.

Pozn. Sley: Vyzkoušeno, velmi dobré, ale doporučuji před obalováním sírovce povařit (pokud nejde o vyloženě mladou, měkoučkou plodnici) ve vývaru nebo vodě se solí popř. různým kořením.
 Řízky ze sírovce.jpg
Řízky ze sírovce.jpg
 80.47 kB
Foto: Tonda Houba
PříspěvekZaslal: Jambig, pá květen 23, 2008 11:00 am  
Vyzkoušeno a nemá to chybu !!!
a protože jsem ho našli opravdu hodně, raději jsem plátky povařila ve vývaru připraveném z hovězí kostky a polévkového koření, aby se daly uchovat pro delší použití Smile
http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=1061946
PříspěvekZaslal: Mitch, st červen 17, 2009 11:42 am  
Je to opravdu zajimavy pokrm nicmene jaksi chybi chut. Neni to jako kdyz si clovek kousne do rizku, proto je hodnotim spise prumerne. Do karbanatku ze Sirovce to ma daleko Smile
PříspěvekZaslal: petrtr, čt říjen 22, 2009 11:20 am  
Tak jsem je také vyzkoušel. Jelikož to bylo poprvé, obalil jsem jich, tak jako když dělám řízky z jiných hub, snad padesát. (Už skoro slyším, jak se všichni kdo to znají smějí...) No - byla to večeře pro mne, manželku (děti nechtěly) a další den oběd pro mne a předkrm k obědu pro dalších deset lidí v práci.
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah kuchařského fóra DAMyko -> Bezmasá jídla Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Copyright © DAMyko 2005-2011, pokud není jednoznačně uveden autor. Všechna práva vyhrazena autorům, pokud není uvedeno jinak.
Copyright © by the DAMyko 2005-2011, when no specific author is mentioned. All rights reserved by authors, except when otherwise stated.

Správce stránek - Site Admin: BoLuBol