Obsah fóra DAMyko
Domov Amatérských Mykologů
Vysbírávání lokalit vzácných druhů
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Houbárna - Povídání si o houbách a houbaření
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Roman Manak



Založen: 08. 07. 2009
Příspěvky: 1379
Bydliště: Veselí nad Moravou

PříspěvekZaslal: po 07. března. 2011 8:48 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Myslím, že tuhle diskusi týkající se hvězdovky Pouzarovy, byste si měli přečíst, pokud jste ji už nečetli. Jen upozorňuju že to není vhodné pro slabší povahy Smile http://www.nahuby.sk/diskusia.php?parent_message_id=1335060
_________________
---
RAM

Do lesa se dá jít vždy. Když tam člověk nenajde houby, tak tam najde houby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka Kohl
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 1961
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po 07. března. 2011 17:40 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Já sem se k tomu chtěl v podobným duchu vyjádřit i tady, ale raději ne, protože by mi to Bob určitě smáznul....a slušně se k takový prasárně vyjádřit prostě nedá... Confused
_________________
Jirka Kohl
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Yohaness



Založen: 05. 06. 2008
Příspěvky: 677
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po 07. března. 2011 19:07 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Už jsem to psal na Nahuby, ale pro jistotu i sem:
Pravděpodobně jsem to byl já, kdo hvězdovky Pouzarovy letos našel ne této lokalitě jako první. Bylo to 18.2. a byl to můj první nález této nádherné houby. Na místě v tu dobu rostlo skutečně přes třicet plodnic. Byl jsem z toho nadšen a proto jsem se chtěl pochlubit fotkou zde, na Damyku. To byla zřejmě chyba, ačkoli jsem jako lokalitu uvedl jen "Praha". Skutečně jsem netušil, co to může způsobit, a že je někdo schopen takové zrůdnosti. Když jsem na lokalitě byl podruhé (s Michalem)bylo vše zničeno. Naprosto přesně jsem věděl, kde hvězdovky jsou, ale byly fuč. O den později mi z lokality volal i zoufalý Jirka Velé. Závěrem - je mi líto, že jsem (byť neúmyslně) tímto přispěl k tomuto nepochopitelnému činu. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martin Kříž



Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 2638
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: po 07. března. 2011 20:04 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Přemýšlel jsem, že bych se tam letos taky podíval, ale když čtu, co se děje, zřejmě od toho upustím. O celé věci vím něco více - naštěstí. Pokud ostatní chtějí kritizovat ve chvíli, kdy neznají podrobnosti, je to jejich věc a hlavně prezentace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Roman Manak



Založen: 08. 07. 2009
Příspěvky: 1379
Bydliště: Veselí nad Moravou

PříspěvekZaslal: po 07. března. 2011 20:55 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Nebudu znovu opakovat že je to hnu...na. Já to vidím tak, že už nebudu nikde zveřejňovat přesné lokality, případně jen lidem, na které se můžu spolehnout. Místo toho abych napsal třeba "Veselí nad Moravou, zámecký park" napíšu jednoduše Veselsko v případně vzácnějších nálezů to "zúžím" na "Jižní Morava" Very Happy Tuším, že nás tu takových bude víc
_________________
---
RAM

Do lesa se dá jít vždy. Když tam člověk nenajde houby, tak tam najde houby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin Kříž



Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 2638
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: po 07. března. 2011 21:56 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

po března. 07, 2011 7:55 pm ram2007 napsal:
Nebudu znovu opakovat že je to hnu...na. Já to vidím tak, že už nebudu nikde zveřejňovat přesné lokality, případně jen lidem, na které se můžu spolehnout. Místo toho abych napsal třeba "Veselí nad Moravou, zámecký park" napíšu jednoduše Veselsko v případně vzácnějších nálezů to "zúžím" na "Jižní Morava" Very Happy Tuším, že nás tu takových bude víc

Není nikde jako nikde. Herbářové položky nebo články v odborných časopisech by ztratily hodnotu, pokud by tam nebyla uvedena přesná lokalita. Pokud jde o internetové stránky, potom souhlasím se slovem nikde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Roman Manak



Založen: 08. 07. 2009
Příspěvky: 1379
Bydliště: Veselí nad Moravou

PříspěvekZaslal: po 07. března. 2011 21:58 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

po 07. března. 2011 20:56 Martin Kříž napsal:
po března. 07, 2011 7:55 pm ram2007 napsal:
Nebudu znovu opakovat že je to hnu...na. Já to vidím tak, že už nebudu nikde zveřejňovat přesné lokality, případně jen lidem, na které se můžu spolehnout. Místo toho abych napsal třeba "Veselí nad Moravou, zámecký park" napíšu jednoduše Veselsko v případně vzácnějších nálezů to "zúžím" na "Jižní Morava" Very Happy Tuším, že nás tu takových bude víc

Není nikde jako nikde. Herbářové položky nebo články v odborných časopisech by ztratily hodnotu, pokud by tam nebyla uvedena přesná lokalita. Pokud jde o internetové stránky, potom souhlasím se slovem nikde.


Jasně, zrovna zítra posílám nějaké herbářové položky a tam uvedu přesnou lokalitu. Já jsem myslel takto volně na internetu bude asi lepší ty lokality přesně nezveřejňovat

_________________
---
RAM

Do lesa se dá jít vždy. Když tam člověk nenajde houby, tak tam najde houby
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Míra



Založen: 20. 04. 2009
Příspěvky: 389
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po 07. března. 2011 23:29 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

po 07. března. 2011 19:04 Martin Kříž napsal:
Přemýšlel jsem, že bych se tam letos taky podíval, ale když čtu, co se děje, zřejmě od toho upustím. O celé věci vím něco více - naštěstí. Pokud ostatní chtějí kritizovat ve chvíli, kdy neznají podrobnosti, je to jejich věc a hlavně prezentace.

Mám tomu rozumět tak, že znáš důvody, proč někdo vysbíral celou lokalitu a kritika není na místě Question Question Question . Proč ty podrobnosti nesdělíš ostatním, aby věděli jak to je. Nebo jsem celý tvůj příspěvek nepochopil?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka Kohl
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 1961
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po 07. března. 2011 23:37 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

po března. 07, 2011 22:29 Míra napsal:
po 07. března. 2011 19:04 Martin Kříž napsal:
Přemýšlel jsem, že bych se tam letos taky podíval, ale když čtu, co se děje, zřejmě od toho upustím. O celé věci vím něco více - naštěstí. Pokud ostatní chtějí kritizovat ve chvíli, kdy neznají podrobnosti, je to jejich věc a hlavně prezentace.

Mám tomu rozumět tak, že znáš důvody, proč někdo vysbíral celou lokalitu a kritika není na místě Question Question Question . Proč ty podrobnosti nesdělíš ostatním, aby věděli jak to je. Nebo jsem celý tvůj příspěvek nepochopil?

Teď si mě tu samou otázku vzal přímo z klávesnice....

_________________
Jirka Kohl
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martin Kříž



Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 2638
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: út 08. března. 2011 0:02 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

po března. 07, 2011 10:29 pm Míra napsal:
Mám tomu rozumět tak, že znáš důvody, proč někdo vysbíral celou lokalitu a kritika není na místě Question Question Question . Proč ty podrobnosti nesdělíš ostatním, aby věděli jak to je. Nebo jsem celý tvůj příspěvek nepochopil?

Nepochopil. Nevím, jestli ji někdo vysbíral nebo ne, když jsem si to neověřil. Kdybych dále stavěl na tom, že ji někdo vysbíral, tak bych tím přijímal informaci, o které nejsem přesvědčen. Tento druh se špatně hledá, a tak si nemohu být jistý, jestli se jen nálezci nedívali nedůsledně. To nejsou zbytečné fráze, je potřeba se zamyslet, že podobné manipulace se odehrávají vždy před volbami a jsou cíleny ve prospěch vybraných politických stran. Je třeba na to poukazovat, aby člověk stavěl vždy pouze na tom, o čem je bytostně přesvědčen. Pokud přijmu hypotézu, že hvězdovky jsou opravdu všechny vysbírány, stále ještě nemohu kritizovat, protože právě neznám ty důvody. A neumím si je ani vyvodit, protože pokud už něco sbírám já, vždy vezmu pouze menší vzorek z lokality. Je tu stále možnost, že to byl někdo, kdo má ve zvyku obdarovávat muzea bohatými kolekcemi. S tím sice nemusím souhlasit, ale nedovolil bych si dopředu kritizovat způsobem, jak to někteří předvádějí.

Pokud si narážel na to, že o tom něco vím, pak věz, že jsem tím myslel něco jiného - cíle nejmenovaných lidí, které jsou nebezpečné a všichni by je měli umět brzy odhalovat. Ale jak vidím, s tím zde asi nepochodím. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jirka Kohl
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 1961
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út 08. března. 2011 0:25 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Ta lokalita neni tak velká aby to někdo přehlédl....zvlášť když to má "trochu v oku". Tý druhý části Tvojí odpovědi jsem opět neporozuměl....můžeš být konkrétnější....To že s tím materiálem může někdo kšeftovat je nasnadě, jenže kdo je schopen toho aby ji vyplenil uplně celou? Trochu mě to připomíná jednoho hřibologa kterej je schopnej vysbírat všechny vzácný hřiby v českým krasu s konstatováním že má na to povolení, a že je potřebuje k vědeckým účelům, přičemž je má naházený v plátěný tašce jak bezdomovec majetek....
_________________
Jirka Kohl
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martin Kříž



Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 2638
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: út 08. března. 2011 0:30 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Ta moje druhá část odpovědi se vůbec netýká hvězdovek. Omlouvám se, zde nechci dále nic přibližovat. Jako bych nic nepsal.

Pokud jde o to další, zkusme na to jít jinak. Jak si sám počínání toho jakéhosi hřibologa vysvětluješ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jirka Kohl
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 1961
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út 08. března. 2011 0:43 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Na to je jednoduchá odpověď - tady je to MOJE a nikdo jinej ty houby nevyfotí ! A jestli si myslí že tím vysbíráváním (který svým způsobem až tak nevadí) danou lokalitu ochrání před nájezdem fotografů a hledačů lokalit tak je na velkým omylu !!! Protože ty lidi tam nepůjdou jednou nebo dvakrát ale několikrát.
_________________
Jirka Kohl
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martin Kříž



Založen: 08. 11. 2005
Příspěvky: 2638
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: út 08. března. 2011 0:48 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

po března. 07, 2011 11:43 pm Jirka Kohl napsal:
Na to je jednoduchá odpověď - tady je to MOJE a nikdo jinej ty houby nevyfotí ! A jestli si myslí že tím vysbíráváním (který svým způsobem až tak nevadí) danou lokalitu ochrání před nájezdem fotografů a hledačů lokalit tak je na velkým omylu !!! Protože ty lidi tam nepůjdou jednou nebo dvakrát ale několikrát.

Dobrá. A je tu nějaký limit, od kterého bys připustil, že dotyčný to sbírá pro uložení do nějakého veřejného herbáře (což je mimochodem posláním poctivě pracujícího mykologa)?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jirka Kohl
Site Admin


Založen: 04. 11. 2005
Příspěvky: 1961
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út 08. března. 2011 1:22 Odpovědět s citátem Url adresa tohoto příspěvku

Limit ne, ale znám stejně jako Ty několik mykoloogů ať už amatérských či "profíků" a podobný způsob "práce" jsem u žádnýho dalšího neviděl.
_________________
Jirka Kohl
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma   Obsah fora -> Houbárna - Povídání si o houbách a houbaření Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejdi na:  
Můžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory