Obsah kuchařského fóra DAMyko Domov Amatérských Mykologů  

Noviny Fórum Atlas hub Kuchař HledatHledat NápovědaNápověda RegistraceRegistrace PřihlášeníPřihlášení

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fora -> Konzervování
Kvašené houby
PříspěvekZaslal: koben, út říjen 07, 2014 1:43 pm  
Geografický/národní původ: Východní Evropa
 
 Doposud nehodnoceno
 
Ingredience:
Jakékoliv houby, a to i ty méně kvalitní.
 
Postup přípravy:
Já používám jak je patrné z prvního obrázku tak konkrétně Lošák zprohýbaný, nohy z křemeňáků podélně půlené, no a veškeré holubinky které najdu, zde je Holubinka hustolupenná jelikož jsem zjistil že červená a pak jde do černa tak to bude ona, (viz článek v určovně hub). Houby očistím nechám na větší kusy a povařím v osolené vodě (na litr vrchovatou pol. lžíci a pak ještě slabou půlku, vařím 5-8 min. Na dno kamenné nádoby dám dva plátky česneku proužek feferonky,kuličku nového koření a bobkový list, takto vrstvím asi po 5 cm na sebe. Zaleji roztokem - litr vody vrchovatá pol. lžíce soli, rovná lžíce cukru, vodu svařím a po vychladnutí přidám lžíci živého jogurtu (používám Danone Aktivia), tímto roztokem zaliju houby a zatížím a přikryju utěrkou. Na druhém obrázku je výsledek po 5 dnech v teplé místnosti, (doma na kuch. lince), přeji dobrou chuť, houby jsou výtečné.
 
Zdroj: Maminka mé kamarádky Leny z Lotyšska.
 20141007_111846.jpg
20141007_111846.jpg
 137.16 kB
Houby ke konzumaci (kvašení proběhlo za 5 dní jak jsem psal výše).
 20141007_104817.jpg
20141007_104817.jpg
 171.63 kB
Houby před povařením v solném roztoku.
PříspěvekZaslal: Sley, út říjen 07, 2014 6:57 pm  
Kobene, mohl bys nám nějak podrobněji popsat situaci "tímto roztokem zaliju houby a zatížím a přikryju utěrkou"? Nejlépe i s fotkama - já se na tento způsob konzervace chystám už několik let, ale tohle mi není furt jasný... pořád někde čtu "zatížit kulatým prkýnkem s vyvařeným kamenem", ale tak nějak si neumím představit, jak to v praxi udělat - popř. nějak tuto pro mě děsnou pakárnu - nahradit... kameninovej soudek, vodní uzávěr s dřevěnou pružinou - to je možná běžné vybavení někde na Zakarpatské Ukrajině, ale já to doma fakt nemám Very Happy
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah kuchařského fóra DAMyko -> Konzervování Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Copyright © DAMyko 2005-2011, pokud není jednoznačně uveden autor. Všechna práva vyhrazena autorům, pokud není uvedeno jinak.
Copyright © by the DAMyko 2005-2011, when no specific author is mentioned. All rights reserved by authors, except when otherwise stated.

Správce stránek - Site Admin: BoLuBol