Obsah kuchařského fóra DAMyko Domov Amatérských Mykologů  

Noviny Fórum Atlas hub Kuchař HledatHledat NápovědaNápověda RegistraceRegistrace PřihlášeníPřihlášení

Čerstvý zázvor a houby
Přidat nové téma   Zaslat odpověď   Obsah fora -> Hledám recept na...
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bob
Site Admin


Založen: 4.11.2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: st duben 12, 2006 12:25 pm    Předmět: Čerstvý zázvor a houby Citovat

Bob

Zlevnili zázvor a tak jsem neodolal a kilo koupil ... máte někdo nějaký recept co s ním? Za ty prachy jsem ho prostě musel vzít. Jenže všechny recepty chtějí lžičku nebo tři ... potřebuji něco pořádného - mám ho dost No a pokud by to bylo z houbama jenom líp, ale do té doby by se mi asi zkazil, takže i bez hub bych bral..
--------------------------------------------------------------------------------

Pantáta
Slyšel jsem někde cosi o zázvorovém pivu ....
--------------------------------------------------------------------------------

Sley
Bobe, pošlu Ti pár receptů mailem. Koření, to je moje , takže kdybyste někdo sháněl něco speciálního, co v super- a hypermarketech nenajdete, klidně se na mě obraťte.
--------------------------------------------------------------------------------

Bob
Tož, koření ... kdysi moje milá objevila, že to koření co jí chutná je Comino alias Cummino alias podobné názvy. Dodnes se nám nepodařilo zjistit co to je - encyklopedii o koření už vyprodali. Je možné, že se jedná o tzv. Římský kmín, ale potvrzeno to nijak nemám. Zatím mi ho vždycky někdo doveze z USA, kde ho dávaj do různých masových pokrmů, ale hlavně do toho jejich Chilli (čti čili) = jsou to takové rozvařené fazole s mletým masem. Dělají to na milion způsobů, dokonce i s houbami či "pivem" (to jejich bych pivem nenazýval). My to dáváme do hamburgerů co pečeme na zahradě na grilu (přidávám do nich i houby) a jak se jeden konzument u nás vyjádřil - jsou luxusní! ... díky tomu koření, zcela jistě, Tož poraď co je to a kdo to koupit v Čechách.
--------------------------------------------------------------------------------

Sley
Ano, je to opravdu Římský kmín (Cuminum cyminum L. ), jinak také Cumin. Mám ho celý i mletý
http://www.volny.cz/koreniujezinek
--------------------------------------------------------------------------------

Bob
No skvělýýý !!! To bude mít milá radost !!! Díííky.
--------------------------------------------------------------------------------

Ivo
Bobe, zázvor můžeš nakrájet na rozumně upotřebitelné špalíky a zamrazit - on se i líp mražený zpracovává - např strouhá (teda, za předpokladu, že se bavíme o zázvoru čerstvém)...
--------------------------------------------------------------------------------

Bob
Abych zhrnul svůj experiment ... nevím jak ostatním, ale mne to moc nechutnalo a se zázvorem asi končím (kdyby měl někdo o půlkilo zájem - nechám levně!!! ). Avšak stalo se něco s čím jsem vůůůbec nepočítal! Mojej milej to děsně chutnalo a dojedla půl pekáče co zbylo !!! Takže vlastně úspěch!!!
--------------------------------------------------------------------------------
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Mirek Vondráček



Založen: 24.3.2006
Příspěvky: 98
Bydliště: Vlašim

PříspěvekZaslal: st duben 12, 2006 11:00 pm    Předmět: Citovat

Poručík Columbo pil zázvorovou limonádu Confused , ale recept nemám.Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sley
Čestný člen


Založen: 4.11.2005
Příspěvky: 1594
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: čt duben 13, 2006 7:00 am    Předmět: Citovat

Tak ten mám zase já Smile :

150g čerstvého zázvoru, 4 lžíce přírodního cukru nebo medu, 2?3 citróny, 1l perlivé vody

Zázvor nastrouháme, přelijeme vařící vodou a necháme 15 - 30 minut vylouhovat. Citróny omyjeme a z části olupeme kůru na ozdobení sklenic. Šťávu vymačkáme. Výluh a plátky ze zázvoru, citrónovou šťávu a kůru rozdělíme do čtyř sklenic, osladíme a dolijeme minerálkou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Luboš
Čestný člen


Založen: 12.3.2006
Příspěvky: 569
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt duben 13, 2006 7:26 am    Předmět: Kapr po čínsku Citovat

Ingredience: 4 porce kapra
čerstvý zázvor
sojová omáčka
hladká mouka
1 větší cibule
400g čerstvých hub
pórek
sůl,pepř
olej

Postup: Poprce kapra dáme marinovat na tři hodiny do sojové omáčky, ty pak obalíme v mouce a předsmažíme. Na oleji si zpěníme cibulku,přidáme najemno nastrouhaný zázvor a nakrájené houby a krátce zarestujeme. Zalijeme zbytkem sojové omáčky ve které jsme marinovaly kapra zalijeme vodou př. vývarem vložíme předsmaženého kapra a dusíme cca 20-30minut.Chvíli před koncem přidáme nakrájený pórek a případně dochutíme solí a pepřem.Servírujeme s braborovou kaší.Kapra lze nahradit i porcí filé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Sley
Čestný člen


Založen: 4.11.2005
Příspěvky: 1594
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: čt duben 13, 2006 7:32 am    Předmět: Citovat

Díky, Luboši, recept jsem s dovolením zkopíroval do Kuchařky DAMyka, samozřejmě s uvedením Tebe jakožto autora. Pokud máš ještě nějaké zajímavé recepty, tak sem s nima Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
borovec



Založen: 16.1.2008
Příspěvky: 218
Bydliště: Tržek u Litomyšle

PříspěvekZaslal: čt únor 14, 2008 5:18 pm    Předmět: koření Citovat

Jen tak si brouzdám na stránkách.Našla jsem www adresu koření u Jezinek.Uložena v oblíbených,objednáme na léto nebo se stavím až budu v Mostě u dcery.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď   Obsah fora -> Hledám recept na... Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Copyright © DAMyko 2005-2011, pokud není jednoznačně uveden autor. Všechna práva vyhrazena autorům, pokud není uvedeno jinak.
Copyright © by the DAMyko 2005-2011, when no specific author is mentioned. All rights reserved by authors, except when otherwise stated.

Správce stránek - Site Admin: BoLuBol