Autor Zpráva
veronika
PříspěvekZaslal: čt září 16, 2010 12:19 pm    Předmět:

Moc děkuji za odpovědi, hřib byl jen jeden a to úplně maličký. Jen mi přijde divné, že byly hořké všechny houby. Nezpracovávala jsem je přece dohromady, když se obalují a smaží, dělá se každá zvlášť.
Igor Hnízdo
PříspěvekZaslal: ne září 12, 2010 12:09 pm    Předmět:

Když sbíráš houby, máš sbírat jen ty o kterých bezpečně víš co jsou zač, jinak se můžeš otrávit. A když si myslíš, že je jedlá, ještě ji musíš ochutnat. Jestli je hořká nebo pálí tak ji vyplivni a nesbírej.

Jestli sbíráš jen ty hřibovité (s rourkami zespod), tak mezi nimi je hřib žlučník. Zadej si to do vyhledávače a vidíš obrázky:

http://www.google.cz/images?hl=cs&source=imghp&biw=787&bih=473&q=h%C5%99ib+%C5%BElu%C4%8Dn%C3%ADk&gbv=2&aq=f&aqi=g1&aql=&oq=&gs_rfai=
Pečlivě si prohlédni jak ta houba vypadá zezhora, zboku a zespod.

A doporučuji, když si začátečník, nezpravcovávat všechny druhy hub dohromady, protože různé druhy chutnají různě a různým způsobem se zpracovávají... to by sis měla ke každé houbě zjistit...
Roman Manak
PříspěvekZaslal: po září 06, 2010 11:49 am    Předmět:

No pravděpodobně se mezi jedlé dostal i hřib žlučník. Ten je hodně podobný pravákům, má však na třeni výraznou tmavou síťku a zvláště starší kousky mají růžové rourky (to třeba ostatní podobné hřiby mají rourky bílé, žluté...)

Žlučník není rozhodně jedovatý, ale právě pro svoji hořkost je nejedlý.
veronika
PříspěvekZaslal: ne září 05, 2010 5:55 pm    Předmět: Hořké houby

Dobrý den,

nevím, jak to na těchto stránkách chodí, jsem tu poprvé, ale potřebovala bych poradit. S přítelem jsme byli na houbách. Našli jsme jich ale jen pár. Doma jsem se rozhodla je obalit. I když na obalování jsou lepší jiné houby, než ty klasické, co sbírám já - hnědý povrch a tečkované zespod, ale na ostatní si netroufám, v houbách se opravdu nevyznám. Nicméně po obalení byla většina z nich hořká. Nevím, čím to mohlo být. Netuším, co to bylo za houby. Zřejmě nějaký ten křemenáč a další klasické hnědé houby. Ale sníst se dalo opravdu jen pár kousků. Jak je to možné?

Předem děkuji za odpovědi a omlouvám se za neodborný popis, ale opravdu nejsem zapálený houbař.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group