Obsah kuchařského fóra DAMyko Domov Amatérských Mykologů  

Noviny Fórum Atlas hub Kuchař HledatHledat NápovědaNápověda RegistraceRegistrace PřihlášeníPřihlášení

penizovky kuzelovite/maselne v kuchyni
Přidat nové téma   Zaslat odpověď   Obsah fora -> Diskuse o vaření
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mlz
Anonymní





PříspěvekZaslal: po duben 24, 2006 3:00 pm    Předmět: penizovky kuzelovite/maselne v kuchyni Citovat

Zdravim, pouzivate nekdo v kuchyni penizovky kuzelovite/maselne ?
Návrat nahoru
Lupo
Site Admin


Založen: 8.11.2005
Příspěvky: 2312
Bydliště: Chomutov

PříspěvekZaslal: po duben 24, 2006 3:01 pm    Předmět: Citovat

Ještě jsem jí nezkoušel a ani k ní nemám moc důvěru, ale nedávno jsem si jí přinesl domů alespoň k prohlédnutí. Tady je. Pokud je to tedy vůbec ona.
 penizovka_783.jpg
penizovka_783.jpg
 14.91 kB
Penízovka kuželovitá, Bezručovo údolí u Chomutova, smrkový les, 6.11.2005, Umax Astra 4400
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martin Chochel
Čestný člen


Založen: 9.11.2005
Příspěvky: 108
Bydliště: Děčín, Malá Veleň, Ostrov nad Ohří

PříspěvekZaslal: po duben 24, 2006 3:02 pm    Předmět: Citovat

Jsou výborné! Používám je do směsí, doporučiji je smíchat s václavkama, nebo jen tak, osmažit v celku s grilovacím kořením a pak viz variace na Tondův bramborák:
dortová forma nebo menší pekáč, cca 2 cm vrstva bramborákového těsta, vrstvička z plátků slaniny, předem připravené houby, další vrstva slaniny, zalít bramborákovým těstem. Navrch pokládám mřížku z plátkového sýru, který pokrájím na proužky a dozdobím plátky rajčete. Poté upéci při cca 200 - 240°C. Kontroluji špejlí, pokud už nelepí, vyndat (peče se to asi 25 minut).

Je to paráda, nejlépe vychladlé s keltíkem.
_________________
Martin Chochel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sley
Čestný člen


Založen: 4.11.2005
Příspěvky: 1594
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: po duben 24, 2006 3:03 pm    Předmět: Citovat

Já je sbírám, protože u nás rostou v době, kdy už jiných hub je pomálu. Chuťově mě sice (narozdíl od Martina) nijak nenadchly, ale dá se to. Udělal jsem z nich a z václavek takové ty houbové matesy s přidáním trochy octa (cibule, česnek, hodně koření) a po týdnu to bylo docela dobré.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pm



Založen: 10.11.2005
Příspěvky: 40
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po duben 24, 2006 3:04 pm    Předmět: Citovat

Dekuji za tip, vyzkoušeno (o Vanocích) a chutné - misto gril. kořeni jina směs - bez sýra, zato jsem nešetřil česnekem. Přisti rok to zkusime jako variaci na bác. Pivo bylo točené
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď   Obsah fora -> Diskuse o vaření Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Copyright © DAMyko 2005-2011, pokud není jednoznačně uveden autor. Všechna práva vyhrazena autorům, pokud není uvedeno jinak.
Copyright © by the DAMyko 2005-2011, when no specific author is mentioned. All rights reserved by authors, except when otherwise stated.

Správce stránek - Site Admin: BoLuBol