Obsah kuchařského fóra DAMyko Domov Amatérských Mykologů  

Noviny Fórum Atlas hub Kuchař HledatHledat NápovědaNápověda RegistraceRegistrace PřihlášeníPřihlášení

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fora -> Teplé předkrmy
Hříbkové jednohubky
PříspěvekZaslal: Kateřina Jakšová, čt květen 01, 2008 10:41 pm  
Geografický/národní původ: ČR
 
Doba přípravy: 20 min
Vhodná houba: hřib smrkový
Doporučená příloha: snad jen pivo...možná víno
 Hodnocení: Velmi dobré
 
Ingredience:
Zamražené hříbky, suroviny na klasický trojobal, sůl, koření Staročeské brambory (Kotányi), jednodruhový - nejlépe slunečnicový olej
 
Postup přípravy:
Protože letošní jaro slibuje nádhernou sezónu, je možno vařit polévky i omáčky z čerstvých hub. V mrazáku jsou však na kousky krájené smrkové hříbky IA kvality, které čekaly na IA hovězí. Nicméně vzhledem k výše uvedenému :-)....

Hříbky nechám povolit v původním obalu, ... jsou na nich ještě znatelné krystalky ledu. Dám na cedník a přeliji velmi teplou vodou, ale jen krátce!. Ihned obaluji v trojobalu, přičemž do hladké mouky jsem přidala přiměřeně koření Staročeské brambory. Po obalení bez prodlení smažím na teflonové pánvi ve vysoké vrstvě oleje minimálně 5 minut, spíš déle, je třeba citlivě hlídat teplotu. Křupavé houbové řízečky nechám krátce okapat a kladu na ubrouskem vyložený talíř. Servíruji jen s kouskem petrželky a solí, zmizí během chvilečky. Kuchařům doporučuji odložit si soustečka zavčasu, neb na jaře jsou smažené smrkové hříbečky přesně ve velikosti jednohubek "sežrány" dřív, než jakákoliv svíčková a podobné dobroty :-))
 hříbkové jednohubky1.jpg
hříbkové jednohubky1.jpg
 95.12 kB
Hříbkové jednohubky
PříspěvekZaslal: borovec, čt červen 19, 2008 6:59 pm  
Tak tohle mě nedělejte,dávat k receptu fotografii.Jsem přejedená.A samozřejmě že jednohubky neměly chybu.Houbičky sice byly nakrájené na plátky,ale daly se smažit.Ony se trošku jakoby slepily na větší kousky.
Koření dle receptu jsem neměla,tak jsem dala Argentinskou směs.Bylo to taky dobrý.
Houbové jednohubky
PříspěvekZaslal: borovec, čt říjen 16, 2008 7:20 pm  
Opět jsem se přejedla,oku lahodící mana.O jazýčku nemluvě.
PříspěvekZaslal: Sley, pá říjen 17, 2008 9:02 pm  
Tohle je opravdová lahůdka, mohu potvrdit z vlastní zkušenosti. A podle mě není ani třeba pravých hříbků, výborné je to i třeba z mladých čerstvých masáků nebo holubinek.
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah kuchařského fóra DAMyko -> Teplé předkrmy Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Copyright © DAMyko 2005-2011, pokud není jednoznačně uveden autor. Všechna práva vyhrazena autorům, pokud není uvedeno jinak.
Copyright © by the DAMyko 2005-2011, when no specific author is mentioned. All rights reserved by authors, except when otherwise stated.

Správce stránek - Site Admin: BoLuBol