Obsah kuchařského fóra DAMyko Domov Amatérských Mykologů  

Noviny Fórum Atlas hub Kuchař HledatHledat NápovědaNápověda RegistraceRegistrace PřihlášeníPřihlášení

Hřib kovář
Jdi na stránku 1, 2  Další
Přidat nové téma   Zaslat odpověď   Obsah fora -> Hledám recept na...
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
xmsi



Založen: 28.4.2006
Příspěvky: 255
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: út červen 06, 2006 10:08 am    Předmět: Hřib kovář Citovat

co se s nim da delat, zatim jsem ho nalozil do octa jako ostatni...
_________________
kulihrasek, spise fotograf nez mykolog
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jarda



Založen: 9.11.2005
Příspěvky: 676
Bydliště: Červený Kostelec

PříspěvekZaslal: út červen 06, 2006 9:38 pm    Předmět: Rychlovka Citovat

Minulý týden jse přinesl jediného kováře (prům. 14cm) a tak jsem použil svůj osvědčený recept:
Omytou a neosušenou hlavu dát na talíř, rourkami na horu,posypat grilovacím kořením, pokapat sojovkou a navrh dát oříšek másla. Přikrýt dalším talířem a dát do mikrovlnky, podle velikosti a množství 2-4 min. na plný výkon. Když se chci hodně rozšoupnout tak dám na hlavičky před koncem výroby tenké plátky slaniny nebo salámu (není podmínkou). Používám na všechny houby.
Ten kovář byl vynikající, uvnitř krásně žlutý. Ručím za to,že budeš vylizovat talíř. Razz Rolling Eyes

_________________
jp.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pantáta
Čestný člen


Založen: 8.11.2005
Příspěvky: 1583
Bydliště: Praha 6 - Dejvice

PříspěvekZaslal: út červen 06, 2006 9:40 pm    Předmět: Citovat

Odvážný recept.... já modráky projistotu obdělávám mnohem déle než 4 minuty ... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sley
Čestný člen


Založen: 4.11.2005
Příspěvky: 1594
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: st červen 07, 2006 6:42 am    Předmět: Citovat

No, o kovářích a kolodějích se obecně píše, že vyžadují delší dobu přípravy, ale neslyšel jsem ještě o případu, že by se jimi někdo přiotrávil. Nicméně já to respektuju, takže ta příprava u Jardy mi taky přijde poněkud krátká (jinak ten recept je ale výbornej, já si ho dělám s malou obměnou tradičně z praváků).

Pro xmsi: Speciální recept na kováře nemám, ale jdou použít všude tam, kde používáš ostatní hřibovité houby, samozřejmě s přihlédnutím ke změně barvy dužniny, takže bílou smetanovou hřibovou omáčku asi ne Smile .
Každopádně lze s úspěchem využít toho, že je to poměrně tvrdá, masitá houba, takže můj oblíbený recept je houbový guláš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jarda



Založen: 9.11.2005
Příspěvky: 676
Bydliště: Červený Kostelec

PříspěvekZaslal: st červen 07, 2006 7:05 am    Předmět: Citovat

No asi mám kachní žaludek, ale po takto připraveném kováři mě nikdy nic nebylo. Nemůže to ovlivňovat ta mikrovlnka? Každopádně to vyzkoušejte i s jinou houbou, je to fakt mňamka. Razz Wink
_________________
jp.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sley
Čestný člen


Založen: 4.11.2005
Příspěvky: 1594
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: st červen 07, 2006 7:08 am    Předmět: Citovat

jarda napsal:
Nemůže to ovlivňovat ta mikrovlnka?

To fakt nevím, nikde jsem se pořádně nedočetl, jaké povahy je ten "jed" v Hřibu kováři...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Martin Kříž



Založen: 8.11.2005
Příspěvky: 2638
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: st červen 07, 2006 10:15 pm    Předmět: Citovat

Mám za to, že gastronomické vlastnosti u hřibu kováře a koloděje nejsou stejné. Nebojím se upravovat kováře jako minutku - jak psal Jarda (já to ale jen pokrájím na plátky, posolím a osmažím), u koloděje bych si to však nedovolil! U toho kováře spíš pozor na tuhost dužniny - zejména ve třeni. I z toho pak mohou plynout trávící potíže... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bob
Site Admin


Založen: 4.11.2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: po září 04, 2006 10:59 am    Předmět: Citovat

Kovář mne svou konzistancí příjemně překvapil v obyčejné bramboračce.

"Mikrovlnka na maximální výkon" je velmi velmi obecný pojem ... něco jako třeba "autem na plný plyn" ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jarda



Založen: 9.11.2005
Příspěvky: 676
Bydliště: Červený Kostelec

PříspěvekZaslal: po září 04, 2006 11:27 am    Předmět: Citovat

Já mám plný výkon 800W Wink - teda ty mikrovlnky Laughing
_________________
jp.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sley
Čestný člen


Založen: 4.11.2005
Příspěvky: 1594
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: po září 04, 2006 11:34 am    Předmět: Citovat

jarda napsal:
Já mám plný výkon 800W Wink - teda ty mikrovlnky Laughing

Já taky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Ivo



Založen: 8.2.2006
Příspěvky: 124
Bydliště: Jeseníky

PříspěvekZaslal: út září 05, 2006 12:29 pm    Předmět: "Microwelle" Citovat

Pánové, řekl bych, že reakce na Jardův recept jsou zbytečná panika. Já sám nejsem jejím příznivcem, ale MW je 5-8x rychlejší a "výkonnější", než obvyklé tepelné úpravy. Navíc, důkazem je, že Jarda žije, má se k světu a nezmiňuje se o tom, že by mu z toho bylo zle Embarassed
_________________
Dík, Ivo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jambig



Založen: 23.3.2008
Příspěvky: 214
Bydliště: Frýdek

PříspěvekZaslal: po září 01, 2008 8:09 am    Předmět: Re: Rychlovka Citovat

jarda napsal:
Minulý týden jse přinesl jediného kováře (prům. 14cm) a tak jsem použil svůj osvědčený recept:
Omytou a neosušenou hlavu dát na talíř, rourkami na horu,posypat grilovacím kořením, pokapat sojovkou a navrh dát oříšek másla. Přikrýt dalším talířem a dát do mikrovlnky, podle velikosti a množství 2-4 min. na plný výkon. Když se chci hodně rozšoupnout tak dám na hlavičky před koncem výroby tenké plátky slaniny nebo salámu (není podmínkou). Používám na všechny houby.
Ten kovář byl vynikající, uvnitř krásně žlutý. Ručím za to,že budeš vylizovat talíř. Razz Rolling Eyes

Díky za nápad Smile dnes jsem tak upravila praváky a suchohříbky Laughing
Btw: a zkoušeli jste už v mikrovlnce houby zavařovat ? Doporučuji Wink
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=22971&user=87569
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Bob
Site Admin


Založen: 4.11.2005
Příspěvky: 9085
Bydliště: Kladno-Mimoň

PříspěvekZaslal: út září 09, 2008 10:54 am    Předmět: Citovat

Shocked Shocked Shocked Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Přečetl jsem si to o tom zavařování v mikrovlnce a vřele to NEDOPORUČUJI. V mikrovlnce není žádná kontrola nad teplotou = nepředvídatelný výsledek ... od špatné konzervace přes úspěch až po výbuch ... zkušenost s tím nemám, ale selský rozum mi velí "kočku v mikrovlnce nesušit".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jambig



Založen: 23.3.2008
Příspěvky: 214
Bydliště: Frýdek

PříspěvekZaslal: út září 09, 2008 7:37 pm    Předmět: Citovat

Bob napsal:
Shocked Shocked Shocked Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Přečetl jsem si to o tom zavařování v mikrovlnce a vřele to NEDOPORUČUJI. V mikrovlnce není žádná kontrola nad teplotou = nepředvídatelný výsledek ... od špatné konzervace přes úspěch až po výbuch ... zkušenost s tím nemám, ale selský rozum mi velí "kočku v mikrovlnce nesušit".


No já v tom pokračovala dál a lepší a křupavější okurky než letos se mi ještě nepovedly a to mívám dobré Smile mám zavařené houby, borůvky, papriku a další ... a nebyl problém Smile Smile Podle mě to chce dodržet čas/výkon mikrovlnky (nepřekračovat), nepřeplňovat sklenice až po okraj a zkontrolovat si, aby nebyla sklenice nakřáplá Smile Barák zatím stojí, zavařuju dál Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jarda



Založen: 9.11.2005
Příspěvky: 676
Bydliště: Červený Kostelec

PříspěvekZaslal: út září 09, 2008 7:59 pm    Předmět: Citovat

Já jsem to včera v mikrovlnce zkusil. 5 skleniček paprik ve sladkokyselém nálevu a paráda. Papriky jsou IA - to konstatovala manželka, která po zapnutí mikrovlny utekla do obyváku. Jak něco příhodného v lese najdu tak to znovu zkusím.
_________________
jp.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď   Obsah fora -> Hledám recept na... Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Copyright © DAMyko 2005-2011, pokud není jednoznačně uveden autor. Všechna práva vyhrazena autorům, pokud není uvedeno jinak.
Copyright © by the DAMyko 2005-2011, when no specific author is mentioned. All rights reserved by authors, except when otherwise stated.

Správce stránek - Site Admin: BoLuBol